Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elképesztően nehéz helyzetben,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképesztően nehéz helyzetben, amikor minden döntéssel derül valaki, hogy lehet jól dönteni?

Figyelt kérdés

Párommal lassan két éve leszünk együtt. Nekem ő az első pasi az életemben, neki én már a sokadik lány. Viszonylag hamar költöztünk össze, és bár egyikőnk sem mondható „könnyű esetnek“, nagyon szeretjük egymást, és a kisebb nagyobb vitákat-nézeteltéréseket leszámítva jól megvagyunk. Viszont én hónapok óta úgy érzem, hogy tényleg csak megvagyunk, már nem vagyok szerelmes. Emberileg szeretem és tisztelem őt, de már nem szerelemmel. Ezt volt, hogy finomabban említettem neki, de erre csak sértődés volt a válasza, nem lehetett beszélni vele, csak azt mondta, hogyha nekem ez nem tetszik, hagyjam el. Persze máskor azt mondja, hogy nem tudna nélkülem élni, és a sok (futó) kapcsolata után most boldog igazán először.

Van egy barátja, helyesebben mondva inkább csak ismerősök. Egy közös ügy kapcsán kezdtem el beszélgetni ezzel a sráccal, és bár természetesen mindig csak az adott témáról beszéltünk, másról nem, én mégis elkezdtem hozzá vonzódni, és akárhányszor találkoztam vele, késztetést éreztem rá hogy megcsókoljam. Bár ő nem él kapcsolatban, azon kívül, hogy egy közös ismerősünknek azt mondta, szép lánynak tart, és sokszor „ugrat“ is, mikor találkozunk, nem kezdeményezett soha, tiszteletben tartja gondolom, hogy együtt vagyunk. Borzalmas a lelkiismeretem hónapok óta, rengeteget fáj a fejem azóta, mióta elkezdtem érezni valami vonzódást ehhez a sráchoz, és nem tudom mitévő legyek.

Nem tudom, hogy maradjak-e ebben az inkább (részemről) baráti, de szeretetteljes kapcsolatban, vagy ugorjak ki, nem tudva a biztosat, hogy ez a srác egyáltalán akarna-e tőlem valamit, vagy jobb lenne-e vele?

Tudom, nem ide kellene írnom, de annyira tanácstalan vagyok. A barátnőimnek, senkinek nem szeretnék erről beszélni, inkább megőrizve a személytelenséget, a Ti véleményetekre lennék kíváncsi!


2017. márc. 11. 18:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Javítom a kérdést: derül helyett sérült szerettem volna írni.
2017. márc. 11. 18:37
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Jaaj... a szerelem nem tart örökké. De mivel fogyasztói társadalomban élünk, dobd csak ki a rákba a barátod, mert már nem olyan a dolog, mint az elején és menj egy másikhoz. Ha nála is ezt kezded érezni 1-2-3 év után, jöhet a következő.
2017. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran megrémülnek az emberek amikor elmúlik a szerelem. Mindig elmúlik, ezzel nem lehet mit kezdeni. Akár hány fszit szedsz fel, akár milyen jó velük, mindig elmúlik. Az a nem mindegy, hogy szeretet is kialakul-e ezzel párhuzamosan. Ha igen, akkor lehet folytatni ezeken az alapokon, ha nem, akkor lehet tovább lépni. Azért megy galyra ennyi kapcsolat, mert az a hülye propaganda ment, hogy egy párkapcsolat alapját egy instabil hormonális (ettől függetlenül jó érzés) állapotra kell alapozni a stabil és betonbiztos emberi értékek helyett. Ez van ha keverjük a kebelbéli szimpátiát az altesti gerjedelemmel. Ne keverjük, lássunk tisztán. Ennyi a nyitja.

30/f

2017. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első barátod..korai még leragadni, ha ennyire tisztán látod h a részedről barátivá vált a kapcsolat. Mint minden embernek, így Neked is kijár a tapasztalatszerzés joga. Minden nap döntéseket kell hoznunk, amit később vagy meglátunk, hogy jó döntés volt, vagy megbánjuk, de ettől leszünk felnőttek és ettől fejlődünk. Ez egy természetes folyamat. 30/N
2017. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!