Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A barátom undorító gusztustala...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom undorító gusztustalan alpári módon beszél a szüleivel ha ideges, nagyon bántja a fülemet. Hogyan szoktassam le erről? Felmerült bennem, hogy velem is így fog beszélni később? (22/L)

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok együtt a barátommal(ő 24), és már párszor kihoztam a sodrából, viszont sosem emelte fel még a hangját sem velem szemben, nem hogy csúnyát mondana.

Viszont ha náluk vagyunk és a szüleivel veszekszik el se hiszem miket mond. Pl. "Mit mondotok egy dolgot ezerszer, akadjatok már le rólam köcsögök!" "Nyomorék g*cik ezek, te!"

Nem tudom mit tegyek, mert már ezerszer kértem, és bár egy időre abbahagyja, aztán megint jön egy dühroham és mint egy tourette- szindrómás nyomja nekik, ha valamin összekapnak. Én értelmiségi családból származom és bár nálunk is volt pár nagy vita, így sosem mert volna visszaszólni a szüleimnek meg nem is akartam mert nagyon lelkiismeret furdalásom lenne ha így beszélnék azokkal akik felneveltek és segítettek mindenben. Őt is mindenben segítik egyébként és bár néha lehordják a szülei mindennek, ha mérgesek, szerintem neki akkor is a normális beszédnél kellene maradnia és tisztelnie őket.

Az anyukája már többször sírt emiatt nekem is, hogy pl. le nyomorékozta őt.

Miért csinálja ezt? Velem meg egy angyal, ha hozzám szól átváltozik. Persze velük sem mindig ilyen, csak ha vitatkoznak. Én nem vagyok ehhez hozzászokva és egyre inkább zavar ez engem!

Mit tegyek? Van esély rá, hogy velem is ilyen lesz később, ha vitázunk?



2016. okt. 27. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Van rá esély szerintem. Elég friss még a kapcsolatotok, itt még nem mutatja ki a foga fehérjét.


Nem minden pasi egy sémára működik, de gyerekkori barátnőm pont ilyenbe futott bele, annyi volt a különbség, hogy őt egyedül nevelte az anyja, vele szemben engedett meg ilyen stílust a srác, amiből később kijutott barátnőmnek is.


Mellesleg az anyjának nem most kellene sírnia, persze, szomorú dolog, de ők hagyták idáig fajulni a dolgot. El sem tudom képzelni, hogy valaha ilyen hangot mertem volna megütni a szüleimmel szemben, pedig volt pár nagyon durva vitánk, de lehet, hogy megfejeltek volna. :D


Engem őszintén szólva ez nagyon kiábrándítana a srácból.

2016. okt. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen undorito, alpari, tiszteletlen senkihazira, hogyan tudsz meg emberkent, ferfikent, vagy akarhogyan felnezni? Felhaborito. Hogy nem abrandulsz ki belole, szamomra felfoghatatlan. Felnott ember ujraszocializalasat pedig felejtsd el. O ezt a szintet kepviseli agyilag, szellemileg. A kerdes csak az, hogy meg meddig egeted magad az oldalan. En kb. az elso eset utanig turtem volna ezt, es utana vilagos megjelolve az okot, otthagyom, hogy gondolkozzon el magan, mert felhaborito amit le mer muvelni.
2016. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
azért a szülők is hibásak, nem egedül alakult ki ez a párodban.
2016. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
mondd meg neki, hogy melletted hanyagolja ezt a stílust.
2016. okt. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 BlackSword ***** válasza:
65%

"bár néha lehordják a szülei mindennek, ha mérgesek"


Figyelitek... Azért a szülők sem jobbak ám...

2016. okt. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azt mondták már párszor, hogy bánják, hogy nem ütötték meg párszor a gyereket míg fiatalabb volt, de nem hiszem, hogy ez ezen múlna. Engem sem vertek, max 1 pofont ha kaptam anyukámtól, de nem ez a visszatartó erő, hanem hogy higgadt tudok maradni és átgondolom, hogy mennyi mindent köszönhetek nekik még ha épp mérges is vagyok. Ő viszont mintha ilyenkor nem tudna gondolkodni, utána viszont látom, hogy bánja a dolgot, próbálja jóvá tenni.Segít ő is a szüleinek. De mintha vita közben nem tudná konrollálni magát. Velem szemben akkor miért tudja?

4, lassan 5 hónap alatt azért már voltak nagy vitáink, csak kibukott volna ez.

2016. okt. 27. 12:04
 7/14 A kérdező kommentje:
Rám is mondtak már a szüleim cifra dolgokat mikor haragudtam rám, mégsem éreztem azt hogy megengedhetem, hogy visszamondjam nekik ezeket. Lehet, hogy nem jobbak, mert ők is káromkodnak néha vita közben, viszont mindenben segítik a fiukat.
2016. okt. 27. 12:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Meg boven beetetes idoszak van, de azzal mar kezd tisztaba jonni valoszinuleg, hogy elotted beszelhet igy masokkal, ugyhogy hamarosan jon a "veled" resz is. 10 ev hazassag utan is lehet am ujat is mutatni...de tenyleg fel nem foghatom, hogy hogy nem abrandultal meg ki belole. Alapveto emberi ertekek hianyoznak belole, ami elobb-utobb nemcsak ebben az undorito viselkedesben fog megnyilvanulni. Ezenfelul ertelmes lanynak tunsz.. ne degradald le magad egy ilyen "emberrel".
2016. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Hasonló a helyzet nálunk is. Az embereket nem egyformán kezelem, mert nem ugyanazt jelentik nekem. A szüleim elég sokat tettek azért, hogy a saját maguk által elrontott életükkel, engem és a testvérem is lerántsanak. Egyszerűen nem becsülöm anyámat semmire, mivel tönkretette az egész családot. Ezek után, amikor ismét rajtam vezetné le a feszültséget, nem beszélek vele szépen, bár én visszafogom magam. Ettől függetlenül, soha, egy barátnőmmel sem beszéltem hasonló hangnemben és szavakkal. Miért? Mert ők nem azok az emberek, akiket nem szeretek.

Másrészt, az embernek van privát zónája. Sokszor a privát zónának egy része évek alatt épült ki, különböző dolgoknak köszönhetően. Amikor egy másik ember belecsöppen a dologba, akkor csak az eredményt látja, de az ok-okozati összefüggéseket nem. Ezért nem leszoktatnod kéne, hanem elbeszélgetni vele. Elég valószínű, hogy nem véletlenül olyan, amilyen. Nálam pl. alapvető egy barátnőtől, hogy a családi dolgaimba ne szóljon bele. Egyszerűen ha valaki nem látja át, hogy nálunk mi a helyzet és hogy működnek a dolgok, akkor ne erőltesse, hogy kívülállóként makulátlan erkölcscsőszt játszik. Tanácsokat adhat, de ne akarjon megváltoztatni olyan dolgot, amiről nem tud eleget. Ezt tartsd tiszteletben nála is.

2016. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jézusooooom !!!

Nem tiszteli őket! Téged sem fog. Lehet, még később az agresszió tettekben is kijön! ( Haa érted! )


Ide édes kevés, az.. hogy szereted!

Boldog nem leszel vele. Hozzá egy hasonló lányt illik, aki neveeee'geti megfele.

Én vágtam volna rá az ajtót! És hagytam volna már.

Ne haradudj! De ez nem normális dolog!!!

2016. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!