Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítanátok? Vajon 5 hónap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanátok? Vajon 5 hónap elég a csiszolódáshoz? Vagy érdemes várni?

Figyelt kérdés

5 hónapja tart kapcsolat. Szerelmes vagyok. Nagyon szeretem. Viszont eléggé eltérő igényeink vannak, mint az együtt töltött időre vonatkozóan, mint a egymás iránt kimutatott érzések terén. Neki több magányra van szüksége (introvertált személyiség). Én pedig szívem szerint mindig vele lennék. Én szavakkal is szeretem mondani, hogy szeretem, hiányzik. Az ő "szeretetnyelve" viszont nagyon eltér az enyémtől. Ő gondoskodással fejezi ki az érzéseit. Nem bújós, ölelgetős férfiról van szó.

Vajon 5 hónap elég a csiszolódáshoz. Vagy érdemes várni. Túl sokat várok az 5 hónaptól....



2017. okt. 18. 12:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Hány évesek vagytok? Mennyi az együtt töltött idő?
2017. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

5 hónap megismerés szempontjából SEMMI!

Ahhoz viszont elég, hogy körvonalazódjon benned, hogy vele szeretnél-e maradni vagy sem!

2017. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem még ne add fel. Mi 15 hónapja vagyunk együtt és van mit csiszolódni bőven. Tényleg a kulcsa ennek a sok beszélgetés, a másik megismerése.

A témák, amiket felvetettél pl nagyon jó kiindulópontok:

- Szeretetnyelv: azonotsitottátok őket, vagy csak te figyelted meg? Már fél siker, ha mindketten tudjátok, mitől érzitek magatokat szeretve. Próbáljátok meg elmeséni a másiknak, mikor érzi magát az egyik úgy, hogy igazán kitüntetett szerepe van a másik szemében

- Együtt töltött idő: meg kell találni a mindkettőtök számáre elfogadható arany középutat. Ő mennyit igényel? Te be tudod érni kicsit kevesebbel? Mennyi az annyi, ahol már úgy érzed, nem lenne jó neked?


Beszélgessetek sokat, félúton látni fogod, hogy mennyire van realitása a kapcsolatnak, de csak ennyiért nem adnám még fel.

2017. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%
ez teljesen úgy hangzik, mintha te halàlosan szerelmes lennèl belé, kapaszkodnál, ő pedig próbál tartózkodni, valószínűleg nem is szerelmes beléd..
2017. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
28/F, 27/N. Az idő igazán változó. De legtöbbször heti 1-2 nap. Ezt a munka is befolyásolja. Én folyamatos műszakban dolgozom
2017. okt. 18. 12:48
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk pont fordítva van, a párom viszont épp ezt szereti bennem, hogy ő beszél, én hallgatom. De néha ha rám jön, mondom én is, ilyenkor pici mosollyal konstatálja, hogy én is tudok beszélni csak ritkán teszem.


Megsimogatom, ha arra járok, sütök-főzök neki, de ritkán mondom ki, hogy szeretem (otthon megtanultam, hogy a szavak sajnos sokszor semmit nem jelentenek, de a tettek annál inkább), átölelem, vele vagyok, de emellett igénylem az "énidőt" is, néha pedig kifejezetten zavar, hogy bújik, ölelget, de akkor megkérem, hogy egy picit még ne zavarjon.


Megérti, nem sértődik meg, hanem megpuszil és békén hagy. Tudja, hogy ha épp írok, vagy jegyzetelek, akkor nem tudok úgy figyelni, hogy ő közben mellettem zizeg.


Ám emellett sokat beszélgetünk, kirándulunk (bár akkor is nagyon csendes vagyok végig), nevetünk (imádok nevetni és ő sokszor megnevettet), ha bántja valami maximálisan számíthat rám...


Nekükn nem probléma a kicsit eltérő személyiségünk.

28n, 34ffi

2017. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ez így nem sok idő. Szerintem neki sem volt még elég ehhez. Ha érzed, hogy foglalkozik veled, ne dobd el. Főleg akkor ne, ha tényleg szereted. Távolabbi tervekről nem beszéltetek?
2017. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Még a legelején. Akkor kiderült, hogy a jövő képünk azonos. Ház, gyerek.

Viszont a közös jövőről még nem.

2017. okt. 18. 13:04
 9/20 A kérdező kommentje:
A szerelem dolog részéről már volt egy komolyabb beszélgetés. Azt mondja szeret. Szerelmes. De ő nem tudja csak így mondogatni. Nem tudja kifejezni az érzéseit. ( Amit a szüleinél is látok, illetve ha ott vagyok a családjánál)
2017. okt. 18. 13:08
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Már bocsi, de ismerkedés elején nem derült fény ezekre? Mármint, hogy szeret egyedül lenni sokat, illetve nem a szavak embere? Egyébként szerintem fontos a jó kommunikáció, de tudni kell hallgatni is és nagyon fontos, hogy fejlett érzelmi intelligenciával rendelkezzen mindkét fél, miszerint nem kezdi el cseszegetni a másikat a tipikus "Mondd már, mi bajod van!" maszlaggal, ha épp nincs kedve mindenre reagálni vagy feszt beszélgetni. Derítsétek ki egymás szeretetnyelvét, ehhez nagy segítség lehet Gary Chapman - Egymásra hangolva című könyve, az 5 féle szeretetnyelvről. A tettek beszélnek végső soron, a szavk lehetnek üresek is. :)
2017. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!