Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A páromnak van egy gyereke,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak van egy gyereke, és az excsaja állandóan azzal zsarolja. Félek, hogy ez kihat a mi kapcsolarunkra is, és szakítás lesz a vége?

Figyelt kérdés
Szóval a párom imádja a gyerekét, bármit megadna érte, de a volt párja állandóan azt mondogatja neki, hogyha én is ott vagyok, akkor a gyerek nem mehet.. azt kell még tudni, hogy engem iszonyatosan utál az a nő, most ez sablonos lesz, de fiatalabb, kedvesebb, szebb vagyok nála, vonzóbb és szerintem ezt nem tudja elviselni. Meg azt, hogy ő már nem kell a páromnak.mit tegyek, hogy javuljon a kapcsolatom vele? Nem szoktunk találkozni, mert azt mondta a páromnak, ha meglátna az utcán kitépné a hajam. És ilyenek vannak..teljesen elmebeteg szegény :/ de még az is zavar, hogy a párom már nem csak a gyerek miatt beszélget vele, hanem random témákról is, kicsit félek, hogy újra összejönnek, és én csak egy hiba leszek. Mit tegyek? Teljesen kétségbe vagyok esve. 24nő(én), 32férfi(párom) 32/nő(excsaj)
2016. ápr. 22. 09:02
 1/4 Bence_ ***** válasza:
100%

Pedig addig fogja zsarolni ameddig fél.

Pasidnak kell a sarkára állnia.

Ameddig ő így el addig te vagy elfogadod így vagy keresel olyat aki úgy alakítja az életet, hogy neked is jó legyen.

2016. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te nem is tudsz beszélni vele, így ezt a pasidnak kell rendeznie.


Annyit tehetsz, hogy megkérdezed, hogy mennyire tartja normálisnak, hogy az exe elhajtja az épp aktuális barátnőjét, és hány nőt szeretne miatta elveszteni? Mert nem a személyeddel van baja, hanem úgy általában azzal, hogy a "pasijával" jár valaki.


Ez a kapcsolat még messze nincs köztük lezárva, és ez nekem elég ok lenne arra, hogy kitegyem a szűrét a pasinak.

Ezzel meg is oldódnak mindenkinek a problémája...


A pasi meg még bátorítja is, ahelyett, hogy leállítaná, beszélgetnek, ráhagyja hogy féltékenykedjen, pedig (elvileg) nekik már semmi közük egymáshoz, "csak" van egy közös gyerekük.


Ilyen esetekben nem mindegy, miért szakítottak, ha a nő alapból ilyen hisztérika, akkor azért? Vagy azért féltékenykedik, mert a pasi megcsalta? Ha még mindig érez iránta valamit (márpedig még mindig érez, ez teljesen egyértelmű, és a párod sem közömbös, ha beszélgetnek), akkor miért tettek pontot a végére?


Nekem ez túl bonyolult lenne, és nem szeretem az ilyen Mónika-show történeteket, főleg nem hogy részt is vegyek benne.


Elmondanám a pasimnak, hogy bocs, de én nem akarok az exednek megfelelni, ebből kiléptem.

2016. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az érzelmi oldalt már leírták, én a jogi oldalról közelíteném meg a kérdést. Ez kemény lesz, de ez van.

Az anyuka jogsértést követ el, ha akadályozza a kapcsolattartást, merthogy az a gyereknek és a külön élő szülőnek is joga. Márpedig ő most pontosan ezt teszi, ha feltételeket szab. Emiatt eljárást lehet indítani ellene a helyi gyámhivatalnál. Ennek során először felszólítják a törvényes kötelezettségeinek teljesítésére. Aztán ha nem tér észhez, akkor súlyos pénzbírsággal sújtják.

Ezt a jogi procedúrát végigcsinálni nem kevés idő és energia. Ha a párod komolyan gondolja veled a kapcsolatot, ill. normalizálni akarja a helyzetet a saját és a gyermeke érdekében is, akkor az egyetlen lehetőség, hogy közli az exszel, hogy amennyiben önként nem hajlandó normálisan viselkedni, akkor jogi útra tereli az ügyet. Aztán ha szükséges, akkor tényleg meg is lépi.

Nem neked kell tenni azért, hogy javuljon a kapcsolat a párod exével, semmi közötök egymáshoz, és ő viselkedik idióta módon. Neked a gyerekkel kell jól kijönnöd, legalábbis az lenne az optimális.

Ha a párod nem képes a sarkára állni, akkor viszont gondolkodj el azon, hogy mennyire fontos neki a ti kapcsolatotok, és hogy így akarod-e élni az életedet az elkövetkező x évben. Már ha nem melegednek össze újra, mert a leírásod eléggé ellentmondásos ("nem kell neki" vs beszélgetnek), tehát ez is benne van a pakliban. Mondjuk, ha képes lenne egy ilyen nem normális nővel újra összejönni, akkor semmit nem vesztettél.

2016. ápr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24 vagy, akkor itt van a kutya elásva, 8 év az 8 év. Nem kell félni, nem fognak összejönni, viszont tapsztalatból mondom, lesz emaitt veszekedés.
2016. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!