Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tudnátok feldolgozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnátok feldolgozni ha a gyereketek apja elhagyna? Volt valaki konkrétan ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Hogyan alakult az életetek a gyerekekkel?
2017. jún. 5. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Én. Bár nem elhagyott hanem elváltunk közös megegyezéssel, nem tudom hogy így érdekel-e még a válaszom.


Azóta mindkettőnknek van új párja, náluk hamarosan születik az első közös gyerek is. Jó kapcsolatban maradtunk, mindkettőnk új társa szereti a fiunkat, nincs közöttünk feszültség.


A gyerek sokat van náluk, saját szobája van és játszótere a kertben, a volt férjem barátnőjével jól kijönnek.


Míg házasok voltunk sok volt a veszekedés, feszültség, de mióta rájöttünk felesleges erőltetni, nem vagyunk egymáshoz valók megváltozott a viszony. Ő továbbra is mintaapa, hetente legalább kétszer ő megy a fiunkért az iskolába és utána együtt töltik a délutánt, valamint a hétvége egyik napját is. Mikor akar ott alszik ebből sosem volt probléma.


Az én új párom is sajátjaként szereti. Azt kell mondjam, mióta elváltam beköszöntött életem legboldogabb, legkiegyensúlyozottabb időszaka, és a gyerekünknek is. Szokta mondogatni hogy neki másfél apja és másfél anyja is van :-).

2017. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Iszonyatosan szerencsés vagy és a gyereknek is tényleg jó,h nem veszekedtek.Hány éves volt mikor elváltatok?nem viselte meg kicsit sem?az új barátnőt te könnyen elfogadtad?gondolom nem csalt meg vele
2017. jún. 5. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Első vagyok. a problémák már a terhesség végén kezdődtek, de próbáltuk megoldani. Ő rengeteget dolgozott hogy mindent megadjon a fiunknak, túlhajtotta magát, hiába mondtam hogy nem kell, mert nem ér semmit a 30-40 ezres játék ha sosincs vele az apja. Pár hónap híján három éves volt mikor elváltunk.


Nem csalt meg, ez a kapcsolata bő egy évvel a válásunk után kezdődött, és könnyen elfogadtam, mivel láttam hogy jót tett az exférjemnek, és szereti a gyerekemet is. Nem megjátszásból, hanem őszintén. Volt olyan hogx én az ország másik végén voltam munka miatt mikor szóltakaz oviból hogy a fiam beteg lett. CSak a barátnő tudott érte menni mert az exem és a párom is dolgozott. Ő pedig szó nélkül sietett érte és foglalkozott vele, ápolta míg hazaértem. Vegetáriánus a nő, ahogy az exem is, de a fiam kedvéért megtanulta a kedvenc húsos ételeit elkészíteni, és ha ott van náluk rendszeresen el is készíti.


Nem baráti a kapcsolatunk, de jó ismerősinek mondanám, alkalmakra kedveskedünk egymásnak egy-egy bonbonnal például. Az exférjem mintaapa lett a válásunk után.


Megviselte-e? hazudnék ha azt mondanám hogy nem, hiszen felborult az addigi élete. De születésétől kezdve csak a veszekedést hallgatta, a feszültséget érezte, így ő is hasonlóképpen reagált. Makacs volt és kezelhetetlen, verekedős, visszabeszélős, a bölcsiben már a nevelési tanácsadót javasolták. Válás után nem találta a helyét, párszor felébredt sírva az apját kereste, meg félt hogy én is otthagyom. Viszont fél év alatt felengedett, rájött hogy így többet találkozhat az apjával szinte, legalábbis minőségibb időt tölthetnek együtt, és az ő viselkedése is a jobb irányba fordult. Jelenleg 8 éves, kiegyensúlyozott kiskrapek, aki fürdik 4 ember szeretetében.


Tudom hogy a miénk a legritkább eset, és hálás is vagyok érte.

2017. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gyerek születésnapját,névnapját,a nyaralásokat hogyan oldjátok meg?
2017. jún. 5. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:

5 és 10 évesek voltak, mikor elváltunk. Nem mondom, hogy elhagyott, inkább én dobtam ki, miután megcsalt.

Az első pár nap volt nehéz, amíg nem tudtam, hogyan tovább. Amit kellett átszerveztem (gyermekfelügyeletet, munkaidő, anyagiak) volt egy rövid távú és egy hosszú távú elképzelésem a jövőről. Onnantól gyorsan lábra álltam.

Azóta új kapcsolatom van, összeházasodtunk, van közös gyerek. Most már tudom, hogy ha külön mennénk, akkor is helyt tudok állni.

2017. jún. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a gyerektől függ, ha azt szeretné hogy mind a négyen együtt menjünk vele akkor megyünk, ha nem, akkor úgy van beosztva hogy a hétvége egyik napján apáékkal, a másikon anyáékkal ünnepel. Általában ezt szokta választani a kis cseles mert így két program:-D


Hosszabban nyaralni ők nem nagyon járnak, maximum egy-egy hétvégére,és sokszor viszik a törpét is. Tehát velük megy úgy három-négy hétvégés nyaralásra pl Balatonhoz, élményfürdős szállodába, velünk meg egyszer 10 napra jön a tengerhez. Valamint úgy van a megállapodás, hogy ők is fizetnek neki egy tábort és mi is, így idén foci és íjász táborba megy 5-5 napra.


Gyerektartást nem fizet, abszolút mindent felesben állunk. Náluk van kb heti két délután, általában egyszer ott is alszik, plusz ugye heti egy nap a hétvégéből, valamint havonta egy teljes hétvégére az övék, de ha izgalmas helyre mennek és úgy jön ki a lépés, van hogy többször is elkérik:-).

2017. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerencses vagy elso, ezt mar maskor is irtam ;)


Kerdezo, nalunk 6 honapos volt a pici mikor az exem megcsalt, mire masfel eves lett, mar a 3. nocskenel tartott.


A gyerekkel nem foglalkozik, egy undirito szar alak.

Mi jol megvagyunk ketten, kesobb remelem talalok uj tarsat.

2017. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk meghalt az apukájuk, a 3ból a legkisebb 2 éves volt aķkor. Én akkor egy darabig úgy gondoltam itt a világ vége és soha nem lesz normális életünk. Sokszor azt kívántam inkább csak váltunk volna el a legcsúnyábban, utálnám, háborúznánk, de legalább itt lenne... Aztán végül is lett egy nagyszerű pótapukájuk, egy kistestvérük és sokszor még számomra is hihetetlen, hogy abból a lehetetlen helyzetből kialakítottunk egy nyugodt kiegyensúlyozott életet.
2017. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!