Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » 9 évet eldobni egy vonzalomért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

9 évet eldobni egy vonzalomért?

Figyelt kérdés
9 éve vagyok együtt a párommal (L/25, F/28), 1,5 éve élünk együtt. Nekem ő az első az életemben és egy fél éve megromlott a kapcsolatunk úgy, hogy én belefáradtam, mert neki soha nem én vagyok az első, minden fontosabb nálam. Kapcsolatunk alatt többször is más csajokkal flörtölt (hogy megcsalt-e azt nem tudom, én úgy gondolom nem). Most viszont elértünk arra a szintre, hogy ő jobban szeret mint én őt, és rájött arra, hogy én kellek neki és velem akarja leélni az életét. Viszont én meg már úgy érzem, hogy nem, nem vagyok belé szerelmes, nem kívánom (bár ebben benne van az is hogy felszedett 20 kg). Nem tudom, hogyan tovább, mert tetszik egy másik srác akivel lehetne is akár kapcsolatom, de nem tudok dönteni, 9 évet felrúgni egy vonzalomért, kalandért, csak azért, hogy megtudjam milyen lehet másik férfival együtt lenni? De tudom az is, hogy ez a kapcsolatom sem jó, hiszen nem vagyok már boldog mellette. Mi a véleményetek?

2017. jan. 2. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Ne így nézd hogy 9 évet eldobni. Nem dobod el, mert szép emlék és gondolom jól érezted magad vele anno. INNENTŐL KEZDVE dobnád el az éveidet ha vele maradsz. Csak azért ne maradj vele, mert x évig együtt voltatok. Úgy beszélsz mint a házasok akiknek van 2-3 gyerek és együtt maradnak emiatt.


Azt írod nem vagy boldog, szépen zárd le a kapcsolatot és lépj túl ezen. Nagyon fiatal vagy még, a legszebb éveidet éled, ne rontsd el.


24N

2017. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Nekem ebből csak az jön le hogy amióta odavan érted a csávód neked nem kell.
2017. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az jön le neked, de én meg úgy érzem, hogy mi van ha elkésett, eddig én oda voltam érte, ő volt a mindenem, és ő meg csak élvezte ezt és nem értékelt eléggé, most, hogy nekem elmúlt a szerelem és rájött arra, hogy elveszíthet meg fontos lettem neki. Sajnálom, hogy elmúlt nálam ez az érzés, nagyon, de nem biztos, hogy ebben csak én lennék a hibás én úgy gondolom. :(


első válaszoló igazad van teljes mértékben ésszel én is látom, de nem könnyű lépni :(

2017. jan. 2. 11:47
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne a másik csávó miatt lépj ki, hanem azért, mert nem jól érzed magad a kapcsolatban. Elsősorban ezt kell megvizsgálnod önmagadban, vajon kilépnél-e akkor is, ha nem lenne a másik?!
2017. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"9 éve vagyok együtt" -> Megszokás, sok az emlék.

"ő az első az életemben" -> Az elsőhöz való kötődés, tapasztalat hiánya.

"ő jobban szeret mint én őt" -> Megijeszt, mivel ezt már nem tudod viszonozni.

"nem vagyok belé szerelmes" -> Nagy gond, miért maradnál olyannal akibe nem vagy az.

"nem kívánom" -> Még nagyobb gond, mert akkor már a vonzalom sincs meg.

"tetszik egy másik srác" -> Felé már most nagyobb a vonzalmad, mint a párod iránt.


Pontosan tudod, hogy mit kellene tenned, de az agyad kétséget ébreszt, racionálisan próbálsz gondolkodni, és tele vagy félelemmel. Mellesleg, ha valakivel szakítasz, azt ne más miatt tedd, hanem szimplán azért, mert a jelenlegi nem működik, és esélyt akarsz adni magadnak, hogy újra rátalálj arra, ami kell.


Összeszedem ismét mi alapján döntenék, szerintem egyértelmű:

"megromlott a kapcsolatunk", "belefáradtam", " minden fontosabb nálam", "nem vagyok belé szerelmes", "nem kívánom", "ez a kapcsolatom sem jó", "nem vagyok már boldog"


Itt a megerősítés, valójában te erre vártál, mert legbelül már rég tudod, mit kellene tenned.

Remélem segítettem.


33F

2017. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tényleg nem a másik pasi miatt lépnék ki, ezt én is elkülönítem a kettőt. De úgy gondolom, hogy ha minden rendben lenne köztünk a mostani párommal akkor nem tudott volna közbejönni a 3. személy. Nem igaz?
2017. jan. 2. 11:54
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem igaz. Egy hosszu kapcsolatba nagyon is konnyen bele tud szolni egy 3. szemely. Egy uj, izgalmas valaki, akinek tetszel, akibol meg csak a jot latod, stb.

A korrekt az lenne, hogy elkuldod a 3. pasit, megmondod neki, hogy koztek soha nem lesz semmi, ne is keressen, es adsz a parodnak egy uj eselyt. Pl megmondod, hogy szerinted elhidegultetek, probaljatok meg felszitani a tuzet a kovetkezo egy honapban. Sok kozos program, sok szex, stb. Ha ezt vegigcsinaljatok, es ugy sem jo, akkor szakitatok. Es akkor nekiallsz keresni egy 4. ferfit.

2017. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan úgy van, igaz, jól látod, kérdező. Van olyan pont, ahol érdemes még tenni egy próbát, ezt az opciót azért nem javasoltam, mert azon már rég túl vagytok.


Ennek ellenére, ha az egyértelmű ellenére, mégis úgy döntesz/döntötök, hogy kap egy újabb esélyt a kapcsolatotok, a 3. személlyel legyél őszinte, és mondd meg neki, hogy még nem tudod mi legyen, idő kell, szeretnéd megpróbálni megjavítani a jelenlegi kapcsolatodat. Ha olyan férfi, mint én, meg fogja érteni a döntésedet, és nyitva hagyja az ajtót előtted ennek ellenére.


33F.

2017. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3%

Nehogy a két szék közül a földre ess!

Tudod 9 év múlva az a pasi is lehet, hogy felszed pár kg-ot, lehet hogy őt is megszokod. Akkor tőle is lelépsz?

Szerintem tartsatok szünetet, szexelj 1-2 alkalommal mással, aztán gondolkodj el, hogy folytatod vele vagy meneszted.

2017. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Már beszéltünk erről a párommal, hogy én mit érzek, jelenleg is azon vagyunk, hogy megpóbáljuk megoldnai a problémát, de nem igen hiszem, hogy ezen lehetne változtani és ez a baj, hogy én magam sem hiszek benne, szerintem. Igazad van, tényleg tudom, hogy mit kellne tennem, de mégsem akarom, nem tudom.


Utolsó hozzászóló, nem is attól félek, hogy a két szék közé esem, mert nem a másik pasi miatt szakítok ha szakítok,hanem inkább attól, hogy majd egyedül maradok és nem találok rendes pasit. Mert a párom nagyon jó ember ettől függetlenűl.

2017. jan. 2. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!