Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek, hogy minél normáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy minél normálisabb legyek vele szemben?

Figyelt kérdés
Szakítófélben vagyunk a barátnőmmel, de annyira rossz embernek érzem magam emiatt, úgy érzem, nem vagyok korrekt vele szemben, és nincs lelkem az egészhez, annyira megtesz mindent az egészért, de egyszerűen gyakran nem érzem azt, hogy mellette a helyem. Máskor meg azt nézem, hogy lényegében semmi gond az egész párkapcsolattal. Nem akarok fájdalmat okozni neki, mert ne ezt érdemelné.

2017. jan. 25. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed jól magad mellette, akkor helyesen cselekszel. Elmondod neki ezt, és elbúcsúztok. Fájni fog neki, de a szakítás már csak ilyen.
2017. jan. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Másik oldalam meg dolgozna ezen, és feloldanám valahogy azt a feszültséget, ami miatt ez van bennem. Csak nem igazán tudom, hogy csináljam.
2017. jan. 25. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a gond a kapcsolatotokkal? Miért akarsz szakítani? Mióta vagytok együtt?
2017. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miert akrsz vele szakitani?
2017. jan. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sok éve vagyunk együtt, és lényegében jól megvagyunk, tulajdonképpen nem nagyon kívánhatnék jobb partnert, még ha vannak hibái is, és még ha vannak is néha hullámvölgyek.


- A bajom csak az, hogy hajlamos érzelmileg zsarolni helyzetekben, kicsid domináns nagy sandán, még ha jó is a szándéka, és ha alaptermészete szerény és sértődős is. Persze ezt mind a szeretet oltárán... Na de

- nekem meg az a bajom, hogy nagyon utálom, ha le akarnak uralni. Ha azt érzem, azért kell dolgokat csináljak, mert KELL, mert elvárják, mert illik, akkor borul nálam az egész.

- Mindketten azt hisszük, hogy a másik többre vágyik, mint mi amit nyújtani tudunk.

- Nehezen észleljük a másiktól kapott szeretetet, vagyis inkább másképp éreznénk azt.

- Nem érzem motiváltnak, és igazán férfinak magam mellette, és ő hasonlóan a nőiességgel, ez asszem, az előzőekkel függ össze.

- Kényes, kellemetlen lelki vonzatú kérdésekben nehezen tudok kommunikálni és őszinte lenni vele Görcsösen belém rögzült, hogy nehogy megbántsam a kis gyönge lelkét - ezt sajnos későre tudatosítottam.

- Gyakran kell magyarázkodnom neki, ha kicsit árnyaltabb, érzelmi dolgokról van szó, mert utólag kiderül, hogy másképp értelmezett valamit, amit mondtam (és persze valami rossz jön ki neki belőle) ezért utóbb inkább nem mondok semmit, azt nem lehet félreérteni/rosszul mondani.

- Nehezen tudok nemet mondani neki.


Nagyjából ilyesmik asszem. Ezekről beszéltünk is, és ő nyitott a fejlődésre, és tudom, hogy képes is rá, csak nekem ment el már kicsit a kedvem az egésztől, mert apránként összegyűltek, és átalakultak valami frusztráltsággá különböző területeken.

2017. jan. 26. 08:55
 6/7 anonim válasza:
Szia. Nagyon át érzem amit írtál.Mert kicsit magamat találtam meg benne...ez egy nagyon nem egyszerű helyzet,de nem lehetetlen.Hozzá teszem az én helyzetemben már lehet hogy késő de reménykedem és meg próbálom mivel úgy érzem meg kell tennem csak úgy tudom elfogadni vagy jobbá tenni az egészet!Igazából én ezt úgy gondolom hogy az egyik félnek biztosan el kell indítania, hogy nem csak egymás mellet vannak hanem hogy tényleg hisznek is a másikban.Ez egy nagyon fontos dolog...bizony bizony ki kell mondani a dolgokat a másiknak még akkor is ha fáj neki mert kitől mástól kellene hallania ha nem tőle??!! Útólagg már sajnos sokkal okosabb az ember...a magyarázkodásról úgy mond sokszor én se értek meg dolgokat először és csak később értem meg.Ezt is lehet fejleszteni szerintem csak akarni kell és jobban oda figyelni egymásra..szerintem sokk minden helyre hozható ha tényleg akarják a felek.
2017. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt így ahogy nekünk leírtad mondd el neki. Lehet, hogy neki fel sem tűnik a saját helytelen viselkedése, hiszen ha valamivel nem értesz egyet nem mondod neki, ne hogy megsértődjön. Ez nem jó dolog. Azt is megértem, hogy eleged van abból hogy folyton nyelsz, de mint minden kapcsolat két szereplős. Ő játszmázik, te pedig beleálltál, partnere vagy. Nyugodtan állj ki magadért és mondd el neki is, hátha tud változtatni és akkor ismét jól lesz a kapcsolat. Sok sikert.
2017. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!