Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Érdemes így együtt maradni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes így együtt maradni? Szeretet kontra értelem? . Vagy a probléma csak az én fejemben van? Egy szakításon már túl vagyunk, jó volna együtt továbbra is, de a kérés totális stresszt eredményez nálam. Teljesen lebénít.

Figyelt kérdés

Barátnőmmel (32,gyerek nélkül) kb 1,5 éve ismerjük egymást. Ismerkedésünkkor világosan elmondta milyen gészségügyi problémái vannak (aszthma, kronikus bronchitis(tüdő), gerincfájások(túlterheléstől korábbi munkából), vállfájás(tenisztől), térdfájás( túlterheléstől), reflux betegség (gyomorzárási panaszok), gyenge immunrendszer, rengeteg allergia(lombhullató fák,kutya, macska,ló,hagyma stb..). Tavaly nyáron már egyszer szakítottunk, (akkor a gyerekvállalás kérdése miatt) majd újra összejöttünk 3 héttel később. Most, kb 7 hónapra rá, sajnos megint szakítás előtt állunk. Pedig úgy érzem szeretjük egymást. Tavaly erőt vettem magamon, úgy gondoltam ezek a "betegségek" nem fognak minket hátráltatni, mindenre van gyógyír majd alakul. A tényleges mindennapi életünket nem nagyon befolyásolják ezek a dolgok, igaz 2-3 naponta van valami fájás, hol itt kell kenegetni vagy masszírozni hol ott, de élhető az élet. Aszthmás rohamja velem még nem is volt, habár elmondása szerint 3 évvel ezelőtt már nevetéskor is légszomja volt, ez sokat javult, úgy látszik. Már az ősz folyamán, egy betegség után (gyomorsav megtámadta a hangszálakat,kb 2 hét alatt lecsengett) kételyeim támadtak, hogy tudom-e ezt a tartást fejben folytatni.. Nem szóltam róla, magam akartam megbirkózni a dologgal, hogy el kell fogadnom őt így ahogy van, de sajnos egyre inkább megfertőzte a gondolataimat a félelem, hogy egyszer majd sokkal rosszabb lesz.. Ő teljesen pozitívan látja, elmondása szerint rég nem volt ilyen panaszmentes. Én sajnos mindig a legrosszabbra gondolok.. Totálisan stresszelek a jövőn, hogy mi lesz, ha esetleg rosszabb lesz az egészsége.. A téma rögeszmésen belevésődött a fejembe, nem bírok tőle szabadulni, hogy mi lesz a jövőben, ha..

Emiatt nem tudom élvezni a jelent sem. Kipattant a téma 2 hete, azóta a kapcsolatunk romokban, el is költözött tőlem. Ő szeretné folytatni. Valójában én is, de nem tudok elvonatkoztatni ettől az egészségügyi résztől, és folyton félek a jövőtől, így meg nem merek belevágni újból.. Érzelem kontra értelem? Hátha 2-3 hónap után megint rosszul érzem magam a döntésemmel. Akkor ez a kapcsolat se nekem se neki nem nyújtaná azt, amiről egy kapcsolat szól (a meghittség, nyugalom, jó érzés, biztonság).

Volt már valaki így, teljesen ki vagyok, félnaponta változik a hozzáállásom, hogy érdemes újból belevágni, vagy szeretet ellenére szakítani kell, meg kell adni neki is az esélyt, hogy olyan párt találjon akit ez nem zavar. Pedig 3-5 éven belül közös gyerekvállalás is szóba került.



2017. ápr. 2. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Először azt hittem valami komoly betegségeket sorolsz fel, de ezek közül talán a bronchitist kivéve egyik sem komoly, sőt többsége népbetegség. Én ezek miatt nem problémáznék.
2017. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Jesszumpepi. Ezek betegségek??

Viszont ha szerinte ő egy beteg ember, akkor a hipochondriával lesz itt a valódi probléma.

2017. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
..inkább úgy néz ki mintha én lennék hipochonder az ő egészsége végett. Ez nekem is eszembe jutott. Sajnos emiatt viszont nem tudom élvezni a kapcsolatunkat 2-3 hónapja, mert rögeszmémmé vált. Már azt is feltettem magamnak, hogy szeretem-e őt egyáltalán, ha ezeket problémának vélem, nem-e csak megszokás a kapcsolat, vagy hazudok magamnak vagy ilyesmi. De tényleg nem tudom, hogy 32éves embernek ennyi panasza legyen? 3napig kenegetjük a hátát, utána az jobb, de nincs olyan, hogy 1-2hétig panaszmentes, mert egyből térdfájás vagy gyomorfájás követi, ami megint pár nap alatt lecseng. Aztán valami allergiás ekcéma, aztán megint valami más. Mi lesz, ha terhes lesz? Tudom, hogy mióta elváltam túl komolyan veszem az életet és minden döntést.. a jelent kéne élvezni, nem a jövőn aggódni.
2017. ápr. 2. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Aha. És 30+ vagy. Az mókás.
2017. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!