Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Kisregény, de van értelme. Ex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisregény, de van értelme. Ex a múltból. Szakítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon nagy gebasz van, kínomban már ide írok. Alighanem szakítás előtt állok... Nőként írok amúgy. Elmondok mindent abban a sorrendben, ahogyan én is megtudtam a dolgokat.

Kezdjük ott, hogy bő 2 éve ismertem meg a páromat, barátomat. Egy éve már, hogy össze is költöztünk.

A múltról tudtam, egy komoly barátnője volt csak, az is tartott vagy egy bő két évig, és azért lett vége, mert gyakran gyerekesen, illetve furcsán viselkedett a lány, felhúzta, kiakasztotta a barátomat. Mégis inkább közös szakítás volt, mert bár a barátom döntötte el hogy legyen vége, de a lány is rábólintott, mert neki is rossz volt hogy folyton mérges rá a barátja.

A barátom köntörfalazás nélkül bevallotta, hogy nagyon szerette a barátnőjét a problémák ellenére is, és hogyha a lány csak egy kicsit is küzd a kapcsolatért a szakításba való beleegyezés helyett, akkor vele maradt volna. De egyébként az, hogy nem küzdött a lány, nem jelentette, hogy szakítani akart, nagyon összetörte a dolog.

Meg eleve is szomorú szakítás volt, mert a párom barátai és családja nagyon kedvelték ezt az exet, és kicsit nekik is hiányzott.

És akkor ugorhatunk a közelmúlt eseményeire.

Mi, a barátaival, néha én is viszek egy-egy barátnőt, havi 1-2X összegyűlünk. Játszunk, beszélgetünk egyikük lakásán. De más apropóból is szoktunk találkozni, csak ez a legsűrűbb.

Amikor egyeztettük a soron következő alkalmat, már írta az egyik haver, hogy lesz egy meglepetésvendég. Mármint ezt személyesen a barátomnak mondta, a többieknek a java be volt avatva a titokba. Kérdeztem a barátomat, ki? De azt mondta, tippje sincs, kire gondol a haver.

Megérkeztünk, de csak az ismert arcok voltak. Kérdeztem, melyikük a meglepetés? Azt mondta, még nem ért ide, de megmondhatja ki az, ha nem akarunk sokkolódni. A barátom azt mondta, ne mondja meg, legyen akkor meglepetés. Azt hitte akkor már, egy gimis tanáruk, vagy hasonló fog felbukkanni.

Szállingózott még a "csapatba" egy pár és még egy fő, azaz 3 ember, de mindet már ismertem. Aztán megint felcsengettek, és a haver mondta, ez már ő lesz. Mer ugye a kaputelefonba beleszólnak lentről. És a "felhajtás" miatt páran kimentünk az előszobába, és akkor nyílik az ajtó, és bejön egy nő. Először fogalmam sem volt, ki az. Mosolygott, mondta hogy "sziasztok", aztán ment körbe üdvözölni mindenkit puszival, mert nálunk úgy szokás, kézfogás két férfi közt, nővel meg egy db puszi. Aztán ki is mondták a nevét, hogy... Hát, most nem írom le, a lényeg, hogy egyből összeraktam. A viszonylag ritka keresztnév, meg hát láttam már róla képet. A barátom exbarátnője...

Egyből a barátomra néztem, hogy reagál, és hát nem tetszett, amit láttam. Le volt dermedve, nyitva maradt a szája. Előbb hozzám ért a lány. Szia, .... vagyok, .... barátnője, mutatkoztam be. Gondoltam, a múlt ami volt köztük, a barátom mindig ezt mondta. Hogy az már a múlt. A lány köszönt rendesen, nem ismert, ha volt rossz gondolata, elpalástolta. Nekem akkor nem volt rossz gondolatom még. Sőt örültem, hogy szemügyre vevehetem. A barátommal mikor üdvözölték egymást, megbeszélték, ki mennyit változott, elvileg a barátom szinte semmit, a lány meg baromi sokat.

Na, aztán bementünk játszani, de a lány az elején nem állt be, mert éhes volt és a haver anyukája adott neki rendes ételt. A barátom meg amúgy olyan, hogy az esetek felében eleve nem áll be, inkább számítógépen játszik, mert a saját laptopja azokat már nem viszi el. Szóval most se állt be, hanem kiment a konyhába az anyukához meg az exbarátnőhöz. (Az anyukával amúgy ovi óta ismerik egymást a barátommal, szóval szoktak beszélgetni.)

Játék közben aztán kimentem rájuk nézni, az ex már rég végzett, de attól még nem jöttek át a nappaliba. Az anyuka sem volt már ott, csak ketten beszélgettek. Ez se akasztott ki egyébként, nem vagyok az a típus. Meg nem kaptam őket semmi rosszon rajta, hogy okom lett volna. Gondoltam, csak felveszik a fonalat, semmi extra.

De az este végére, pár óra múlva már gondoltam rosszra. A barátomon azt láttam, össze van zavarodva nagyon, és hogy az ex barátnő lázba hozza.

Mikor eljöttünk, persze szóvá tettem. Azt mondta, csak megrohanták a jó emlékek, de amúgy nincs semmi, holnapra kialussza a zavarodottságot. Aha...

Beismerte, hogy másnap őket beszélgetnek egy kicsit a Facebookon. Aztán pár nap múlva, beismerte, tényleg ylrg összezavarodtak az érzései, hogy ő még ilyet soha nem érzett, de úgy érzi, kettészakad.

Valamennyire megértem. Egyfelől ott vagyok neki én, a barátnője, akit imád mindenestül, másrészt viszont újra itt van az ex, aki az első szerelme, kapcsolata, ami nagyon különleges volt, aminek vége lett ugyan de nem akarta, és ami a szakítóok volt, az mára már megszűnt, valljuk be... Egyetlen egy dolog áll az útban: én. Az exnek nincs senkije, abban biztos vagyok nagyjából.

Nem kérdés, aranyos, szép lány, de a múlt, hozzám kell hűségesnek lennie, nem igaz? De kettészakad... Engem kettészakít a tudat, hogy valaki más is férkőzött a szívébe!!!

Most ott is hagytam, de nem szakítottam.

Most...

Mi lesz?


2017. máj. 18. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Kibaxott hosszó voltál, és én nagyon rövid leszek:

Rúgd ki.

2017. máj. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hagynám visszamenni,hiszen nem köt össze titeket se gyerek,se eljegyzés.
2017. máj. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem is szakítotok, de ezt az élményt sose fogod elfelejteni. Max túllépni tudsz rajta, de sokat fogsz még rágódni a dolgon. Most kicsit megingott gondolom a barátodba vetett bizalmad... Ha fontos vagy számára és melletted pártol, akkor dolgozni fog rajta, hogy a botlását kijavítsa. De szerintem inkább legyél a szituációban passzív szereplő. Élj úgy, mint eddig, ne változtass meg a viselkedésed. Itt most az idő a döntő és hogy a párod kicsit átértékelje, kit szeretne.


Egyébként lányként írom, de nagyon szimpatikus vagy nekem az írásod alapján. Ha a barátod az exét választaná, tudd, hatalmasat veszítene.


Persze nem kötelező megvárnod, hogy mi lesz. Ha úgy érzed, szakíts. Ha úgy érzed, akkor meg várd meg, hogy a barátod rendezze az érzelmeit.


Az extől meg elég gerinctelen, hogy rámászott a párodra, miközben tudta, hogy a barátnője vagy! Illetve a haverokat se értem, hogy miért jut ilyen hülye meglepetés az eszükbe, rádádul a jelenlétedben...



Kitartást! Majd írj, hogyan alakultak a dolgok!

2017. máj. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltam részese ilyen édes-hármas szituációnak, szóval tapasztalatból írok.

Először is, ha tényleg meglepi volt a srácnak, akkor jól kibabráltak vele a haverjai,mert tényleg felnyitottak egy lezárt könyvet, és az általad leírtak alapján az érzések még nem múltak el. De ami a lényeg, nem ő kereste meg az exét és ez nagyon fontos. Biztos hogy kíváncsi rá, kicsit nosztalgiáznak, de utána Veled megy haza és ez a lényeg. Azt javasolom, hogy legyél kicsit türelmes, ez max 1-2 hét alatt lecseng szerintem, ha nem keresi az EX társaságát, akkor nem lesz probléma.

De ha ez tartós marad, beszél róla, foglalkoztatja,akkor azt javasolom, hogy álljál ki magadért és közöld vele, hogy nem akarsz másodhegedűs lenni a zenekarban és válasszon. Nagy veszekedés lehet belőle, de ez ne érdekeljen, mert a jövőtök és a lelki nyugalmad függhet ettől.

Anno mi ezt 3 hónapig játszottuk, én voltam az egyik pasi, és az ex akarta visszaszerezni a párját, akit megcsalt, de nagyon megbánta. Végül sikerrel járt, leléptem, de sajnos nem időben, túl sok szemétséget kellett átélnem. Mondjuk az nagyon édes volt, amikor bő 1 évvel később megjelent a lakásomon kisírt szemekkel, rávágtam az ajtót, nem is vagyunk beszélőviszonyban, számomra megszűnt létezni bármennyire is szerettem.

2017. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez is egy elég szép feloldhatatlan szituáció. A haveroktól tényleg elég érthetetlen hogy miért csinálnának ilyet, miért tépnének fel nagy nehezen behegedt sebeket.

A barátodnak most meg kell hoznia egy nehéz döntést, hogy a múltba fordul vissza, vagy a jelennél marad. Hogy elég erős lesz-e annak a kinyitott könyvnek a visszazárásához, hogy eléggé szeret-e téged és a mostani életét.

De neked is van egy döntésed, hogy ezt te megvárod-e. Szeretnéd-e megvárni hogy meghozza ezt a döntést, aminek a végén vagy elveszíted, vagy együtt maradtok és megerősödtök párként, vagy te lépsz gyorsabban, végetvetsz neki, gyorsan húzod ki a tüskét és megpróbálod tisztán lezárni. El kell döntened, meddig vagy hajlandó várni.

Azt kell hogy mondjam, ebből már nincs fájdalommentes kiút. Egyikőtöknek sem. Az rajtatok áll, hogy mikor és mennyire fáj.

2017. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát... van egy olyan sejtésem, hogy amikor összejöttetek sem zárult le a barátodban a volt barátnő. Ha lezárult volna, akkor nem kavarja így fel a dolog. Azt hiszem inkább te voltál az, aki a szívébe férkőzött...

Persze lehet, hogy veled marad, de összefoglalva erre nagyon kevés esély van, mert ott a múltban nem zárultak le a dolgok.

2017. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem rajtad múlik mi lesz. Hagyd, hogy rendezze magában a kérdést és válasszon. Szar dolog a purgatóriumban az ítéletre várni, de akár meg is erősítheti benne az elköteleződést feléd amire jut. Én pont, hogy nem erőltetném és nem presszionálnám, nem manipulálnám, nem fenyegetném szakítással. Várnék.

A barátokat nem hibáztatnám, számukra csak egy rég látott játszótárs. Egy olyan embernek, aki rendezte magában a kérdést nem okozott volna ez a szituáció problémát.

2017. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!