Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért vagyok ilyen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Több, mint 5 éve vagyok együtt a párommal. Mindketten huszon évesek vagyunk és mindkettőnknek első volt a másik. Én vagyok a fiú :)

Pár éve már együtt élünk (suli ideje alatt). Ezalatt az idő alatt tehát rengeteg időt töltöttünk együtt. Sokan már azt kérdezik mikor lesz az eljegyzés stb. Én viszont már ott tartok, hogy szakítani akarok... Hogy miért? Nos a válasz nem egyszerű...


Sosem csaltam meg (szerintem ő sem). Jól megértettük egymást mindig. A kapcsolat elején voltak nagy veszekedések, de mára már nem izgat semmi sem szóval nem is nagyon veszekszünk már... viszont az apró dolgok amiket elnéztem tőle nagyon idegesítenek (szokásai - miért így csinálod miért nem úgy stb...). Néha örülök ha külön lehetek tőle egy kis időre. Mostanra inkább olyan, mintha a testvérem v legjobb barátom lenne, a szex is megváltozott (rutinszerű - csökkent vágy). Kb mostanra olyan a kapcsolatunk mintha 20-30 éves házasok lennénk...

Mindezek ellenére mint embert nagyon szeretem... nagyon kedves, jólelkű, aranyos, okos...

Ha szakítanék akkor én lennék a legutálatosam ember a rokonai + a saját rokonaim körében is...

Szabadságra vágyom... ugyanakkor magamat sem értem. Mi kell nekem ha nem ő? Ő lehetne a tökéletes lelkitárs, aki elfogad engem úgy ahogy vagyok, akivel olyanokról beszéltem amiket másoknak sosem mondtam... Fogok még valakit szeretni? Mi lesz ha legközelebbi kapcsolatomban is egy idő után ugyanaz az érzés jön elő mint most? Mi a rossz bennem? 25/F


2018. ápr. 1. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

1. ha szakítani akarsz, szakíts.

mert ezzel a nőd idejét is rabolod.

megérdemelné, hogy olyan ffi. legyen mellette, aki szerelemmel szerei és nemcsak szánalomból, megszokásból vagy testvéri szeretetből van vele.


2. ne érdekeljen ki mit mond, a te érzéseid, a ti kapcsolatotok felbomlása senkire, még a szülőkre sem tartozik.


3. nagyon fiatalon kerültetek össze, tök természetes, hogy 5 év után már nincs meg az a nagy lámúr.

és igen, ha beleszeretsz másvalakibe majd, ilyen mélypontokra vele is juthatsz, de dolgozhattok is a kapcsolatotokon, illetve az évek múlásával te is másképp fogsz rátekinteni erre az egész témára, megváltoznak a prioritások, értékek.

például már nem(csak) a szex lesz fontos, hanem, hogy helytállj apaként, legyen családod stb.


4. még nincs sok élettapasztalatod, az elkövetező időt, érdemes önismereti munkára is fordítani, egy ideig legyél magadban, semmiképp nem javasolt fejest ugrani egy újabb kapcsolatba.

2018. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a kapcsolat elbarátiasodásának tipikus esete. Én eddig kétszer estem át ezen, igaz, hogy rövidebbek voltak a kapcsolatok.

Nagyon nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, mert próbálkozások lehetnek abba az irányba, hogy felmelegítsétek a dolgokat, de férfiként tudok, hogy a jó szex hiánya elég deal breaker tud lenni.


Én azt javaslom, hogy beszélj vele arról, hogy egyre inkább úgy érzed, hogy egyfajta barátságba kezd átmenni a kapcsolatotok és ez neked így nem jó.

Ha ez megvolt, akkor utána megpróbálhattok változtatni rajta és ha utána is így érzel, akkor pedig a szakítás marad.


Nem dobnám el egyik pillanatról a másikra a helyedben, az őszinte kommunikáció csodákra képes.


Ha a szakítás mellett döntesz sem döntesz rosszul, mert szép dolog a barátság, meg a szeretet, de a szerelmet nem helyettesíti.

2018. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ezek ilyen lelki önmegerőszakolások.

Nekem is volt olyan lány, akire azt mondtam, hogy személyiségbelileg nagyon jó, de kapcsolatként éreztem, hogy nem ő kell.

Nem bántam meg.

2018. ápr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Több, mint 5 éve vagyok együtt a párommal ......Szabadságra vágyom..." Itt a lényeg. A nagy szerelem 5.....7 év alatt megszünik általában. Ha más kötödés nincs akkor jön a szabadságvágy. Ha mással esel szerelembe ez ugyanugy jönni fog. Az együttéléshez/maradáshoz több/más is kell mint a jejdeszerelmesvagyok.
2018. ápr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Mintha én írtam volna 2 évvel ezelőtt. Mi 13 évet húztunk le és végül elbúcsúztunk egymástól, de nem egyik napról a másikra hanem olyan levezetés szerűséget csináltunk. Mind mai napig vonzódom a volt páromhoz, de szexuálisan teljesen hidegen hagy a látványa, de a személye nagyon fontos nekem. Hetente kb 2-3 alkalommal beszélünk, ha bajba kerülne és segítségre lenne szüksége akkor szó nélkül mennék, nem érdekel mit mondana az aktuális partnerem.

Bevallom őszintén, hogy utána nagyon nehéz volt megfelelő partnert találni,mert nagyon magasra rakta a lécet, és amíg vele voltam a jó szex hiányzott, amióta a szex megoldódott sokkal üresebb lett az életem. Ha 25 éves lennék, mint te kérdező, akkor valószínűleg szakítanék és tovább keresném az igazit, de az én koromban már tudom, hogy butaságot csináltam.

41F

2018. ápr. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért kellene szakítani, mert magamból kiindulva az első kapcsolatomnál én sem akartam hogy vége legyen, pont ezek miatt az okok miatt, de ez csak egy görcsös ragaszkodás, kötődés ahhoz a személyhez, akivel sok vízválasztó dolgot megéltél. Emiatt nehéz és nem tudod elképzelni hogy lehet jobb, de amikor vége lesz és kicsit tisztábban látod majd a dolgokat kívülről, örülni fogsz hogy így döntöttel.

Én amikor megismertem a mostani szerelmem (második kapcsolat), akkor jöttem rá hogy teljesen más és új érzések is léteznek az életben, olyan szerelem és kötődés, amit tényleg egy nő érez egy férfi iránt és fordítva. Ez igaz a szexre is és minden másra.

2018. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat :) Tényleg örülök, hogy ennyien írtak, ráadásul ilyen tartalmas válaszokat :)
2018. aug. 11. 16:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy éve történt, mi lett azóta?

Tudod, nekem az tűnt fel, hogy bár lehet, hogy dolgokról tök jól tudtatok beszélni, más dolgokban viszont mintha lapítottatok volna. Lehet, hogy egy párterápia segített volna.

2019. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szakítás lett a vége, nehéz volt...
2019. nov. 24. 16:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!