Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek szakítás után van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szakítás után van értelme x idő után újrakezdeni egy kapcsolatot? Tapasztalatok? Vélemények?

Figyelt kérdés
2016. szept. 28. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően nincsen, kivéve amikor mégis, de az ritka. A tapasztalat azt mutatja, hogy általában ha valami miatt nem működött elsőre, az nem működik legközelebb sem, bár sok kivétel történt már, a kérdés az, érett,csiszlódott,fejlődött-e annyit az a két ember, az elképzeléseik, érzéseik, céljaik, "küldetésük" egy út felé tud-e terelődni, mennyi változás történt, és mik voltak azok a körülmények amik először a szakításhoz vezettek. Egy ember általában nem tud teljesen megváltozni, csak saját maga "jobb verziójává" válni. Persze kivételek itt is vannak.


33F

2016. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Nincs. Az az idő, ami eltelt szakítás óta nálatok, valamelyikőtökben már tuti kiölte azokat az érzéseket, melyeket régen érzett a másik felé.
2016. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden a részleteken múlik. Az biztos, hogy nagy bátorság kell hozzá szerintem.
2016. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Akkor, ha az a dolog, ami a szakítást előidézte tisztázásra került. Különben újra elő fog jönni, csak sztem durvábban.
2016. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom. Én próbáltam, de szerintem nincs.

Egyrészt a kapcsolat legizgalmasabb része marad ki, egymás megismerése, felfedezése, az összecsiszolódás. Másrészt tapasztalatom alapján a régi problémák - idővel ugyan - de úgyis újra felszínre kerülnek. Ha valami miatt nem működött elsőre, lehet pár hónapig menni fog a második nekifutásnál, de előbb-utóbb újra előkerül a probléma.


Talán egy esetet tudnék elképzelni, amikor van értelme. Ha a két féltől független ok miatt lett vége a kapcsolatnak. Gondolok itt arra, hogy mondjuk az egyik félnek ki kellett mennie külföldre, a másik viszont nem tudott vele tartani, és mondjuk ezért szakítottak. Vagy ilyesmi.

2016. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. Nekem csak negatív tapasztalatom van ebben, szám szerint 2, pozitív egy sem. Jó lecke volt mindkettő, és ha még ebben az életben visszatérnék a társkereső "üzemmódba", mindenkinek aki bármit is akarna tőlem, 1 esélye lenne. Nem több!

Egy kapcsolat jó okkal jut el a szakításig. Azért, mert nem tudnak együtt működni a felek, nem illenek egymáshoz. Ami nem megy, nem kell erőltetni.

2016. szept. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szergej55 ***** válasza:
99%-ban nincs, akik utána együtt is tudnak maradni, főleg megszokásból teszik.
2016. szept. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajat tapasztalatot tudom csak.Pontosan tudtam h miert nem akarok vele jarni,megis osszegabalyodtunk es nagyon megszerettuk egymast.A problema fennallt es 2 ev mulva mar halalra idegesitett.Szakitottam,majd 4 ev mulva ujra osszejottunk.A problema tovabbra is fennallt de ugy ereztem h tudok vele elni es nagyon szeretem a pasast,vele kepzelem el stb,osszehazasodtunk,jottek a gyerekek,majd elhagyott minket.Most h kivulrol nezem magunkat es megismertem a jelenlegi paromat akivel nincs meg ez a zavaro tenyezo,es erzelmileg eltavolodtam extol,most latom h a legelso megerzesem volt jo,amikor nem akartam vele jarni.Es nem kellett vna bevallalni ezzel a szamomra idegesito dolgaval,de nagyon szerettem.


Ugyh nem,nincs ertelme,kiveve ha szakitaskor meg lett beszelve a problema es mindket fel dolgozott rajta,helyere tette es tiszta lappal tudnak indulni.Ez az a szerencses 1%,amit elottem vki emlitett is.


Sosem melegitenek fel ujra kapcsot egyebkent.

2016. szept. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs, bár mi két év együttlét után szakítottunk, majd 1 év múlva ismét megpróbáltuk. Most is együtt vagyunk, már lassan 5 éve. De valami mégse tökéletes, sokat veszekszünk,érződik, hogy nem az igazi. Szóval éppen a szakítás szélén állunk...

Nem érdemes újrakezdeni, még akkor se ha megbeszélitek a problémákat. Ha valaki már egyszer kimondta, hogy vége, akkor az komolyan is gondolta...

2016. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.

Ilyen általánosító kérdésre ezt tudom válaszolni.

Igen.

Nem.

Igen.

Nem.

Igen.

Nem.

Igen.

Nem.

Igen.

Nem.

Igen.

Nem.

Igen.

Nem.

Igen.

Nem.

Igen.

Nem.

2016. szept. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!