Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nők! Ti mit tennétek/hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ti mit tennétek/hogyan reagálnátok erre az esetre?

Figyelt kérdés

A sztori: (nem vagyunk összeházasodva,élettársak vagyunk,nem hivatalosan)


3 hónapja megtudtam,hogy a párom megcsalt,(4,és fél éve vagyunk együtt) egy munkatársnőjével......ahol éltünk,lakás teljes egészében az én lakásom,az én nevemen van,ő csak ideiglenes lakcímen van itt.


Én dolgoztam,ő viszont másfél éve munkanélküli volt!


Most jogokat követel,van egy nagy képernyős tv-nk,számítógép(amiről írok),közösen vett bútorok....stb


Azt mondta,fizessem ki a felét,én erre azt mondtam fizesse ki visszamenőleg akkor a rezsit,kaját...stb.

Semmi sincs a nevén....gy nem is kapott vissza semmit,szerintem jogos!

Megcsalt,plusz évek óta nem fizet semmit....


Erre azt mondja,mivel ideiglenesen van itt bejelentve,nem tehetem csak úgy ki...

Bátyám viszont eljött,és elég agresszívan(nem bántotta),jogosan rákiabált,hogy takarodjon a k..rvához!


Kérdés az lenne,jogosan tehetem ki attól,hogy neki ideiglenes lakcímkártyája van itt?

Kényszeresen kijelenthetem,ha magától nem hajlandó kijelentkezni?



2013. júl. 11. 17:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Amikor bejelentkezett, akkor is kellett a tulaj, vagyis a te engedélyed, szóval azt visszavonod. Bemész a hivatalba és megcsinálják. A te lakásod, te döntöd el, hogy ki lakhat ott.


Cuccait kidobod, zár lecserél, aztán mehet isten hírével. Ha kell neki a TV, akkor meg pereljen be. (Nem fog, hiszen munkanélküli másfél éve, ráadásul körberöhögik, ha követel egy csomó ingóságot, közben meg jövedelme sem volt X ideig.)

2013. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Annyira megundorodtam tőle!


Egyik pillanatban követelőzik (tehát akk jogtalanul!),másik pillanatban meg bocsájtsak meg,megváltozik....stb.

Persze már sosem kéne!


Kiderült,hogy már vagy egy éve tart a románc.....

2013. júl. 11. 17:56
 13/19 anonim ***** válasza:
Lehet az én véleményem nem számit, hiszen 18 éves vagyok még csak, de őszinte leszek. Szerintem is nagyon jol tetted hogy kidobtad. Az pedig nevetséges hogy az anyosa hivogat.. ebböl is látszodik milyen besz*ri a férfi, hiszen az anyukája szoknyája alá bujik..:D
2013. júl. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
az anyos* bocsánat:)
2013. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jesszus, de görény. Jól kihasznált téged. Na, de én is átestem egy hasonlón, kis buta fejemmel. De tanultam belőle!

Menj be a kerültei okmányirodába, és kérdezd meg, hogy mi a teendő, ha a te lakásodban élő embert ki akarod onnan jelenteni. Az a baj, hogy annyira nem egyszerű ez, ahogy a többiek leírják. Nem lehet csak úgy kitenni. Ennek járj utána hivatalos úton.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__22..

[link]

2013. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha együtt éltetek, akkor a közösen szerzett dolgok (az összekerülés után) azért illik megosztozni.

Én nő vagyok, de bármi is történt, mi szépen megosztoztunk (nem volt nálunk se a lakás közös viszont volt dolog ami az övé az volt és volt olyan ami az enyém és volt olyan amit közösen vettünk vagy kaptunk - ezekben megegyeztünk).


Én rosszért rosszal nem tudok fizetni, így a "csak ruha" szerintem elég durva. Úgy vélem itt emberként kell dönteni, nem mint megbántott fél.


Természetesen lakásra nincs joga. Mi a közösen vett számítógépen, nyomtatón, kamerán mindenen megegyeztünk, hogy melyik kié. Hozzáteszem, de nem számolgattuk forintról forintra.

Fenyegetésre szintén nem került sor, hisz nem akarnék olyan mértékben lesüllyedni a másik szintjére.

Visszamenőleg kifizetni.... no az meg aztán tényleg durva.


Szerintem érdemes ezeken elgondolkodni...


Amúgy a mi esetünkben a pasié volt a lakás, de mindenben közösen egyeztünk meg. Szent a béke, bár nem haverkodunk. Ennyi. Ő nem kért tőlem visszamenőleg rezsit stb... sőt mi több! ő segített nekem. Persze emlékszem, hogy eleinte én segítettem őt amikor másodállást kellett volna vállalnia.


Így alakult! Nem illetünk egymáshoz. Kár hogy kicsit több mint 10 év után derült ki.


Gondolkodj el! Az ő helyében TE IS IGÉNYT TARTANÁL A KÖZÖSEN VETT DOLGOK FELOSZTÁSÁHOZ, MÉG HA MEG IS CSALNÁD! Ez így jogos! Még TÖRVÉNYILEG IS! Nem hiszem, hogy te is elfogadnád, hogy csak a ruháiddal menj! FŐ A BECSÜLETESSÉG! És ami közös, az közös.

2013. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Természetesen kitenni TEDD KI, DE AZONNAL!!!!!!!!!! (előző hozzászóló vagyok!)


Viszont tényleg gondolkodj el! Ha együtt élsz valakivel csaknem fél évtizedig a közösen vásárolt dolgokat természetesen, hogy kérnéd (a részedet). Ha addig nem fizettél rezsit, jogtalannak vennéd, hogy ki akarják fizettetni - a törvényeket nem lehet visszamenőleges hatállyal meghozni. SZERINTEM MARHÁRA KIAKADNÁL A HELYÉBE TE IS. Még jó, hogy az ajándékokat nem kéritek vissza egymástól....


Dönts úgy, ahogy TE SZERETNÉD, HOGY BÁNJANAK VELED!!!

2013. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egy kis cikk:


"Az élettársi kapcsolat megszakadásakor a reális elszámolás érdekében az élettársi közös vagyon megszüntetése iránti perben elengedhetetlen a vagyonmérleg felállítása, ahol is meg kell állapítani az életközösség kezdetekor megvolt vagyont, az élettársi kapcsolat megszűnésekor meglévő vagyont, majd a közös vagyon vonatkozásában a megállapított szerzési arány mértékének megfelelően a vagyon megosztásáról kell gondoskodni. Ha a szerzési arány nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. "


Vagyis a közösen szerzett dolgokat el kell osztani. Ha nem állapítható meg a pontos arány, akkor felezni kötelező.

Ha arra van hivatkozva, hogy 4,5 évből ő 1,5-et nem dolgozott, akkor is ott van 3 év.

Amúgy a közös megegyezés még mindig jobban megéri, mint a per. AMÚGY MEG GONDOLOM A BECSÜLETESSÉGED IS ERRE INDÍT.


Szóval a törvény nem az alapján mérlegel, hogy ő megcsalt vagy nem. Ennek köze nincs az osztozkodáshoz ---> és most nem ellenedre szólok, csak TÁRGYILAGOSAN mondom.

Nagy valószínűséggel te nem akarsz az ő szintjére süllyedni, ezért figyelembe fogod venni a törvényt. Legalább is elég kedvesnek tünsz a beírásaid alapján.

De amúgy vannak olyanok, akiket ilyenkor sem érdekel a törvény csak hogy rosszért rosszal fizessenek!


No sok sikert. Remélem nektek is simán fog menni az osztozkodás. :))

2013. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ha nagyon akadekoskodik, es nem akar menni,hivd ra a rendoroket. Mi jogon koveteli a "kozosen vett butorokat"? Ha te tartottad el, akkor az a tied, o koszonje meg szepen hogy eltartottad a segget, minimum kerjen bocsanatot amiert megcsalt.. halatlan dog! Aztan takarodjon.. ami az ove volt az osszekoltozes elott is, add vissza neki. Nem sok no csinalna vegig amit te csinaltal ebben a 3 evben..
2013. júl. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!