Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egy párkapcsolatban hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolatban hogy lehet feldolgozni, elengedni a régebbi bántásokat, problémákat, ha a másik fél minimálisan sem segít ebben?

Figyelt kérdés
Úgy volt változtat ő is,én is. Én mindig adok neki időt,szerinte keveset,hogy változzon. Most viszont tényleg el akarom engedni a dolgokat....de annyira nehéz....mert nem az,hogy tőle várom a megoldást,de legalább egy kicsit segíthetne....pl ha néha akarok beszélni kicsit többet ezekről az érzésekről,makkor figyel...vagy hogy lássam rajta,megérti,ez a jó érdekében van,és nem nyűgként tekint rá....nehéz türelmesnek maradnom :(
2015. júl. 1. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen jellegűek a problémák??
2015. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A problém az volt(amit most próbàlunk elfelejteni újra kezdeni) ,hogy nem azonos érzelmi làngon égünk. Míg én olyan vagyok akinek kellenek okok hogy tovàb lépjen,ő sokkal könyebben túllép. Sokat bàntottuk egymàst sajnos. De sokmindenre ràjöttem. Ő vàltoztatni a múlt hibàn nem tud,ez az én csatàm màr csak. De néhe egy kevés beszélgetés jól esne. Most nem azt mondom,hogy sosem beszélgetünk de majdnem négy év és sokminden van mögöttünk,tehát megértem,hogy ő is belefàradt. Én most levegőt akarok neki adni,nem traktálni az érzelmeimmel,de néha szükségem lenne rà. Éa ő ezt nem érti meg,hogy nekem is olyan nehéz mint neki,de mist ha igazàn rendbe akarjuk hozni,kicsit minden rossz ellenére meg kellene hallgatnia. Nem érti hogy ez a rendbejozàshoz kell .
2015. júl. 1. 12:12
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocsi a hibàkért....

Szerintem fel sem fogja hogy ez most nem a rossz epizód folytatàsa hanem a feldolgozásé. Így viszont ő felhànytorgatàsnak veszi pedig nem az. Annyira el vagyok már keseredve.

2015. júl. 1. 12:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Az hogy különböző az érzelmi szintetek, az mindig meg fog maradni sajnos. Ezen nem tudtok nagyon változtatni, csak akkor ha nagyon tudatosak vagytok. Mind a ketten! Ő kicsit többet ad, te pedig megelégszel kevesebbel. Arany közép út! Bár ez sem mindig működik hosszútávon. (Nálunk is örök probléma) A másik meg, hogy szerintem ne dramatizáld túl, ne akarj mindent ,,megbeszélni". Ne érts félre, fontos a problémák megbeszélése, de nem szabad túlzásba esni, nem jó a folyamatos lelkizés. Ami volt, azon már ne rágódj. Inkább azt gondold végig, hogy mik a szép pillanatok (nem a múltbéli, a jelenlegi!) és azokra koncentrálj. De az is sokat elmond az érzéseidről, hogy milyen címszó alatt írtad a kérdésedet...
2015. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazad van teljesen abban amit írtál.

A családi hátterünk is más,náluk sem voltak nagy átbeszélések,nálunk sem. Viszont ő ezt megszokta,könnyebben lerendezi,neki elég pár mondat. Nekem viszont nem,mert nekem ő az első igazi érzelmi kapcsolatom,és úgy érzem ha vele nem tudok nagyokat beszélni,az nagyon rossz :(

Épp ez a probléma,hogy le kellene nyugodnom,nem túlzásba vinni,tovább lépni,de valami gát mégis van...és nem tudom mi. És ezért szeretném,ha ő is segítene megérteni mindezt....

Igazából tudom,hogy a jelenre kellene koncentrálni,de sajnos történt olyan,amiért nem tudok. Csak tudni akarom,mit miért tett,ő hogyan érez. De mindig az van,hogy ő nem tud mit mondani...és már nem tudom eldönteni,hogy tényleg nem,vagy csak nem akar. És ez nagyon rossz. Mert nekem,hogy elengedjek mindent,tudnom kell,hogy miért volt. Most e olyan,mintha csak vállat kellene rándítanom,és ez nem megy.

2015. júl. 1. 12:38
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretem,ha lezáratlan,nyitott kérdések vannak. Magam részéről a sajátjaimat kutatom,elrendezem,de van,amire csak ő tudna megnyugvást,választ adni....és így hogy nem tud/nem akar,nehéz azt mondani,hogy oké elmúlt,mosolygok....
2015. júl. 1. 12:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni pontosan, hogy mi az a dolog ami miatt nem tudsz továbblépni. Így kicsit nehéz bármit is mondani.
2015. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Megcsalás,csókkal. Látom rajta,hogy megbánta,és hogy nem jelentett semmit,őszinte volt....de nem a megcsalása bánt...hanem hogy eldobta a bizalmam. Mert ez már csak a jéghegy csúcsa volt.....mert a gondokat nem akarta megoldani.....Hogy nem látja be,hogy ezt nem csak ő nem bírja így tovább,hanem én sem. Én mindig próbáltam megoldani a dolgokat. Ő az egészből annyit vett le,hogy megint valami....pedig nem volt "megint" valami,csak ugyan az a lemez,amit ő miatt nem vettünk elő,vagy raktunk el mindig. Mert ő nem nyitott. Ha adtam neki időt(mert ezt kérte hogy változhasson).


Mindennek ellenére,bármi is történ,a legnagyobb probléma,az gazi probléma,hogy úgy érzem,nem áll mellettem.

2015. júl. 1. 13:33
 9/12 A kérdező kommentje:

*szóval ha adtam időt,akkor meg mindig úgy láttam,hogy semmi nem változik,csak örül,hogy a lemezt elraktuk megint....csak egyszer kéne vágre leülni,és kiönteni a szívünket mindketten.

Ezt akarom elérni :( de ő nem nyit,neki inkább jó ez a sz*r ami van....és ezt nem tudom feldolgozni :(

2015. júl. 1. 13:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát a megcsalás-téma mindig nehéz ügy...:S De ahogy írtad, a bizalom újjáépítésén kéne dolgozni, még ha állítása szerint neki semmit sem jelentett az a másik személy. Ő hibázott. Hibába próbálod TE megoldani, minden erőddel azon vagy hogy túllépj ezen, ha Ő még szikráját sem adja ahhoz h ez feloldódjon benned/bennetek. Mindig 2 ember kell. Szerintem ne magadban keress hibákat, ő kényelmetlennek érzi ezt a témát, ezért inkább a szőnyeg alá söprést választja, és meglátásom szerint kissé önző a viselkedése, hiszen nem érdeklik az érzéseid. Mikor történt az eset, mióta tart ez az állapot? Megbeszéltétek ezeket egyszer is?
2015. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!