Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért annyira nehéz egy kapcsolatot évekig fenntartani? Miért élünk ilyen világot? Mi az oka, hogy egy jól működő kapcsolatot, csak úgy eldobni, azért mert nem élte ki magát a másik fél?

Figyelt kérdés

Igazából saját tapasztalatból is kérdezem.

Volt egy szép több mint 2 éves kapcsolatom, amelynek 1 hónapja lett vége, az indok : megunta a hosszú kapcsolatot a barátom, szeretné jobban kiélni az életét, többet barátkozni, több bulin részt venni, és biztosan elkezdeni csajozni.

Én a döbbenettől nem tudtam szóhoz jutni, hisz ennyi ideig minden alkalommal megígérte nekem könnyek között, hogy örökké mellettem lesz, örökké szeret, túlzásnak bizonyul, de azt is mondta, hogy még a halál sem tudna elválasztani minket. Idillikus kapcsolatnak számított.

Ezért nem értem, ez hogyan működik?

Vajon, ha úgy érzi, hogy eléggé kiélte magát, akkor visszajön hozzám?

23 L 23 F



2015. nov. 11. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Én azt nem értem, hogy lehet 2 évig ugyan azzal a partnerrel lenni. Ez olyan mintha egy könyvnek mindig ugyanazt az oldalát olvasgatnád.
2015. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
A média hajkurássza a naív, de sokszor kifáradt, passzív fiatalokat főleg csak azért, mert kapitalista világban egyáltalán nem profittermelő az, ha emberek együttélnek, Békességben, Egészségesen. A hajkurászás főleg a kereskedelmi tévécsatornákra jellemző + a pletykalapokra is. Sajnos mindkét kategóriának még mindig hatalmas a nézettsége és felvásárlása.
2015. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg itt simán arról van szó, hogy nem érett meg egy hosszú távú, életre szóló kapcsolatra. Így valóban nehéz fenntartani egyet. Ez nem a világ hibája, és nem is a tied vagy akár az övé. Egyszerűen csak túl korán találkoztatok, már ami őt illeti.


Én nem reménykednék, hogy visszajön. Mármint, előfordulhat, persze, de komolyan egy olyan emberrel akarod leélni az életed, aki eldob, mint valami használt ruhát, aztán nem foglalkozva az érzéseiddel, a sebekkel, amit okozott, csak magára gondolva visszakönyörögné magát?


És végül: gondolod, hogy ha a szerelem részéről még annyira erős lenne, ezt le tudná győzni akármilyen kis kósza kalandvágy?

2015. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Semmire nem kell fogni. Régen sem a szerelem tartotta össze a házasságokat, csak a válás nem volt olyan dolog, mint manapság, és a női egyenjogúság a gyakorlatban eléggé fiatal. Régen nem léphetett ki egy anya a házasságból az agresszív férje mellől csakúgy.

Most is működnek tartósan kapcsolatok, ha a pár összetartozik, és régen sem működtek, ha a pár nem tartozott össze, csak akkor az emberek többsége félrejárt.

2015. nov. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De azt nem tudom megérteni, ha tényleg olyan jól működött az egész, akkor is érdemes otthagyni az egészet egy puszta szórakozásért? Miért félnek a férfiak annyira attól, hogy lekössék magukat egy másik nő mellett, és betartsák az ígéretüket.. ?
2015. nov. 11. 17:27
 6/14 anonim ***** válasza:
Na és a nők miért félnek ettől? A legtöbb haveromat a csajaik hagyták el. A bátyám első két barátnője meg első adandó alkalommal félre ke.éltek. Ismerek olyan csajt akit 19 évesen hárman d.g.tak felváltva. Hamár ott tartunk hogy férfiak miért nem akarnak megálapodni:)
2015. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor kijavítom, nemektől függetlenül miért nem lehet? Ismerek én is lányokat, akik csak úgy otthagyták a barátaikat, ugyanezért, majd hónapokig könyörögtek az exeiknek, hogy fogadják vissza őket. Nem értem miért jó ez. Vagy talán csak én vagyok a régimódi.
2015. nov. 11. 17:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: „De azt nem tudom megérteni, ha tényleg olyan jól működött az egész, akkor is érdemes otthagyni az egészet egy puszta szórakozásért? “-ez legtöbbször azért van, mert az illető srácnak/férfinak nincs öntudata, illetve nem tudatosodott benne az, hogy te valóban fontos vagy neki, ez egy olyan lelki szükséglete, amelyről sajnos nem beszél, nem is érezteti. Sok férfi pl. nagyon kedveli a dominákat szexben is, kapcsolatban is – buta férfiak nem tudják, hogy ez csak rövidtávon és kalandnak jó, ha későn ébred fel, akkor rámehet az egészsége. Nőként fontos azt megállapítani már az elején, akár első szex előtt az illetővel: neki konkrétan milyen nőre van szüksége, erről beszélhettek is, rengeteg múlik ezen. Bármilyen válasz jön, te mérlegeld magadban, hogy Te mit tudsz neki ebből megadni és be tudod-e vállalni hosszú távon. Sok csendesen elsunyizott kapcsolat és házasság utólag lesz tele teljesen félreértésekkel. De nőként meg kell tanulni érteni a félmondatokból is, mert sokan nem beszélnek erről őszintén.


6-os: „A legtöbb haveromat a csajaik hagyták el. A bátyám első két barátnője meg első adandó alkalommal félre ke.éltek. Ismerek olyan csajt akit 19 évesen hárman d.g.tak felváltva. ” - itt erről már rengetegszer volt szó és meg lett magyarázva az, hogy a csak 19 éves tapasztalatlan srácokat azért hagyják el a csajok, mert érzelmileg + szexben sem kapnak meg elég Ingyenes törődést. A nők nem numera számolás miatt lépnek ki egy kapcsolatból vagy házasságból.

Logikus, hogy egy 19 éves nem úgy tudja kezelni a nőket + olyasmiket adni nekik Ingyenesen, amit egy 19 éves. Mindebbe bele kell rázódni, Heterónak maradni és férfias öntudatot, Kitartást, Problémamegoldást (nem elfutkosásokat) tanulni. Aki előtt volt egy-egy apakép a családban, annak egy kicsit könnyebb, de akinek nem, az pedig olvashatna róla, mert van erről szakanyag és szöveg bőven az interneten. Olcsó és agymosó tévéműsorok helyett nyugodtan neki lehet kezdeni ennek is ...

2015. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
lehet, hogy már korábban sem volt olyan idilli, csak nem akarta elismerni vagy jól játszik.
2015. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azért is vagyok ledöbbenve, mert mi sűrűn beszéltünk a kapcsolatunkról, mik az igényeink, hogyan lehetne az eleve jó kapcsolatot, mégjobbá tenni. Így hát én megismertem őt mégjobban, tudtam mi kell neki, mire van szüksége, és úgy is cselekedtem, mert én is nagyon komolyan gondoltam vele az egészet.

Ezért is mondom úgy mint egy nő, hogy én megérezném azt ha valami eleve nem működött volna még pár hónapnak ezelőtt,de annyi beszélgetés, élmény, együttlét mellett semmi jele nem volt az egésznek. Csak az utóbbi 1-2 hétben éreztem azt, hogy ő már nem tesz a kapcsolatért, hidegen hagyja..

2015. nov. 11. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!