Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hányszor voltatok már szerelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Norika996 kérdése:

Hányszor voltatok már szerelmesek? Ha elengedem egy életre bánni fogom?

Figyelt kérdés

Nem régiben lett vége az 5éves kapcsolatomnak, és nagyon kilátástalan vagyok. Pokolian fáj, de elengedtem, vagyis próbálom., mert ő már nem akarja velem folytani. Az oka az volt, hogy a kapcsolatunk alatt híbe-hóba nem volt képes megbízni bennem, és emiatt voltak vitáink, veszekedéseink, ami szerintem egészséges vagy inkabb velejárója egy kapcsolatnak. Nem csaltuk meg egymást soha, de ha félreértett valamit, vagy hitt valamit, szerinte az úgy is volt és van. Sok mindent beleképzelt dolgokba, amik ott sem voltak. Nem volt kepes hinni a szavamnak. Teszem fel példának hogy akkoriban kb 1,5 éve lehettünk együtt, és megbeszeltük hogy estére beszélni fogunk. Ő dolgozott, én a (volt)barátnőmmel töltöttem a délutánt, és kitalálta, hogy igyunk meg együtt valamit. én mondtam hogy nem bánom, és mivel nem iszom sűrűn, így telejesen kikészültem tőle, és haza hozott. Abban az állapotban képtelen voltam bármit csinálni, a barátom emiatt haragudott rám, mert hogy megbeszéltük, és én "kitudja kikkel voltam, és mit csináltam".. Nagyon szerettük egymást mindvégig, és még most is, de nem megy neki részéről. Én megpróbáltam mindent, reménykedtem hogy még van remény kettőnknek, de nem így lett. Nagyon félek elengedni őt. Félek ha elengedem, ő elfelejt, és új élete lesz egy idő után. És rémisztő belegondolni abba, hogy egy idő után mellettem is más lesz, de örök életemre bánnám hogy most elengedem. Hogy ő tényleg életem szerelme, és soha senki iránt nem fogok érezni hasonlót, és nem leszek olyan boldog mint mellette.

15 éves voltam mikor összejöttünk, most 20 vagyok, ő 22.



2016. dec. 27. 02:07
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogod örökre bánni, de ez lesz valószínűleg a legfájdalmasabb szakításod. Életetek nagyon fontos időszakát töltöttétek együtt, most kicsit magadra is kell találnod. Mindig meghatározó lesz, biztosan sokat is tanultál az egész kapcsolatból. De nem fogod örökre bánni.
2016. dec. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
91%

az a baj, hogy lányként bizonyos szempontból szűkebb eszköztárhoz van elérhetőséged, nem küzdhetsz egy fiúért olyan látványosan, mint az ellenkező nem (persze így könnyebben elkerülheted azt is, hogy hülyét csinálsz magadból).


mérlegelned kell, hogy megéri-e a fáradságot. 5 év nagyon hosszú idő. az én példámból levezetve: eddig két komoly kapcsolatom volt, az egyik csajjal tizenévesen két napon belül összejöttünk, és egy rakás szar volt az egész, emberszámba se vesszük egymást. a következő lány viszont már a második X környékén lépett az életembe (szó szerint :D) és onnantól kezdve voltak érzéseim iránta, de sokáig tagadtam. aztán odáig jutottunk, hogy hónapokig tartott, mire rávettem, hogy randizzunk és majdnem 3 évig voltunk együtt, mindkettőnk legnagyobb szerelme volt ez az időszak és soha senki nem tett olyan boldoggá, mint ő, de nekünk is voltak súrlódásaink, amelyeket meg lehetett volna oldani, csak mind a ketten belefáradtunk sajnos a végére. ettől függetlenül meg vagyok győződve róla, hogy ő az igazi.


a kérdés, hogy csak azért akarnád-e vele folytatni, mert félsz attól, amit veszíthetsz, vagy azért, mert azt akarod, amivel több vagy a kapcsolat által. csak azért, hogy az egódat megnyugtasd, semmi értelme nincs folytatni, mert attól még ugyanúgy nem fogjátok jól érezni magatokat.


ha ezt tudtad magadban tisztázni, akkor el kell kezdened egyáltalán azon dolgozni, hogy magadban létrehozd a szükséges változtatásokat, amikből végül egy kapcsolat megváltoztatása következik, hiszen annak sincs értelme, ha kibékültök és minden megy ugyanúgy, ahogy eddig. ki kell küszöbölni a hibákat, mérlegelni, hogy mit kell elhagyni, hogy kell a dolgokhoz állni.


az igazság az, hogy egy ilyen komoly kapcsolat végén már a komfortzónájáról van szó az embernek, amit kénytelen elhagyni. ezért vannak félelmeid attól, hogy esetleg mással hoz össze a sors, holott az logikus, hogy jobban is alakulhat, mint az eddigi bármelyik kapcsolatod, amit most nehéz belátni, de csakis a komfortzónád miatt. pedig az élet azon kívül kezdődik.


ha gondolod küldj üzenetet és segítek. és te is nekem akár cserébe :D


23F

2016. dec. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Ez most egészen hihetetlennek fog tűnni, de bármikor lehet szerelmes, és akárhányszor. Lehet, hogy a következő szerelem még erősebb lesz, mint a mostani, főleg ha megtapasztalod, hogy állandó viták és féltékenykedés nélkül is van kapcsolat.


Ez már nem működik, ő nem akar tőled semmit, megette a fene. Egy kapcsolathoz két ember kell, az hogy te nem akarod elengedni őt, mert félsz, hogy mi lesz veled később, az édeskevés a folytatáshoz.


Legközelebb már okosabb és tapasztaltabb leszel, kis számadást kell ilyenkor végezni, hogy mi volt jó, amit legközelebb is keresel egy szerelemben, és mit akarsz magad mögött hagyni, mit csináltál jól, és mikben hibáztál.


Elhiszem, hogy öt év hosszú idő, és gondolom ő volt az első szerelem, de hidd el, hogy nem ő lesz az egyetlen. :)

2016. dec. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Marj el mellőle mindenkit és akkor veled fog maradni. Ha más csajjal van égesd be a csaj előtt. A szerelemben mindent lehet!
2016. dec. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
91%
elég sok idő az 5 év, most egy picit rossz lesz neked, de hidd el radtalál majd egy új szerelem :) én is 15 voltam, amikor az első szerelem jött, igaz 3,5 évig tartott, viszont engem megcsalt nem is egyszer így vége lett, lezártam nehezen :) utána a barátnőim tartották bennem a lelket és bizony 19 éves koromra jött a következő... szép volt nagyon, erősebb mint az első szerelem, de mivel neki első szerelem volt így elmúlt, ugyanis az sajnos az esetek többségében végetér...2,5 év volt, majd most itt a következő, akivel 1,5 éve minden nap együtt kelünk fel, és együtt alszunk el, ez az érzés mindegyiknél erősebb visszagondolva, vitamentes úgyhogy van remény... fiatal vagy :) én 25 l
2016. dec. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy most nagyon fáj, és félsz, és nem tudod elképzelni, hogy van tovább is, hisz 5 év sok idő, pláne ebben a korban.

Nekem is tört már össze a szívem párszor. Az egyik legnagyobb szerelmemmel 25 éves koromban jöttünk össze, azt hittem vele fogom leélni az életem. Amikor vége lett évekig padlón voltam, még úgy is hogy próbálkoztam másokkal. Aztán 30 évesen- pusztán kíváncsiságból, - lefeküdtem egyik ismerősömmel, amiből szinte azonnal olyan szerelem lett a részemről, ami messze felülír eddig mindent. Nő létemre sokat küzdöttem a kapcsolatért, de két éve együtt vagyunk, és nagyon szeretem őt.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a szerelem tényleg bármikor jöhet, akár akkor is, amikor a legkevésbé számítasz rá. És nem is mindig az első a legnagyobb. Fiatal vagy még, előtted az élet, ez a kapcsolat pedig szerintem inkább volt mérgező mint boldog.

Foglalkozz most kicsit magaddal, keresd meg az élet örömeit (hobbi, barátok, olvasás, sport, bármi) aztán amikor begyógyulnak a sebek, jön majd más, egy sokkal boldogabb szerelem.

2016. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!