Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ti kit, mit választanátok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti kit, mit választanátok? Hogyan gondolkozhatnék higgadtan, objektíven?

Figyelt kérdés

27F:

-28L -> Sok éves kapcsolat, döcögésekkel, fel nem oldott sérelmekkel, hullámvölgyekkel. Higgadtan, kulturáltan tudunk beszélni a problémáinkról, de nehezen haladunk velük, és fojtott feszültségekhez vezet. Hasonló értékrend, hasonlóan nagy "szabadságvágy", de sok különböző perspektíva, szokás és "szeretet-nyelv". Mindig tudunk beszélni csomó mindenről. Egy évvel nagyobb a lány, (szellemileg értsd: >3) ami sok életkori konfliktushoz vezetett, noha ő ezt tagadja. Van egy belső feszültségem mellette, talán a sok éves megfelelés lenyomata miatt. Ez megjelenik az ágyban is, ami gondokhoz vezet, főleg, hogy különbözünk itt. Nem vagyunk egymásnak tipikusan a zsánerei testileg, inkább szellemileg, lassan alakult ki a kapcsolat. Nehéz őszinte lennem adott helyzetekben, mert félek a konfliktushelyzettől, amit majd félreértünk, és felemleget. Megvan egy "szellemi közös frekvencia" de lelkileg asszem, nincs, csak a szándék. De látok fejlődési hajlandóságot mindkettőnk részéről, és elszántságot a kapcsolat mellett (noha én nagyon elgondolkoztam az utóbbi időben, lásd: e kérdés).

Kívülállók, barátok jó párnak tartanak minket, mert mindig megoldottuk a mélypontokat (elvileg/látszólag?).


-18L -> Néhány hónapos ismeretség. Talál a szó, folyton van, mit beszéljünk, de szűkebb témákról. Könnyen meg tudunk beszélni dolgokat, amiket az előző esetben nem; talál a nyelvezet, a stílusunk. Találnak az élettel kapcsolatos elképzeléseink, hasonlóan gondolkodunk, jóval több dologban találunk, mint az előző esetnél. Találunk az ágyban, egyezik a hozzáállásunk; egy más, jobb világ vagyunk egymásnak az eddigiek tükrében. Egymásnak a "zsánerei vagyunk", elejétől éreztünk valami pluszt a másikban. Oldottabb az egész, legyen szó bármiről. Jobban működik az "én tisztelem benne a lányt, ő bennem a pasit" harmónia, és ezt érezzük a másiktól. Közös a "szeretetnyelvünk". Magától jön, hogy vele szemben olyan legyek, ami az előző esetben sajnos nehezen megy. Könnyebb vele őszintének lennem. Megvan az a "lelki közös frekvencia", de szellemileg kevésbé (talán a korkülönbség miatt).

DE különbözőbb társadalmi rétegből származunk, ő egyszerűbb személyiség, nagyobb a korkülönbség, az életünknek különböző szakaszánál tartunk. Bizonytalan egy ennyi ideje tartó valamire alapozni, már a fiatalkora miatt is.


(Kérem, kíméljenek az erkölcsi megmondók! Tudom, szar alak vagyok, hogy idáig süllyedtem. Egy éve még én sem gondoltam volna magamról. Itt nem ez a téma most.)



2016. okt. 19. 09:31
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Ja! Nekem is fura volt az elején a kifejezés. Biztos van, akit még zavar. :)
2016. okt. 20. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!