Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek ezek után? Lépjek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ezek után? Lépjek tovább vagy még várjak? (21L)

Figyelt kérdés

Aki ezt a szöveget elolvassa és tud valamit írni rá hálásan köszönöm.


Jobb lesz ha az elejétől kezdek el mindent, volt most egy "kellemes" párkapcsolatom (távkapcsolat) nagyon szeretett engem az illető (29F) nyár elején jöttünk össze, ő a szüleivel él még mindig, voltak némi kellemetlen gondok a múltban, egész nyárt ott töltöttem vele, pár napra mentem csak haza, nagyon jól éreztük magunkat együtt addig amíg nekem nem kellett haza jöjjek a munka miatt. És az után meg minden megváltozott..én elmondtam neki a véleményem arról hogy nekem nem tetszik az a dolog ahogy bánnak vele meg hogy nem tud esetleg elköltözni, mivel félretenni sem tudott pénzt magának, meg rendes munkalehetősége sem volt, valahogy úgy fejeztem még akkoriban ki magam hogy ez "gáz" vagy nem jó ami ott megy náluk és nem lehet már neki rendes élete sem, és ezt jó lenne ha otthon is elmondaná, ahogy ezt neki sokszor sokszor elmondtam neki mindig annál jobban nem tetszett neki a dolog, és berágott rám, el szerette volna mondani ezt valamelyik családtagjának, és véletlen ez az egész kitudódott és mindenki megtudta erről a teljes véleményemet amit leírta, én igazából csak jót akartam segíteni, de ezzel mindent akkor elrontottam szakítani akart velem 2,5 hónap után, de megbocsájtott nekem, úgy emlékszem hogy megsajnált engem és azért történt a dolog, utána mondhatni egy ideig jó volt mindent, de nem mindig voltam vele olyan kedves ahogy kellett volna és ő ezt nem mindig viselte el nagyon sokáig csak elnyomta magában és ebben a hónapból a hó elején kijelentette nekem (aznap vártam volna hozzám) hogy szakít velem (fb-on tette) nagyon el voltam keseredve mert nem értettem miért, már előre beszélgettünk előtte az ünnepekről is meg minden és abból sem lett semmi, a hó elején meg próbáltam volna vele még helyrehozni a dolgokat napi szinten de semmi értelme nem volt csak még jobban magamra haragítottam, így hát visszafogtam magam amennyire csak lehetett és próbáltam a kedvében járni meg változni amennyire csak lehet, de sajnos már a családja sem igazán akarja hogy velem beszélgessen, pedig én bocsánatot kértem tőlük a dolgok után, sokan mondták nekem azt adjak neki időt meg ő is mondta hogy időre lenne szüksége, én adtam neki úgy érzem megpróbáltam, csak nagyon nehéz egy olyan embernek napos időt adni mikor mindennap beszélgettünk, 2 hete megkérdeztem tőle hogy nem-e töltenénk együtt a szilvesztert? mondta hogy még nem tudja majd addig ezen az egész dolgon még elgondolkozik, de hát hiába gondolkozott el mégsem akar se kimozdulni se semmi, pedig lehet jó lenne a környezet változás neki is és akkor legalább meg tudnám neki még azt is mutatni hogy változtam és segítsen nekem, de ő nem, már annyit mondott túllépet rajtam, én meg az a baj nem, mert nem lett ez rendesen lezárva sajnos. Attól függetlenül mert ő nem szeret én mégis megadnék neki mindent..még azt is amit a hó elején vettem számára..pedig sokan azt mondják meg sem érdemelné. Nagyon el vagyok kenődve, mondták nekem hogy hagyjam mert csak befolyásolják otthon a családja, de nekem nem megy olyan könnyen ezt kezelni akit szeretünk nagyon az nehezen múlik el, másra sem tudok nézni..tudom fiatal vagyok, de úgy érzem nekem rá van szükségem.



#Párkapcsolat-szakítás-teendők
2016. dec. 27. 23:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja igen azt még hozzáteszem, hogy ő nem akar engem elveszíteni mint barát mert fontosnak érez, mert velem mindenről lehet beszélgetni, de már csak mint barát ott meghúzta a szálakat, elég hamar...
2016. dec. 27. 23:21
 2/11 anonim ***** válasza:

"de nem mindig voltam vele olyan kedves ahogy kellett volna és ő ezt nem mindig viselte el nagyon sokáig csak elnyomta magában"

Rengeteget írtál, de ezt a részt nem is említetted, pedig kulcsfontosságú lenne a történet szempontjából. Mivel lehettél volna kedvesebb, mit értesz ez alatt, hogy viselkedtél vele általánosságban. Mindketten hibáztatok, ő is, hogy csak nyelt és nyelt


Ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni, ő már úgy érzi nincs rá szüksége, jobb neki nélküled.

F

2016. dec. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
azt nem akartam még hozzátenni, mert már így is hosszú volt az egész hogy amikor vele összejöttem nekem teljesen idegileg voltak gondjaim, mivel az előző párkapcsolatomban nem volt boldogságom sem, csak ki voltam sajátítva, meg minden egyszerre jött be az életembe és folytatódott tovább még az után is hogy vele összejöttem, de most gondolj bele az megoldás hogy nyelni kell és nem megbeszélni a dolgokat hogy kinek mi a gondja baja? őszintének kell lenni egy párkapcsolatban és nem menekülni, meg azért távolból én se tudok semmit sem bizonygatni számára, nem értem miért nem lehetne a dologra esélyt adni, nem vagyunk tökéletesek mindenkinek vannak hibái, arról nem én tehettem ha a világ körülöttem összeomlott teljesen, minden gondra bajra a megoldás sokszor az ha meg tudjuk beszélni, de néma gyereknek anyja sem érti a szavát ...
2016. dec. 27. 23:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Aki Facebookon szakít,az nekem barátként se kellene.Menj pszichológushoz,mert konkrétan társfüggő vagy.
2016. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
pff ugyan már...nem vagyunk egyforma személyiségűek....meg ez hatalmas butaság hogy menjek el pszichologikushoz, mindenkinek másképp mennek a dolgok, meg az nem klinikai eset ha valaki társfüggő...gondolkozz már...mi lenne ha egyformák lennénk? meg most nem akarok haragtartó se lenni egy olyannal akit szeretek még ezek után is...jobb lett volna ha előbb megfogalmazod amit írsz már bocs, biztosan szellemileg fogyatékos vagyok
2016. dec. 28. 00:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, a legpraktikusabb egy kapcsolati "coming out" lenne ahol nyíltan töviről hegyire átbeszélnétek, kinek mit jelent ez a kapcsolat mi a gondja/baja és persze mi az öröme. Amennyiben sikerül kettőtök kózt ezt egy széles mosollyal megoldani és mindketten elégedettek és boldogok vagytok akkor lehet a család felé egyre nyíltabban kimutatni, hogy itt minden működik és mindenki boldog, ha ezt látják akkor normális esetben semmi ellenvetésük nem lehet. A lényeg egy dinamikus egyensúly és kompromisszum rendszer megalkotása ahol prőbáljátok a közösponokat erősíteni .
2016. dec. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem jó az, ha valaki társfüggő. Konkrétan ezt azt jelenti, hogy a boldogságod az életben egy másik embertől függ.

Igaz, valahol én is ilyen vagyok, mert jó lenne valakinek fontosnak lenni. Nekem 2 éve lett vége egy kapcsolatomnak, ahonnan kibsztak elég szépen és azóta sem volt senkim.

Hiába vágyom társra, ennyire nem megyek rá.

Nem akarom leszívni a másik embert, mint valami energia vámpír vagy valami hasonló.

És kérdező én is egyedül leszek, szóval nem vagy egyedül. Ja és még szerintem mások is lesznek hasonlóan.

28F.

2016. dec. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy szilveszterkor.
2016. dec. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon örülnék neki ha mindent megbeszélnénk és akkor újra tudnánk lépni, csak annyira nehéz ha befolyásolják őt az ilyen háttérben lévő rossz gondolatok, csak az is a baj hogy ő a szabadidejében nem erről akar beszélni és velem vitatkozni, pedig én elmondtam neki hogy a segítségét kérem és nem akarok vitát csak hogy mindent teljesen meg tudjunk beszélni.



Tudom hogy nem jó, meg nem azt várom el hogy más miatt legyen boldogságom, mindenki szeretné ha szeretve lenne azon a szinte, és jó van az a szint aminél ez már rossz a társfüggőségnél de akkor az már benne lenne a zaklatásban, de én nem teszem ezt vele, szeretném ha boldog lenne ez után a hónap után is...még akkor is ha nagyon összetört engem.

2016. dec. 28. 01:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd őt, ott már eleve gondok vannak, ha mások befolyásolni tudják egy kapcsolat terén.

Hova valósi vagy?

2016. dec. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!