Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek mindenki visszakap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mindenki visszakapja az élettől azt, amit ad? Ha például egy férfi csúnyán átvert egy nőt, vissza fogja kapni a későbbiekben ugyanezt valakitől?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szerintetek igaz a mondás, hogy ki mint vet, úgy arat? Ha jót okozol másnak, visszakapod a későbbiekben, ha rosszat, azt is? Konkrét példákat az életetekből tudtok írni, amikor a fenti elv érvényesült?

Köszönöm szépen előre is!



2015. júl. 26. 10:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem. Nem azért kell jónak lenni és korrektül viselkedni, hogy aztán majd mások is így viselkedjenek veled, és bármennyire is haragszol másra, az "élet" nem biztos, hogy revansot vesz rajta, miattad. Néha megesik, néha nem. Ez nem tündérmese, ahol a rossz elnyeri méltó bütetését, hanem a való élet.
2015. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem, sőt, a fordítottja inkább jellemző.
2015. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nem. Ez csak vágygondolkodás, a karma-hívők szerint így van (esetleg egy másik életben), de ez nem bizonyítható. Számos példa van, hogy a legnagyobb gazemberek jómódban és elégedetten végigélték az életüket.
2015. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
Én mindig úgy viselkedek az emberekkel, ahogyan én szeretném. Hogy ők is velem. Na most ezzel az a baj, hogy ezt az esetek olyan kevés százalékában kapom vissza, hogy az már totálisan kiábrándító. Ha valaki bajban van a lehetőségeimhez mérten segítek, ha nem kéri konkrétan akkor is, mert ez nekem is jól eső érzés hogy segíthetek valakin. Csak az a baj, hogy amikor én vagyok bajban akkor valahogy ezek közül az emberek közül mindenki eltűnik. Érdekes dolog ez a karma minden esetre
2015. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
60%
Visszakapja, csak nem biztos, hogy a közeljövőben. Én már tapasztaltam ezt, nem azért, mert gaztettet követtem volna el egy nővel, de visszakaptam én is pár dolgot már. Mindenki visszakapja.
2015. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nagyjából igen.Ezt magamon,és másoknál is tapasztaltam.
2015. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Kérlek titeket, hogy ne pontozzátok le egymás válaszait csak azért, mert nem értetek vele egyet. Én nagyon ritkán pontozok le és azt is csak akkor teszem, ha a válaszadóból süt a rosszindulat és csak veszekedést akar kezdeményezni.Azért, mert nem értek valakivel egyet, sosem pontoznám le.

További válaszokat is várok, mert nagyon régóta foglalkoztat ez a kérdés és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Köszönöm előre is!

2015. júl. 26. 11:31
 8/27 anonim ***** válasza:
64%

Ez már valami természetfeletti dolog

lenne.:)

2015. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Én megpróbáltam úgy élni, ahogy mások kívánták, próbáltam korrekt lenni, mégis sok olyan ember van, aki gyűlöl. Azóta én is megalkottam az én mondásomat: A farkasok a bárányt falják fel először, csak utána egymást. Sajnos ez az élet, nem olyan, mint a mesékben, hogy a rossz elnyeri méltó büntetését. Egy jóindulatú embert kihasználnak.
2015. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Ha történik is vele valami hasonló, akkor sem azért, mert valami isteni igazságszolgáltatás így rendelné, hanem azért, mert bárkinél megvan az esély rá, hogy átverjék, akár ő is átvert előtte valakit, akár nem.


Még a karmahívők is csak azt állítják, hogy egyszer, valamikor, esetleg valamelyik következő életben kerülsz olyan helyzetbe, ami által tanulsz a hibádból, de ez a helyzet nem feltétlenül lesz ugyanolyan. Pl. ha nem tudtál valakit igazán szeretni, akkor nem biztos, hogy téged sem fognak, sőt lehet, hogy pont abból fogsz tanulni, hogy egyszer majd nagyon is szeretnek.

Tehát még a karmát sem büntetésnek fogják fel. (Bár ez nekem kicsit meredek, de azért leírtam)


Természetesen milyen jó érzés azt hinni, hogy valaki bántott, aztán majd jön a Jó Isten a felhőkön a nagy fehér szakállával és jól eldádázza, hogy igazságot szolgáltasson nekem, de sajnos ez nem így működik.


De mint mondtam, bárkinél benne van a pakliban, hogy átejtsék, úgyhogy akár még meg is történhet vele.

2015. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!