Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Kiderült a barátnőmről hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiderült a barátnőmről hogy drogozik, nem tudom mit kéne tennem? Lehet normális kapcsolat belőle, élhetünk normális életet? Aki volt hasonló helyzetben ossza meg mert tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Néhány hónapja vagyok együtt a jelenlegi párommal,talán senkit se szerettem ennyire mint őt,azonban nemrég derült ki róla hogy ő ilyen party "drogos" lány volt,azóta kikerült abból a körből és ritkán találkozik velük mert más városba költözött,éppen ezért mivel most már dolgozik,egyedül él,nem tudja azt az életvitelt folytatni mint régen tette hálaistennek(állítása szerint nem is tenné).Viszont nekem azt mondta hogy már nem csinálja,azonban kétszer lebukott hogy szívja azt a szintetikus sz@r herbált,amit kb a cigányok szívnak...undorító.

Ráadásul mindegyik alkalommal megígérte nekem hogy nem csinálja többet,mondtam szépen,mondtam csúnyán,azt hittem hogy amit irántam érez erősebb,lévén hogy kibírja hónapokig hogy nem csinálja...akkor miért nem tud teljesen anélkül élni.A legutóbbi lebukásánál nagyon rezgett a léc hogy kidobom mert egyszerűen kiábrándító volt ahogy láttam.Ráadásul ha valaki,akkor én nagyon ellene vagyok az ilyen életvitelnek elítélem,és ilyen valakit nem akarok magam mellé.(világéletembe azt vallottam nincs ocsmányabb egy drogos nőnél) Bárki másról lenne szó,otthagytam volna az első alkalomnál,de őt nem tudom,és nem "csak" azért mert szeretem,hanem mert egy végtelenül kedves naív lány,és még egy vadidegennek is segítene szó nélkül bármiben,sosem találkoztam még ennyire értékes emberrel a mai világba,ezért vagyok kiakadva hogy ilyeneket csinál,annó megrontotta ez a tetű életvitel.(igaz sok baj érte őt,őket családon belül,főleg őt,de ez akkorse mentség h droghoz kelljen nyúlni,ráadásul én mondtam neki hogy kiszedem ebből és normális életet élek vele amilyet megérdemelne)Nem tudom mi lenne a helyes,ha ott hagyom (de félek hogy elveszne) vagy vele maradok és hátha kinövi,lévén h nem kemény drogos,meg nem napi szinten csinálja...de azt meg én nem bírnám elviselni hosszútávon.

Sohasem voltam még hasonlóhelyzetben,ezért nem tudom mit csináljak.

Aki járt már ilyen cipőben vagy a párja volt hasonló az megoszthatná a véleményét tanácsát mi lenne a helyes.

ÉN:25 F

Ő: 23 L



2015. febr. 5. 06:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Én annyit tanácsolnék ,hogy ne herbált szívjon hanem Rendes marihuána-t :) Peace
2015. febr. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
En meg nem voltam ilyen helyzetben de tudom h ez nem normalis...bocsi de nincs olyan h kinovi...ha elkezdte akk egyre jobban fogja....neki orvosi segitseg kell nem az ido....ha nem valtozik,hiaba szereted ezt nem lehet igy folytatni,az egesz csak a kapcsolatok rovasara menne hidd el nekem...
2015. febr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ez az hogy régen durvább volt,tehát akkor napi szinten csinálta,a bulikba még komolyabban.Most hogy kb havonta vagy 3 havonta egyszer csinálja,én ezt annak venném hogy nem rosszabbodik hanem talán most van az hogy kitudnám rángatni ebből.Félreértés ne essék,nem azt mondom h amit most csinál azt elnézem vagy helyes dolog,csak arra reagáltam hogy nem rosszabbodott hanem éppen ellenkezőleg.
2015. febr. 5. 07:06
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
Azért sajnálom kicsit a lányt... Te aztán képben vagy a dolgokkal
2015. febr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Ha rajtakaptad, az azt jelenti, hogy hazudik. Szerintem csak idő kérdése, hogy rosszabb legyen, elég lesz hozzá egy "olyan" társaság. Szerintem szépen lassan le kell építeni, sok kínlódástól megkímélnéd magad. 37F
2015. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A harmadik válaszoló nem tudom hogy ironikusan mondta ezt: " Te aztán képben vagy a dolgokkal"

Én is sajnálom a lányt,és segíteni akarok neki mert ez nem normális dolog,szeretem.De ha szerinted csak én fújom fel a dolgot és én vagyok a hülye akkor nyugodtan mondd meg mit kéne tennem..hagyjam továbbra is csinálja ezt mert tök buli elszállni?

2015. febr. 5. 07:24
 7/20 A kérdező kommentje:

37F

Ettől félek én is,hogy elég egy "olyan" társaság,vagy elég egy komolyabb törés az életben,családon belül,vagy kapcsolaton belül és ehhez fog nyúlni

2015. febr. 5. 07:26
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
nehéz ügy. ő függő ezt el kel fogadnod és örökké az is marad, de van aki 40 évig, haláláig nem szív többet, viszont ha baja van akarja, és vagy fizikai vagy tudati szinten mindig ott van benne. Ismerek olyat aki 30 éve nem nyúl ilyesmihez, akkor született az unoka és akkor volt annyi ereje hogy aztmondja nem ő soha többet. Ha nagyon szereted adj neki időt tudatosísd benne hogy te mellete vagy hogy minden rendben van hogy szereted őt és mindig mellette álsz, hosszú küzdelem ez, minden nap éreztetni kell vele. Esetleg egy pszihólogus is segíthet feloldani a lelki töréseket. Vagy ted ezt, mond azt magadban hogy adsz neki egy évet vagy ilyesmi vagy ha úgy érzed hogy nem bírod ki akkor hagyd el gyorsan hogy késöbb ne okoz nagyobb fájdalmat, ez nem csak neki nehéz de neked is próbára teszi az akaraterődet. Jó tanácsot nem lehet adni, mérlegelj, dönts. Kitartás
2015. febr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Bence_ ***** válasza:
100%

Azért használ pótszereket mert valamit kompenzál.

Ha segíteni szeretnél neki akkor Támogasd, érezze, hogy bízhat benned.

Azért hazudik mert fél, fél a tettére adott reakciódtól.

Egy ilyen szipákolás mennyire káros mint pl egy üveg sör?

Ha alkoholt inna azt könnyebben felsolgoznád?

2015. febr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Mindig az az első lépés, hogy a célszemély felismeri-e azt, hogy bajban van és rossz az amit csinál. Itt most nem arról van szó, hogy neked azt mondja, hogy jaj rossz dolog ez és nem drogozok többet. Hanem az, hogy önmagában mit gondol és, hogy tényleg tudatában van-e a cselekedetének. Ezt nem tudhatod sohasem biztosan, ezt csakis ő tudhatja vagy lehet még önmagát is átveri.

Ha ezen túlvagytok, akkor jöhet az, hogy a felismert problémát (jelen esetben a drogozást), megpróbáljátok megérteni, hogy miért is csinálja. Itt az az érdekes, hogy milyen érzés/gondolat váltja ki nála azt, hogy neki szívnia kell. Ezután lehet megoldásokat keresni a dologra, hogy hogyan lehetne ezeket a gondolatokat/érzéseket elterelni, megszűntetni, kiváltani valami mással. Majd jöhet a megvalósítási szakasz, megpróbálni megváltozni az előbb felállított, lehetséges megoldási módok mentén.

Az igazság az, hogy beismerni és felismerni a problémákat könnyebb, sőt még megoldást találni is könnyű, de megváltozni rohadt nehéz. Nagyon sok idő(akár évek) és rengeteg kitartás és sok szenvedés az ára, hogy sikerüljön változni. Viszont semmi se garantálja a 100%-os sikert. Van, hogy bekell érni 90% vagy 95%-os eredménnyel is. Egyetlen dolog a lényeg, hogy akarja-e a lány a változást vagy nem. Ha nem, akkor a fejedtetejére is állhatsz, akkor se fog sikerülni. Remélem szerencsétek lesz :)

2015. febr. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!