Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás vagy szünet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás vagy szünet?

Figyelt kérdés
Párommal 9.5 éve vagyunk együtt. A 2. évtől kezdve együtt élünk. Eleinte szülőknél, később külön házban. Eddig jónak éreztem a kapcsolatot, de egy ideje (pár hónapja) magamon vettem észre, hogy nem stimmel valami. Úgy érzem kihűlt a szerelem, már nem figyelek rá úgy, mint régen, sokat veszekszünk, nem vagyunk megértőek/türelmesek egymással. Monoton lett minden nap, már nem szívesen teszek meg dolgokat, úgy érzem belefáradtam a kapcsolatunkba, szex is ritkán van. Szívesebben dolgozok és nem vele vagyok. Egy ideje gondolkozok a kapcsolat szüneteltetésén mondjuk 1-2 hónapra, hogy kiürítsem a fejem és átgondoljam, hogy akarom-e a közös jövőt vagy ezzel csak elodáznám a szakítást? Ennyi idő után nehéz ezt kimondani, de úgy érzem másfele kell menjek, szeretnék többet "élni". Rajta azt látom, hogy mindennel rendben van és nem is sejti, hogy én így érzek. A kapcsolatunkból is kifele kacsingatok, más lányok felé (nem csaltam meg, csak érdeklődök), ezért nem tisztességes vele szemben, hogy nem tudok dönteni, valószínűleg ennyi év után félek egyedül maradni, elengedni őt. Tanácstalan vagyok, voltatok már hasonló helyzetben? Mi lenne a helyes döntés? Ilyen sok év után én először a szünetet próbálnám meg, de ebben sem vagyok biztos (hátha fellángolunk újra).

2015. dec. 18. 23:32
 1/6 rrrrrreennnnn ***** válasza:

Szerintem legalàbb meg kéne pròbàlni helyre hozni. Elég hosszù kapcsolat,lehet,csak belefàsultatok. Monoton. Emlékezz vissza,melyek voltak azok a helyek,ahova a kapcsolat elején jàrtatok kiràndulni. Menjetek vissza oda...Miket csinàltatok régen,amit mindketten vàrtatok,szerettetek. Menjetek el kettesben valahovà lazìtani,legyen az a jàték,mintha most ismerkednétek. Csempésszetek egy kis izgalmat a kapcsolatba...Tegyetek ùgy,mintha a szexben is most ismernétek meg egymàst. Fedezd fel ùjra testének minden porcikàjàt.Vegyél neki egy szexi fehérneműt,írj neki egy cetlit,hogy "este 8-ra hazaérek a Vilàg legszebb nőjéhez" (de ne felejts el hazaérni)

Pàr napra rà vegyél neki egy szép ruhàt, hívd fel,hogy "ugye szereted még x ételt(kedvence) az x étteremben?(kedvenc étterme).Van 2 òràd,hogy felvedd azt a csinos rucit,amit az àgyon hagytam neked és ideérj...Stb,stb,stb....Millio dolgot lehet tenni. Egy kapcsolat olyan,mint egy növény. Folyton àpolni kell,mert elhervad...

Ha nem jön vissza a régi tűz,fogd magad és tisztességesen lépj ki ebből.

2015. dec. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fish1 ***** válasza:

Első körben ne legyél gyáva, és amit leírtál, mondd el neki. Egy kapcsolat működéséhez két ember kell, szavak nélkül meg nem biztos, hogy sejti ezt az egészet. Ha kész ő is változtatni és te is, akkor simán működhet még.

Ha szünetet kérsz, azzal egyrészt megrémiszted és összetöröd, lehet, hogy feleslegesen. Szerintem a gondolkodási idő nem sokmindenre jó, mert nem fogja tudni, hogy mi az, amin változtasson, és a szünet után ugyanúgy folytatódna minden tovább, ugyanide lyukadnátok ki.

2015. dec. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen, jogos, el fogom mondani neki, hogy érzek, nem akarok gyáva módon megfutamodni, csak a végkifejletet nem tudom eldönteni még. Volt már ilyen korábban, akkor változtattunk, egy ideig ment is, de most megint ezen gondolkodok és most abban sem vagyok biztos, hogy akarok-e változtatni magamon, talán ez a legnagyobb baj. Nem tudom, valami belülről azt súgja, hogy mennem kellene tovább. Összességében talán ellenék így, de nem tisztességes vele szemben (ő többet dolgozik a kapcsolaton) és úgy érzem nem vagyok elégedett, valószínűleg boldog sem annyira, lehet hülyeség, de így érzek belülről.

Mostanában próbálkoztam, elmentünk színházba, koncertre, de valahogy nem a régi, olyan sablon volt az egész, szerintem bennem változott meg valami.

2015. dec. 19. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:

A szünet csak időhúzás, és még össze is töröd a párodat a szakítás előtt. Szerintem ennek a kapcsolatnak vége részedről. Amit érzel az az, hogy már nem szereted, csak megszokásból vagy vele együtt. Ezért is hezitálsz, főleg majd 10 év után. De ugye a megszokás messze nem boldog kapcsolat.

A kérdés az, hogy mikor mondod el neki. Megvárod amíg nem csak kikacsintgatni fogsz, hanem lesz másik nőd, netán még meg is csalod, vagy tisztességgel lezárod a kapcsolatot mielőtt még megaláznád azzal, hogy bármilyen kapcsolatba kerülsz másik nővel.


Persze megpróbálhatod megbeszélni vele, úgymond megjavítani a dolgot, de ha ez az érzés, hogy más nőkre vágysz, egyszer felüti a fejét, akkor annak a kapcsolatnak már vége van. És nem utolsó sorban nem tisztességes a párod idejét sem tovább húzni. Nem tudom hány évesek vagytok, de ő is találhat még magának boldog kapcsolatot, és te is.

2015. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hát elég nehéz dolog ez, főleg kimondani, mert hát ugye ennyi idő alatt sok mindent megéltünk közösen, sok az emlék, sok dolog összeköt minket. Nehéz belemenni az ismeretlenbe, de ezzel megint csak oda lyukadok ki, hogy megszokásból nincs értelme maradni, plusz önzőséget is érzek a magam részéről. A szünettel is valószínűleg csak annyit érnék el, hogy elhúzom a döntésképtelenségemet. Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogyha jönne egy másik vonat akkor nem szállnék fel rá. Mindenki ennyit rágódik ezen? Vagy csak én agyalok ennyit?
2015. dec. 22. 10:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne hagyd el. Ezt a helyzetet mással is fogod érezni ennyi idő után!


NEM ÉRI MEG!!

2015. dec. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!