Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerinted vannak olyan ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted vannak olyan ember típusok akiknek könnyebb vagy nehezebb túltenni magát egy fájó szakításon?

Figyelt kérdés
Nyílván gondolok itt tartalmas kapcsolatokra, ami hagy maga után érzéseket. Pl. zárkózottabb típusú embernek több ideig tarthat, mint egy társaságibb embernek? Vagy ha valaki éppenséggel évekig nem tudja túltenni magát, annak mi lehet az oka?
2018. jan. 10. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy teszi túl magát, an aki erősnek mutatja magát, van aki kisírja búját. Szeintem nem típufüggő, csak egyénfüggő.
2018. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy extrovertált ember nyilván hamarabb talál magának valaki mást, de ki tudja, hogy legbelül mennyire dolgozta fel az előző kapcsolatát... Lehet, hogy belül meg még az előzőn jár az agya.


Én viszont pl. introvertált vagyok. Nálam lassan alakulnak ki az érzelmek, sokáig tartanak, és lassan is múlnak el. Ha viszont valaki kiesik a pixisből, tesz róla, elhagyjam, akkor azzal totálisan megszakítok minden kapcsolatot, és érzelmileg is teljesen idegenné válik számomra. Átmehet rajta egy úthenger, az sem fog érdekelni.

2018. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán mélyen érint egy kapcsolat lezárása, akkor az szerintem embertípustól függetlenül fájó pont mindenkinek, és emiatt a rajta történő túljutás is nagyon nehéz.
2018. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy vannak, senkinek nincs egy univerzális algoritmus a fejében, ami ilyenkor aktiválódik és lefut. Mindenki mást élt meg, mások a tapasztalatai, másképp gondolkodik mert másra asszociál.


Ergo egy ilyen incidensnél, mind mind máshogy reagálunk. Persze itt is meglehet figyelni olyan sémákat és mintákat ami a legtöbbünkre igaz, de egyértelmű hogy valakinek simán megy, valakinek meg nem.


Mások például hetente, havonta évente jönnek össze valakivel, valakinek egy életben több mint 10-20 párja van, nekem ez nem menne. Nem viselem túl jól a szakításokat, illetve nem is lennék képes ennyi emberrel együtt lenni.

2018. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon szeretem az efféle kategorizálást, mert az emberek hajlamosak arra használni, hogy elhárítsák a felelősségüket. "Én ilyen típus vagyok", tehát nem rajtam múlik, nem tehetek róla, nem tudok változtatni. Ez hitvány felfogás.

Ettől függetlenül válaszolok: szerintem az az ember teszi túl magát a szakításon könnyebben, aki képes a kritikus gondolkodásra, másokról és magáról is. Aki ilyen, az képes megkérdőjelezni a saját érzelmeinek az érvényességét, képes "kívülről" tekinteni saját magára, és megértani a háttérben húzódó okokat és összefüggéseket. A megértés a feldolgozás leghatékonyabb eszköze, lehetővé teszi, hogy az érzelmek káoszából rendet csináljon, következtetéseket vonjon le, megerősítse a hasznos dolgokat és kiszórja a káros, felesleges, érvénytelen, alaptalan dolgokat.


Aki nem képes kritikusan gondolkodni (elsősorban saját magáról), az az az érzelmeinek rabja, nem képes sem megérteni, sem befolyásolni azokat. Lehet, hogy képes idővel feldolgozni egy szakítást, de lényegesen lassabban, fájdalmasabban és bonyolultabban, és persze sokkal több lehetséges lelki sérüléssel.

2018. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen vannak. Mindenki máshogy éli ezt meg.

Van aki nagyon hamar túlteszi magát, másnak évekig tart. És akkor is nyoma marad.

Aki picit mélyebb érzésű, annak biztos tovább tart.

És pl az sem mindegy miért lett vége az adott kapcsolatnak.

Nekem pl nagyon nehéz túltennem magam dolgokon, hiába történt csupa rossz benne, és szinte csak negatív. Még most is azon gondolkodom hogy lehetne vagy lehetett volna javítani rajta. Miközben tudom, hogy az egésznek semmi értelme.

2018. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!