Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem érzem boldognak magam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzem boldognak magam?

Figyelt kérdés

A kérdés nem teljesen helyénvaló mert azt már az elején tisztázni szeretném, hogy szeretem a párom. Nagyon.

De mostanában a magánéletemben és a családomban felmerülő gondok befolyásolják a kapcsolatunkat. Nem látom már hogy vele szeretnék lenni, ez köszönhető az elmúlt hétben felmerülő vitáknak és hogy nem veszi észre mennyire megbánt egy egy mondatával.

Nem szeretnék szakítani, vagy elveszteni csak boldog szeretnék lenni amit mostanában nem érzek. Mit tehetnék hogy ne legyen vége?



2018. jan. 28. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik nekem mintha depressziós lennél egy kicsit.

Menjetek el valami közös programra, ahol ki tudtok kapcsolódni és el tudsz szakadni ezektől a gondoktól egy kicsit, hogy tisztán láss.

2018. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A boldogságot igazából nem kívülről fogod kapni. Tudom, milyen az amikor problémák vannak a családban, olyankor elég nehéz pozitívan gondolkodni. Sajnos annyiból, amennyit leírtál, konkrét segítséget nem tudok írni. De muszáj NEKED megváltoztatni a gondolkodás módodat. Az én tapasztalatom az volt, hogy a szüleim nem igazán szerették a páromat, folyamatosan ültették a bogarat a fülembe, hogy nem hozzám való stb.stb. Míg végül elhittem nekik. Utólag, én úgy gondolom, hogy igazuk volt, viszont én már a vége felé nem szerettem a párom. Te viszont azt írod, hogy szereted. Szóval legyen ez a dolog, amibe kapaszkodhatsz. Lehet ez csak egy rázósabb időszak, ami minden párkapcsolatban előfordul. De amíg te pozitívan állsz hozzá a dolgokhoz, elhiszed, hogy meg lehet menteni, addig az úgy lesz. Ha boldogtalannak érzed magad, akkor az a gondolkodásod miatt van. Minden jót kívánok :)
2018. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Konkrétumokat annyira nem szerettem volna írni, de megpróbálom röviden leírni a helyzetet: Az édesapám leukémiás lett, a barátaim többségét minden ok nélkül egyre távolibbnak érzem magamtól, a páromat a munkája révén csak hétvégente látom és néha csak rontja a kedélyállapotomat egy egy számára ártatlannak tűnő beszólásán. Mindemellett féltékeny vagyok egy munkatársnőjére akivel nagyon jó kapcsolatot ápol.
2018. jan. 28. 17:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy lehetne belülről változtatni magamon?
2018. jan. 28. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:
2esnek igaza van. Csakis rajtad múlik, hogy boldog vagy-e. Ne mosd össze a párkapcsolatodat a boldogságoddal. Két külön ügy. A barátodat szereted. Min vitáztok? Tényleg komoly dolgok? Érdemes miattuk marni egymást? Ami a boldogságodat illeti:milyen örömeid vannak az életben? Mennyire tudsz könnyen túllépni a sérelmeiden? Mennyire örülsz a sikereidnek? Meddig rágódsz a kudarcaidon?
2018. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Általában könnyen túlteszem magam, de az emberben ha nem is érzi megmaradnak a sérelmek. A vitáink többsége amiatt van, hogy sokszor előrébb tartja a bulizást vagy a haverokat mint engem és nem egyszer volt hogy míg én fontosabb dolgokat lemondtam miatta ő nem tudja viszonozni felém.
2018. jan. 28. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Állati sok nyomás, stressz van rajtad. Mi a fenétől lennél boldog?

Ezek szar élethelyzetek, igen, de majd elmúlnak.

Nem a partnereddel van bajod, hanem túl sok most a világ.

Én ilyenkor olvasni, filmezni szoktam, elmegyek valami új programra, vagy valahogy örömöt okozok magamnak. Szeretgesd meg megad egy kicsit. :)

Minden rossz dolog elmúlik

2018. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A youtube-on Bagdy Emőke pszichológusnak nagyon jó előadásai vannak.

Ha nagyon magad alatt vagy, menj pszichodrámára, vagy önismereti csoportokba, az jót tesz

2018. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"barátaim többségét minden ok nélkül egyre távolibbnak érzem magamtól"

Ez ilyen. Amíg tökéletes az életed, mindenki keresi a társaságod. Amint kicsit negatívabb leszel, mindenki menekül. Ilyenkor derül ki, hogy kik is azok, akik az igazi barátaid.


"néha csak rontja a kedélyállapotomat egy egy számára ártatlannak tűnő beszólásán"

Ezt próbáljátok megbeszélni. Lehet, hogy eddig is egy segg volt és csak most kezdett el zavarni. De lehet, hogy csak egy kicsit vissza kell fognia magát.


"Mindemellett féltékeny vagyok egy munkatársnőjére akivel nagyon jó kapcsolatot ápol."

Ez viszont esélyes, hogy túlreagálod.

2018. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A boldogság madara a pokolba vezet.
2018. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!