Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy tudok segíteni a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudok segíteni a volt páromnak?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy alkoholista. Nem az az agresszív fajta, soha senkinek nem ártott, egyszerűen csak reggel munka előtt iszik, munka után az első a kocsma, sokszor estére le is részegedett. Nem ítélkezést kérek, hogy miért jöttem össze vele, ezen most már nem tudok változtatni. A munkám során ismerkedtünk meg, pár hónapig voltunk együtt, de aztán nekem ebből elegem lett, pedig nem egyszer ígérte meg, hogy abbahagyja. A helyzet az, hogy amióta szakítottunk még rosszabbul van. Már van, hogy reggel is részeg, hallom ismerősöktől, hogy van, hogy ki se mozdul napokig, lóg a munkából, stb... A legzavaróbb talán az, hogy engem is hívogat. Van, hogy napközbe, akkor még le tudom rázni, hogy dolgom van, nem érek rá, de van mikor éjszaka hív föl, hogy ő milyen magányos, és meg akar halni, meg sír, volt mikor 10 percen keresztül a sírását hallgattam. Nekem már van egy új kapcsolatom, és ez őt is nagyon zavarja, hogy legalább hetente egyszer éjszaka sír a telefonba... Nem tudom mit csinálhatnék, ajánlottam neki pszichológust. elvonót, mikor még együtt voltunk ígérgette, hogy el is megy, azóta se ment. Nem tudom mennyire teszek jót azzal, hogy fölveszem a telefont neki, de félek ha többet nem foglalkoznék vele, csak még jobban ártanék neki, és egyszer tényleg hülyeséget csinálna, ha értitek.. Nem szeretném ha rámenne a mostani kapcsolatom, szóval valami tanács, hogy mit csinálhatnék, hogy segíthetnék neki?

N/26


2017. nov. 26. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, de siess, mert innen már csak egy lépés a gyógyszer vagy drogfüggőség. Egyértelműen lelki okai lehetnek, leírásod alapján nem úgy tűnik, hogy csak natúr proli lenne aki már a homokozóban is a Kőbányait szlopálta.


Közbelépés? Vannak rokonai, barátai?

2017. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Tiltsd le.

Te megtetted, amit lehetett.

2017. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem a te gondod egy alkeszt megmenteni. Rámész te is, a kapcsolatod is. Tiltani minden létező helyről, ennyi a dolgod.
2017. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Küld neki egy levelet néhány lelki segélyvonal telefonszámával. Ha még élnek a szülei, van testvére, barátai, nekik is szólhatsz, hogy még nagyobb bajban van az illető, mióta szakítottatok.

De nem a te dolgod megmenteni, nem is tudod megtenni. Felnőtt ember, felelős a saját életéért. Ne hagy magad belerángatni. Ha megöngyilkolja magát, az szomorú, de nem te tehetsz róla.

2017. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős, nincs neki családja/exfeleség, aki tudna még hatni?? Esetleg vele összefoghatnál..ha annyira..de nem a te dolgod sajnos ez a legkeményebb függőség! Te is rámehetsz, akár! Sokszor nem lehet tudni a depi volt előbb vagy az alkoholizmus talaján alakult ki a depi..ráadásul..
2017. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hmmm nehéz. Nyilván valahol bűntudatot/felelősségérzetet érezhetsz, amit ő (lássuk be) ügyesen manipulál (és neki sincs róla tudatosan fogalma erről).

Próbálj meg rokonokkal, családdal erről beszélni, hogy vegyék kézbe. Nem a te felelősséged őt kezelni, nem miattad alkoholista, tudatosítsd ezt!

Ha sikerült valakit megkérned, hogy segítsen rajta, tiltsd le, mert tönkreteszi a jelenlegi életed. Ha meg az gallyra megy, nem lesz ott senki aki segítsen és jogosan fogod a fejed a falba verni.

Tegyél meg egy szívességet magadnak és neki is: szakíts meg vele minden kommunikációt. Gyorsabban fognak neki is gyógyulni a sebek.

2017. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tiltsd le, ne vedd fel a telefont. Manipulál téged, nem hagy élni. Ne engedd! Előbb-utóbb meg fogja ezt elégelni a jelenlegi párod. Akkor majd mehetsz a kis alkeszedet pàtyolgatni.
2017. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg, mit akarsz ettől a kis g..citől, bocs, durva vagyok de igaz, sajnos! Így van , manipulál, tojik mindenre már rég! tehetett volna valamit..:(
2017. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a szívemre hallgatnék, akkor azt mondanám, hogy segíts neki, de így mint volt társ, csak a gondjaid száma fog megnőni, én nem foglalkoznék vele. Segítettél anno neki, az meg, hogy nem élt vele az azt jelenti, hogy ezek után sem fog. Azzal, ha belemész ezekbe a lelki dolgokba vele, csak a jelenlegi kapcsolatodra lesz rossz hatással és te is egyre frusztráltabb leszel. Nem tudod megakadályozni, hogy hülyeséget csináljon, neki kell magához visszatalálnia,nem vagy te sem pszichológus, sem terapeuta, ezen szakember tud csak segíteni.
2017. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kutatások kimutatták hogy a depressziósak szűk családi köre maga is ún. reaktív depresszióban szenved. Szóval hajrá..:(

Férfi hogy lehet ilyen tutyimutyi úgy irigylem aki ráér erre az életben másnak meg a segge lóg ki a gatyából ezek meg simán eltapsolják a pénzt a korcsmában. igen, tudom, kell neki....persze...meg szelíd..ja, most még.... láttam már szelíd alkeszt szétverni a lakást..stb.

Darázsfészekbe nyúlsz, ráadásul ott a másik kapcsolatod, mi vagy te, kedvesnővér? Miért nem a másikkal foglalkozol?

2017. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!