Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítanom kellene a barátommal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanom kellene a barátommal?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve. öt hónapja vagyunk együtt, nem vagyunk már gyerekek, ő 31, én 26 leszek. Eleinte még minden szép volt, mostanában viszont egyre inkább rájövök, hogy rengeteg dologban és az élet sok területén teljesen különbözünk. Az első és legfőbb probléma, hogy ő roppant extrovertált, én meg az ellentéte, egy nagyon introvertált személy vagyok. Ennek persze még nem kéne problémát okoznia, csakhogy ő képtelen kompromisszumot kötni és az igényeimet is figyelembe venni. Ennek következtében mindig én alkalmazkodom, és megyek vele szó szerint mindenhova, buliba, vacsorázni, inni a haverjaival, kirándulni, biciklitúrára...ami sokszor már nehezemre esik és szívesebben lennék mondjuk kicsit otthon vele, vagy sétálnék kettesben, illetve nem tehetek róla, de úgy működöm, hogy valamennyi énidő is kell ahhoz, hogy jól érezzem magam hosszú távon. Nagyon fáradtnak érzem már magam a folyamatos programok, jövés-menés miatt, és hiába mondom ezt neki, csak legyint, és elintézi azzal, hogy most van nyár, meg most vagyunk fiatalok. A másik: ő ebből kifolyólag világot akar látni, utazni, amennyit csak tud, és minden bizonnyal a jövőjét se itthon képzeli el. Én ehhez képest túlságosan ragaszkodom a családomhoz, a hazámhoz, nem tudnék külföldön élni, és ez a "bejárom a világot és majd lesz utána valami az életemmel" hozzáállás se nagyon tetszik. Aztán van még sok olyan téma, amiről eltér a vélekedésünk, például a munka jelentősége az ember életében, a szabadidő eltöltésének lehetőségei, a pénzügyek, a lakhatás, sőt, néha már a gyereknevelés kérdése is felmerült köztünk, és nem értettünk egyet ebben sem...Annyira tanácstalan és elkeseredett vagyok, mert egyre inkább úgy érzem, hogy nem ad, hanem inkább leépít ez a kapcsolat, nem érzem részéről a megbecsülést, a komolyságot, hisz nem fontos neki a véleményem, és mindig ellentmond, soha nem hagy igazat, bármiről is legyen szó. Igazából ő egy nagyon makacs és kitartó ember, ki is jelentette, hogy nem tud másokhoz alkalmazkodni. Viszont ez nekem már erőn felüli teljesítményt kezd jelenteni, hogy mindig neki adjak igazat, mert vitázni nem akarok állandóan vele, és hogy folyton én legyek az, aki enged...Úgy érzem, hosszú távon ez egyszerűen úgysem működne, és a napokban felmerült bennem, hogy sokszor jobb lenne már nélküle, mint vele... annyira nem passzolunk egymáshoz.Ti mit gondoltok ezek alapján? Van még esélyünk, vagy tényleg jobb lenne minél előbb befejezni ezt a kapcsolatot? Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 21. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En ugyanebben a cipoben jartam, mint te, csak en hosszu evekig remenykedtem, hogy idovel jobb lesz. A tapasztalatom az, hogy nem lesz jobb, sot. Volt szakitas utani kibekules is, hatha megvaltozik... Nem fog. Es nem is jo az a kapcsolat, amiben az egyik felnek mindig eron felul alkalmazkodnia kell. Majd lesz srac, akinek fontos leszel, es aki hasonlo erdeklodesu, es ugyanazok a dolgok tesznek titeket boldogga - ilyen kapcsolatot keress inkabb. Sok sikert!
2018. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed jól magad és nem tudtok kompromisszumot kötni, akkor jó ötlet is lehet a szétválás. A legtöbb női ismerősömnek pont ilyen pasi az álma, de csak olyan férfi mellett kötöttek ki, mint amilyen te vagy nőként. Lehet a mostani párod találna egy kalandvágyóbb nőt szinte azonnal. Te meg simán találsz otthon ülős srácot.
2018. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%

Bocsi a kérdésért, de te most nyugdíjba akarsz vonulni vagy egy normális kapcsolatot akarsz?

Én iszonyatosan boldog lennék, ha valaki ennyire aktív lenne. Nem akarlak megbántani, de szerintem élned kellene még, ahogy ő is teszi. Ha neked nem tetszik, ahogy ő él, akkor ezt neki kellene mondanod.

Szerintem az a helyzet, hogy mindent túl komolyan veszel. Nem csak neki kell változnia, hanem neked is. Ne rontsd el már most az életedet azzal, hogy leülsz a szoba legbelső sarkába. Élj, fiatal vagy.

Mások 30-35 éves korukra se találnak kapcsolatra és elköteleződni se akarnak.

Mind mások vagyunk, ez tény, de a párodnak igaza van szerintem. És ha lepontozol, hát pontozz le, de majd 40 évesen gondolj vissza, hogy mennyi mindent eldobtál, mert túl komolyan vetted a dolgokat!


Ülj le a pároddal, mondd el neki a problémádat. Ha van benne empátia megért majd, de te is értsd meg őt. Ne akard nyugdíjasként élni az életed. Ha bem akarsz, nem hallgatsz rám. De én úgy gondolom, hogy üljetek le, beszéljétek meg, mondd el neki amit érzel, hogy szükséged van a szorosabb, együtt és kettesben töltött időre, és arra hogy vegyen komolyan kicsit jobban mint most.

2018. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Különbözőek vagytok nagyon, ez itt a probléma. Ha nem változtok mindketten, akkor csak szenvedés lesz ez a kapcsolat. Neki is, mert tudja és látja rajtad, hogy nem élvezed a programokat és neked is, mert mindegyikbe csak keserü szájízzel mész bele.

Egyszer voltam egy hasonló kapcsolatban, az akkori párom nagyon makacs és erőszakos (verbalitás szintjén) volt. Elég hamar a sarkamra álltam és volt, amiből nem engedtem, aminek az lett a következménye, hogy megkaptam, hogy autokrata és erőszakos vagyok. (Mentségére legyen mondva, hozzátette, hogy olyan, amilyen ő szokott lenni.) Megpróbáltuk rendbehozni a dolgokat, de nekünk nem sikerült. Viszont az hozzá tartozik a történethez, hogy nálunk nem a sok program vs. kettesben otthon töltött idő volt a feszültség forrása, hanem jövőkép, világnézet, családhoz/gyerekekhez való hozzáállás, stb. Megbeszéltük, hogy ez nem fog menni és elköszöntünk egymástól.

Szerintem ti is tegyetek egy próbát a megbeszélésre, hátha tudnak közelíteni az álláspontjaitok. Ha igen, az szuper, ebben az esetben működhet a kapcsolat. Ha nem, akkor pedig kár rabolnotok egymás idejét. Szerintem fontos, hogy a beszélgetés során ne csak a sérelmeidet és elvárásaidat sorold, hanem te is próbálj változni (nem kényszeredetten), ajánlj megoldást.

2018. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Változni nem fog. Vagy elfogadod ilyennek, vagy lelépsz. Nincs más lehetőség.


25f

2018. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Látom, többen is úgy gondolkodnak, mint én. Hármas: megértelek, van úgy, hogy én is ilyen irányba hajlok, de azért nem ez a két véglet létezik, az otthonról ki se mozdulós, és a világot bejárós. Szerintem lehet más programokat is csinálni, amik neki viszont unalmasak lennének, neki a pörgés kell, az állandó történések, élmények.. Attól még nem vonulnék nyugdíjba, ha egy hétvégét otthon töltenénk, filmeznénk, sétálnánk mondjuk, és nem vennénk nyakunkba a világot. De nem támadlak, ne érts félre. Csak ha lenne ilyen időnk is közösen, más lenne a helyzet, mert azt látnám rajta, ő is akar alkalmazkodni hozzám, de sajnos ez annyira minimális... Amúgy sajnos írtam is, hogy nem csak ez a probléma, hanem ahogy írtátok is, köztünk is vannak világnézet-és jövőkép-beli, eléggé éles különbözőségek, nem tudom, hogy tudnánk így egy közös életet felépíteni.
2018. jún. 21. 12:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Szakits,minek lenni vkivel akivel nem akarsz lenni. Inkább szakitani mint melette keresni jobbat és félre..
2018. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a kapcsolat egy tévedés.... amit ő nemhogy korrigálni nem akar, de még felfogni sem.

Ha a hétvégi programtól kezdve a gyereknevelésig mindenben máshogy gondolkodtok, - és a te gondolataid mindig el vannak nyomva, hát nem tudom, mi lehetne ebből?

Boldogság biztosan nem.

2018. jún. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha kapcsolatban nincs egyensúly, és kényelmetlen az egyiknek, akkor érdemes szakítani.

Ez fájdalommal jár igen, és sok a bizonytalanság, de jobb most egy rövid de nagyobb, mint sokáig és tompa fájdalom. Nem illetek össze, előfordul. És lehet, hogy kedveled, de ha a négyszög nem megy bele a kör alakú lyukba, kár erőltettni

25F

2018. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hàt nekem már az is elég hogy azt mondta hogy nem tud màsokhoz alkalmazkodni.Szàmora itt a vége .Ez egyoldalú kapcsolat nem pàrkapcsolat.
2018. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!