Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hosszú kapcsolat után, amelybe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú kapcsolat után, amelyben már évek óta nem érezted jól magad és eljutottál arra a szintre, hogy már megkönnyebbülés volt a szétválás így mennyire egészséges a szakítást követően 3-4 hónap elteltével másik kapcsolatba kezdeni?

Figyelt kérdés

Szeretnék néhány pozitívabb sztorit hasonló helyzettel kapcsolatban. Már hamarabb túl estem a gyász folyamaton is mint ahogy maga a szakítás megtörtént volna.Megváltás volt, hogy végre volt elég erőm kilépni ebből a "kapcsolatból". (10 évig tartott) Úgy érzem nem maradt már bennem egyáltalán elvarratlan szál. Végig úgy álltam az egészhez hozzá, hogy biztosan nem szeretnék sokáig egy másik komoly kapcsolatot.

Persze az élet úgy alakította, hogy az utamba sodort egy nagyszerű férfit aki egyre szimpatikusabb a

számomra és nagyon jól egymásra vagyunk hangolódva, rengeteg pozitív dolgot tudnék vele kapcsolatban felsorolni, de igyekszem tudatosabban kezelni ezt a kialakuló helyzetet.Nyilvánvalóan próbálok nem

elhamarkodott döntést hozni és ő is megérti a jelenlegi szituációt amiben vagyok, hogy nem szeretnék semmit elsietni.

Végződhet ez akár jól is a fentebb leírtakat figyelembe

véve?

Köszönöm szépen a segítségeteket! :)



márc. 31. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem 3-4 hónap szünet két kapcsolat között kevés idő mindenképp. Minimum 6 hónap után érdemes ismerkedni, de inkább 1 év környékén ugyanis az ember hiába érzi úgy magát, hogy jól van, végre megkönnyebült az csak egy hamis állapot és elő is fog bukkanni az új kapcsolatban.

Természetesen az is fontos, hogy egyedülállóként is megtalálja a helyét.

Nyilvánvalóan ha ugrál az egyik kapcsolatból a másikba az társfüggőségre hajaz ami egyfajta személyiségzavar.

Illene az embernek szingliként is élnie és csak aztán ismerkednie.

Nem utolsó sorban általában az új jelölt kapcsolatra túlnyomórészt a búfelejtő/ugródeszka/pótlék szerepét tölti be és úgyis szakítás lesz az eredménye.

márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha te 10 évből 5 évet szenvedtél, vagy akár csak 2 évet ahelyett, hogy szakítottál volna az is (súlyos) kapcsolatfüggőségre utal.

Bizonytalan is vagy, nemhiába tettél fel kérdést.

A tudatalatti jelez neked, hogy korán ugranál bele a lángos tésztába és csak csalódás, kudarc érne téged (is, mint az új párod).

Ha lassan akarsz haladni azt megteheted anélkül is, hogy járnál vele, vagy szexelnél. (Bár gondolom azon már túl vagytok.)

Te tudod, lehet ti a kivételt képeznétek, de én arra nem adnék a helyedben.

márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre bevett szabály, mindenki akkor kezdjen ùj kapcsolatba, mikor ténylegesen érzi, hogy készen áll rá. 4 éves kapcsolatbòl léptem ki, elötte már fél évvel éreztem, hogy nem az igazi, szakítás után én határozottan jòl éreztem magam, sőt felszabadultam, bő fél év mùlva ismertem meg a mostani párom. Nekem ennyi idő bőven elég volt, hogy készen álljak rá
márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Amikor már mindent megpróbáltam hogy helyre hozzam a kapcsolatunkat és nem ment a dolog, előbb érzelmileg lezártam magamban a kapcsolatot és így szakítottam.Én a kapcsolat utolsó éveiben sokat sírtam,de úgy érzem nem amiatt nem léptem mert mindenáron szerettem volna kapcsolatban maradni hanem mert bíztam a javulásban és nem szerettem volna eldobni az egészet úgy, hogy meg sem próbáljuk megjavítani. De egy ponton túl tudtam hogy vége, csak erőt kellett gyűjtenem, hogy szakítani tudjak.

márc. 31. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Mint írtam azt csinálsz amit jónak látsz. Te döntésed, te életed.



(A kapcsolatfüggőség pontosan olyasmi mint amit leírtál, tudja, hogy rossz az egész, de mentegetni akarja és még a próbálkozás után sem rögtön szakít hanem erőt gyűjt hozzá. Holott más ember ha tudja, hogy menthetetlen a kapcsolat nem akarja feléleszteni hanem szakít és aztán kiheveri.)

márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem várj, 3-4 hónap kevés a "gyászmunkára" minimum 1 év a javasolt, mert ha nem vársz vele ennyit, akkor nem tudsz magaddal tölteni elegendő időt ahhoz, hogy JÓL megismerd önmagad és belásd, hogy neked is mik a hibáid, hiányosságaid, hol a te felelősséged az elromlott kapcsolatban, mit rontott a másik és ezt csak tiszta fejjel lehet, ahhoz meg idő kell. Ha ezeket "kidolgoztad" magadból akkor tudni fogod, hogy mit nem csinálsz úgy ahogy eddig és tudni fogod mire is vágysz te magad úgy igazából párkapcsolati szinten. Várj mindenképp, ne ugorj fejest semmibe se. :)
ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!