Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szexuális problémákkal érdemes...

Szexuális problémákkal érdemes pszichológust felkeresni?

Figyelt kérdés

10 éve vesztettem el a szüzességem, azota is aktív szexuális életet élek (hosszútávú kapcsolatokban, nem fűvel fával).

A szex a behatolástol kezdve végig fájdalmas számomra, sokszor megis kell szakítani emiatt.

Kb 4 éve fertőzés jellegű tüneteim is vannak, folyás, égő, viszkető érzés.

Számtalan nőgyógyásznal voltam, voltak szűrések is, de minden rendben volt mindig.

Lehet hogy ez inkább valami "mentális" probléma lehet?



2023. febr. 13. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
A gomba mióta lelki eredetű? 🤔
2023. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha nincs szervi oka, akkor lehet lelki eredetű, vészjósló hogy fájdalmas a közösülés, keress fel pszichológust nyugodtan, de szexuálpszichológus legyen lehetőleg. Én amúgy azt gondolom arról, amit írtál, hogy talán már nem szereted a párod, nem kívánod, nem akarsz vele lenni már, és a tested a létező összes módon tiltakozik ellene.
2023. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Buda László: Mit üzen a tested? című könyve esetleg érdekes lehet a számodra. Ő tart terápiákat is, de azok elég drágák sajnos.
2023. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez a fertőzés jellegű dolog azóta van tartósan, amióta vele együtt vagyok, tehát 3 éve.

Ezelőtt sose volt ilyen gondom, viszont a fájdalom szex alatt mindig fent állt, mindekivel akivel eddig együtt voltam.

2023. febr. 13. 10:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Mar mindketten voltunk nemibeteg gondozóban, de az eredményeink negatívak, és minden módszer (gyógyszer, kenőcs, kúp) teljesen hatástalan!
2023. febr. 13. 10:07
 6/7 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem keress egy szexuálpszichológust.
2023. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Én is ilyennel járok normál terápiába. Arra jöttünk rá, hogy a család, ahol felnőttem úgy viselkedett, mintha nem létezne szexualitás. Én gyerekként az ébredező ilyen késztetéseimmel e miatt azt éreztem, hogy valami rossz a szex, hisz a "normális" családomban senki soha meg nem érinti, simogatja, puszilja, táncoltatja a másikat. Emiatt a szex egy titkolni való dolog lett a fejemben. Nagy átok... 50f
2023. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!