Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Milyen érzés lesz szakítani?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzés lesz szakítani? Hogy bírjam ki sírás nélkül?

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyunk együtt, és ő az első fiú az életemben. Egy nagy mackó, sok jó tulajdonsággal, és érezteti hogy szeret és boldog velem. Minden nap beszélünk és a hétvégéket másfél hónapja nála töltöm. Szerettünk volna össze is költözni egyszer.

De az exnőjétől nem tudunk szabadulni, és sajnos mivel a lánybarátjának tartja a barátom, ezért nem is akarja megszakítani - vagy legalábbis normalizálni a kapcsolatot. A barátom ezt azzal magyarázza hogy sok mindent köszönhet a lánynak, mert megváltoztatta az életét és hogy "mindig lesz neki egy külön hely".

Nekem viszont ez megalázó :( És nagyon fáj ... Szeretnék vele leülni ezt megbeszélni, de nem sok esélyt látok rá hogy megjavuljanak a dolgok. Hiszen hogy is javulhatnának meg?

- Ragaszkodik a lányhoz tehát nem hiszem hogy leállítja a kedvemért

- Ha meg is mondaná a lánynak hogy vannak határok, a csaj biztos hisztizni fog és megint manipulálni fogja a pasimat (múltkor addig delejezte hogy találkoztak, igaz ott volt a csaj jelenlegi pasija is)

Tehát marad a szakítás, és szakítanom kell vele :( Biztos pesszimista vagyok, de én csak a fentieket tudom elképzelni.

Hogy fogom én ezt túlélni? Már most is sírok :(

24/N


2016. ápr. 12. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első és a legfontosabb, hogy ne sajnáld magad, mert attól rosszabb lesz. A második: minél hamarabb szakítsd meg vele a kapcsolatot, ne legyél senkinek kiszolgáltatva. Ha nem teszed meg, állandóan megalázott helyzetben leszel, hidd el, ez semmi jóra nem vezet. Tartsd magad többre.
2016. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért a helyedben tennék egy próbát. Barát vagy sem, ragaszkodik hozzá vagy sem, ha szembesíted vele, hogy ez a másik út, akkor csak nem választja a lánnyal való barátságát helyetted. Próbálj meg vele beszélgetni, őszintén és nyíltan (bár próbálj meg higgadt maradni) ha nem születik lényeges eredmény, akkor esetleg hozd fel a szakítást. De szerintem ha még nem is beszéltél vele igazán, akkor ne kezdd egyből szakítással.
2016. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Próbálj arra gondolni hogy szakítás után összejön az exével, akivel aztán összeházasodnak, és a gyerekeik boldog kacaja mellett együtt elszökdécselnek a naplementébe, miközben te egy rozoga hintaszékben simogatod az egyetlen élőlényt aki csak azért szeret mert kaját kap tőled, a macskádat.
2016. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hol vannak neked ezek a bizonyos határok? Pusztán azzal van a baj, hogy találkoznak, vagy valami konkrétum is van, egy kicsit több is ennél?
2016. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azzal van a bajom, ha beszélgetnek telefonon vagy messengeren, illetve ha nélkülem találkozik azzal a lánnyal.

Nem is tudom mit mondjak neki ha találkozunk :( Úgy érzem hogy veszteni fogok és nem az én kérésem lesz a fontosabb :(

2016. ápr. 12. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, jól érzed. De ne aggódj, vannak még kedves, aranyos fiúk, nem szabad feladni !
2016. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én továbbra is azt mondom, hogy nem kellene ezzel kezdeni. Érhetnek még meglepetések. Ha érezteti, hogy szeret és boldog veled, akkor alaposan át fogja értékelni, hogy a manipulatív volt nője vagy te vagy-e neki a fontosabb. Ha veszítesz, akkor nyugtatgathatod magad azzal, hogy igazán nem is szeretett, és persze, fájdalmas lesz a dolog, de legalább tudod, hogy idővel biztos szakítottatok volna, és így még időben (nem 3 gyerekkel a nyakadban, mondjuk) kaptál egy új lehetőséget arra, hogy találj egy olyan társat, aki igazán téged helyez az első helyre.

De mondod te is, hogy ő az eső fiú az életedben. A párkapcsolatokban meg kell tudni, meg kell próbálni beszélni azokat a dolgokat is, amiktől félsz, amikről úgy gondolod, hogy eleve vesztes helyből indulsz. Két éve élek együtt a barátommal, millió meglepetés ért már, amikor felhoztam olyan dolgokat, amikről azt hittem, esélytelen, már az első lélegzetvételnél vesztettem, és igazából csak jelezni akartam, hogy valami zavar. Aztán valahogy megoldotta, hogy ne zavarjon.


Nem feltétlenül kell azt kérned tőle, hogy örökre, teljes egészében szakítsa meg a kapcsolatot a volt nőjével. De ha kicsit is ritkítja a dolgokat, kicsit kevésbé lesz ragaszkodó, nem találkoznak kettesben (vagy esetleg visz téged is, mint a volt nő az új pasiját), kikéri a véleményed vele kapcsolatos dolgokban, máris előrébb vagy. Azért, ragaszkodik hozzá vagy sem, megváltoztatta az életét vagy sem, az a lány már a múlt, te meg a jelen vagy és talán a jövő is, ha értelmesen kezelitek a dolgot. Ha egy egész életre terveztek, sok konfliktussal találkozhattok még, nem szabad minden esetben egyből szakítással indítani. Ha megbeszélitek, próbálkoztok, és egyikőtök hajthatatlan, a másik meg nem lát más kiutat, akkor persze, de ha meg sem próbáljátok megoldani a problémát, akkor nem is akarjátok igazán- szerintem. Szóval függetlenü attól, hogy félsz, veszíteni fogsz, szerintem próbálj meg beszélni vele. Nem követelőzve, nem sírva (már amennyire vissza tudod fogni magad), hanem nyugodtan, egyértelműen. Ha tényleg érdekled és tényleg törődik veled, azért megfontolja a másik lehetőséget is, nem fogja egyből azt mondani, hogy jó, akkor szakítsatok, mert neki az exe többet ér.

2016. ápr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!