Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

17 éves fiú vagyok, a

nagybátyámnál dolgozom nem sok pénzért, mivel hogy nem vagyok még 18, de nem ez a lényeg.

Hanem, hogy nagy nehezen sikerült összegyűjtenem 200.000Ft-ot. Ebből a pénzből vettem 2 hete a barátnőmnek egy nyakláncot. Azért gondoltam, hogy ennyi pénzért veszek neki ajándékot,mert elég régóta voltunk együtt és azt hittem, hogy így is marad, de sajnos egy hete szakított velem.

És eszembe jutott ez a nyaklánc, hogy illetlenség lenne vissza kérni vagy nem.

Természetesen a szakítás is nagyon fáj, de gyötör ez a gondolat, hogy egy olyan lányra költöttem egy csomó pénz aki nem is szeret engem.

Abban kérek tőletek segítséget, hogy mi lenne a helyes döntés vissza kérjem tőle vagy nem.



2017. jún. 5. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Huh, ez ciki :D

Én a helyébe vissza adnám, nem neked kellene még elkérni.

Mmint ha békés volt a szakítás

2017. jún. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérd vissza
2017. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ajándékot általánosságban nem illik visszakérni - viszont érthető a te helyzeted is. Én a helyedben tennék egy próbát, végül is na udvariatlannak is gondol, szakítás után már mindegy, nem? :) De legalább az esélyed megvan rá.
2017. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először is, hadd hordjalak le. Kamaszkorban nem is illik ilyen értékű ajándékot venni. Egyrészt mert megeshet az ami jelen helyzeteben veled is, másrészt a lány simán meg is ijedhet egy ilyen kaliberű ajándék láttán, vagy csak kellemetlen lehet számára, hogy nem tudja mivel viszonozni. De nem számít, gondolom ezt most úgyis megtanultad...

Másrészt, mennyi ideig kellett volna még veled lennie, hogy ne kérd vissza? Ha egy hónapig még veled van, akkor visszakérted volna? Vagy egy fél év után?

Szerintem ha valaki ajándékot ad, azt nem illik visszakérni, bár abban egyetértek, hogy ezt szerintem is a lánynak magától vissza kellett volna adnia.

Visszakérni viszont biztos kellemetlen lesz, számolj azzal hogy magadat járatod le. Persze jogos amit kérsz, hiszen ha jól értelmezem akkor egy héttel a szakítás előtt kapta meg. Ha csak nem adtál rá okot (megcsaltad megütötted stb) akkor valószínű a szakítás gondolata ekkor már megfogant benne, így nem is szabadott volna elfogadnia.

Én a helyedben visszaadnám neki esetleg az ő dolgait, ha esetleg maradt nálad valami. Az pl jó alkalom arra, hogy magától visszaadja a nyakláncot. Ha nem teszi, akkor persze elmondhatod neki, hogy szeretnéd visszakapni a nyakláncot, alátámaszthatod azzal, hogy sokat dolgoztál érte és úgy érzed hogy kicsit be lettél csapva mert az elfogadása után dobott ki stb...

De igazából lehet az akármilyen jogos is a részedről, és hozhatsz fel bármit, akkor is megalázó lesz.

Ha pedig nem adja vissza, akkor semmit sem tehetsz. Legfeljebb utalhatsz rá mi a véleményed róla...

2017. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy ne vegyél ilyen drága ajándékot nőnek, főleg ha nem is olyan komoly a kapcsolat. Mondjuk én eleve olyan típus vagyok aki nem szerei az ilyen ékszereket, csecsebecséket. Én inkább elszomorodom, hogy az a sok pénz elmegy egy ilyenre, mikor nekem amúgy még szükségem sincsen rá. Inkább menjünk el nyaralni, vagy kérdezze mire vágyom, de az ilyen random drága ajándékok azok számomra érthetetlenek.


Semmiképp se hagyd annyiba, valahogy próbálj meg utalni rá, hogy neked az sokat számított, hogy meglepd, de ő mindent szétvágott kettőtök között és ezt nem érdemelted meg. Nem illik konkrétan visszakérni, de apró utalásokkal rá lehet venni a lelkiismeretét, hogy belássa ez lenne a helyes.

2017. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gondolom nem 200 k volt maga a nyaklánc, hanem 10-20 ezer ft.


Elég proli dolog lenne visszakérni, és ezt mondom úgy, hogy én a nyakláncot magamtól visszaadnám, ha a lány helyében lennék.


Ha tényleg drága ajándékról van szó, az persze más, mert mondjuk 50-100-200 ezerért már én is visszakérném, akármi is az ajándék.


De amúgy ahogy gondolod, tré egy helyzet annyi szent.

2017. jún. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A hatos válaszát olvasva, hadd javítsam ki magam: Amit mondtam, azt én is egy extra drága 100ezer + ajándékra írtam.

Egy 10-20 ezer forintos nyaklánc sem semmi, de annyiért még ne hozd magad még kellemetlenebb helyzetbe.

2017. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez szívás.


Kérd visza mindenképp! Aztán vagy visszaadja v nem...

2017. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nos azért vettem meg neki ezt az ajándékot, mert nem egy-két hónapos kapcsolatról van szó hanem közel 3 éve voltunk együtt.

Igen 14-évesen nyolcadik végen jöttünk össze. Szerettem volna meglepni őt ezzel a nyaklánccal 3 év után.

És, hogy az első válaszra választ adjak nem szakítottunk békésen, mert egyszer meg láttam, hogy egy másik sráccal írogat és találkozókat szerveznek egymással. Miután ezeket a szemére vetettem még ő volt felháborodva, hogy miért nem bízok benne, aztán szakított. Nagyot csalódtam benne, egyáltalán nem ilyennek ismertem meg. Szóval ennyi volt a történet.

Köszönöm a válaszokat s

2017. jún. 5. 22:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor javítom. Nem számít 3, 6 vagy több éve vagytok együtt, akkor sem szükséges egy ilyen drága ajándék. Mi lassan 6 éve leszünk együtt, de tudja, hogy ilyet nem vesz, mert szerintem feleslegesen költené a pénzt.


Ha bőven lett volna rá pénzed, akkor annyira nem baj, de így hogy megdolgoztál érte, így ebben a helyzetben szerintem mindenféle szerelem hatására is csak felesleges költekezés. Vagy lehet csak én nem szeretem ezt, mindegy, a lényegen most már nem változtat.

2017. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!