Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A hét folyamán véget vetettem a kb. 2,5 éves kapcsolatomnak (Az egyik pillanatban minden rendben volt, a másikban ok nélkül beszólogatott a párom az utóbbi időben, társaságilag izolálta magát, téveszmék gyötörték. Ezek a dolgok folyamatosan tárultak fel előttem. Úgy érzem, mintha enyhe skizofrénia venne erőt rajta.) Rettentő gyerekkora volt. Az apja máig alkoholista, amíg nem váltak el a szülei addig az apa verte az anyát. Az elváláskor az anya otthagyta 12 és a 20 éves fiát az apjukkal (a párom volt 12). Sajnos a felületes beszédet leszámítva soha nem tudott mélyebben mesélni ezekről a dolgokról.

A tegnapi nap sírva kérte tőlem, hogy segítsek neki és kísérjem el őt egy szakemberhez a probléma kezelése érdekében. Őszintén megvallva félek az egésztől. Nem tudom eldönteni, hogy tényleg komolyan e veszi a dolgot vagy csak engem akar visszakapni. Még azt is hozzá kell számítanom a dologhoz, hogy szeretem és hogy a szüleim rettentően félnek attól, hogy újra csalódást fog okozni nekem. Ti mit tennétek a helyemben?



2018. máj. 19. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én mentálisan beteg és/vagy ilyen szinten sérült emberrel nem kezdenék, mert az ilyenekből jó soha sem szokott kisülni, de ez tényleg csak az én véleményem. Ez a nő is az érzelmi zsarolás nagymestere, hiszen a betegségére fogja a viselkedését, a változásért viszont semmit nem tesz érdemben.

Neki első körben kezeltetnie kellene magát, aztán majd akkor belekezdenie egy kapcsolatba, amikor semmilyen terhet nem rak a partnerére. Egy beteg emberrel kínszenvedés az élet, láttam a szomszéd asszonyon testközelből. Ő a téli éjszaka közepén mászkált a mezítlábas kisgyerekkel a buszmegállóba, merthogy őt várja ott az autó. Hogy milyen autó, azt ő maga sem tudta, de a hangok ezt mondták. Máskor a gyereket a 3. emeleti ablakpárkányra állította ki....

Szóval én óvatos lennék...

2018. máj. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sutekh válasza:

Az ilyen lelkileg sérült emberektől jobb távol maradni, mert csak megkeseríti az életedet. Ez saját tapasztalat. Bár nekem csak hónapokig tartott, de ezek az emberek a nagy többsége, egész életében a múltjában fog élni. :\

Lehet, hogy egy darabon megint működni fog a dolog de idővel újra ki fog bukni... S ha már félsz ezektől akkor jobb is lépsz. Ne élj félelemben!

2018. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!