Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy kéne úgy szakítanom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kéne úgy szakítanom a barátommal, hogy ő jelenleg azt hiszi, hogy minden rendben, és egyáltalán nem számít rá?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyunk együtt. A kapcsolatunkban eddig semmi vita, probléma nem volt. De van pár tulajdnosága ami engem nagyon idegesít. Okoskodó, imádja a saját hangját, olyan témákba is beleszól és vitatkozik, amikhez egyáltalán nem ért, direkt szeret idegesíteni másokat. Ezek kettesben nem jönnek elő, úgyhogy eleinte nem annyira zavart, azt hittem, majd megszokom. De már a baráti társaságom minden egyes tagja utálja, a szüleimen kívüli tágabb családnak bemutatni sem merném, mert ők sem bírnák. És meg is tudom ezt érteni, mert társaságban tényleg annyira irritálóan tud vislekedni, hogy legszívesebben letagadnám. Ezt eddig nem említettem neki, mert nem tudtam, hogy mondjam meg, és úgysem tudna ezen változtatni ilyen a stílusa, azt meg mégsem mondhatom neki, hogy pofa be. Reméltem, hogy majd megszokom, vagy ilyesmi. De most jöttem rá, hogy ezt a problémát nem tudom elnézni, hosszú távon nincs értelme a kapcsolatnak, így viszont nem akarom tovább húzni. A legnehezebb az, hogy ettől függetlenül szeretem, ragaszkodom hozzá, és ő ugyanígy velem. Én vagyok az első barátnője, tényleg sokat törődik velem, érzem, hogy fontos vagyok neki. És nem tudom, hogy mondjam meg neki, hogy vége. Derült égből villámcsapásként mikor legközelebb találkozunk, közöljem vele, csak úgy minden előzmény nélkül, mikor ő arra számít, hogy épp pár boldog óra előtt áll? Vagy próbáljam előtte felkészíteni chaten? De akkor meg nyilván nem hagyná annyiban a dolgot amíg el nem mondanám neki, hogy mit akarok. Az a legrosszabb, hogy ő már tényleg teljesen velem tervez, konkrétan egyetemet is úgy választott, hogy a közelembe legyen, a családja akar vinni magukkal nyaralni. Nekem meg iszonyatos lelkiismeret furdalásom van miatta, de nem tehetek róla, eddig én is azt hittem, hogy jól megleszünk, és nekem is nagyon fáj, de nem látom értelmét, hogy még halogassam ezt a döntést. Szerintetek hogy kéne szakítanom, hogy a legkevésbé legyek bunkó? (Mindketten húsz évesek vagyunk.)

2015. jún. 28. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de te tényleg ennyire hülye vagy?

Ahelyett, hogy megmondanád neki őszintén és nyíltan, hogy figyi, ez és ez nem tetszik, ahogy viselkedsz, de te ehelyett szakítasz vele ??? És miért??

És az elkövetkező kapcsolataidban is ugyanígy fogsz viselkedni, hogy ahelyett, hogy elmondanád a párodnak, hogy mi a problémád, ahelyett inkább szakítani fogsz vele, mert pl. neked speciel nem tetszik a viselkedése?


Mondd meg neki, ennyi! A szádat erre is lehet használni! Kommunikációról sulin kívül hallottál már? A kapcsolatok többsége a kommunikáció nem léte miatt megy tönkre!!!

Úgy tűnik, ti sem vagytok ez alól kivételek!


Arra még véletlenül se gondoltál bele, hogy vannak dolgok, amikre jobb ha az embert más vezeti rá, mert magától nem jön rá, hogy pl. rossz amit csinál?


De a te dolgod! Csak figyelmeztetlek, hogy ha nem beszéled meg rendesen ezt a pasiddal és csak szakítasz vele ezzel azzal az ürüggyel, akkor ez elég gáz, és nem lesz soha normális hosszú kapcsolatod, mert képtelen vagy közölni a pároddal, ha valami nem tetszik neked!

A szádat meg ne csak a szexualitáskor használd, hanem beszélgetésre is, hogy megmaradjon a kapcsolatod!

2015. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké, de mit mondjak neki? Figyelj, elviselhetetlen vagy? Ezentúl ha emberek között vagyunk, lakat a szádra? Most nem arról van szó, hogy szétszórja a zokniját, vagy nem hajtja le a wc ülőkét, hanem alapvetően a stílusával van a baj. Az ilyenen is lehet változtatni? (Komolyan érdekel, nekem sincs túl sok tapasztalatom.)
2015. jún. 28. 21:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Hat nehez, de lehet azert ilyen harsany tarsasagban mert nem eleg magabiztos, esetleg kerd meg ra fogja magat vissza, lehet nem is ilyen, szerintem mond el neki mi zavar benne es hatha megvaltozik, ha nem valtozik akkor mond el neki Amit ide leirtal, hogy teged zavar a viselkedese es jobb lesz mind a kettotoknek ha kulon valtok.
2015. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Interferencia ***** válasza:
100%
Az első mindent leírt, nem is tudok mit hozzátenni.
2015. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Interferencia ***** válasza:
100%
Kicsit finomabban rávezetni, pl. "nem volt szép, amit XY-ra mondtál".
2015. jún. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy tanuljon meg viselkedni, ha már társaságban vagytok, mert téged irritál, ahogy olyankor viselkedik. Ez nem bonyolult, csak te csinálsz belőle nagy ügyet.

Elmondod neki, hogy mik azok, amik zavarnak téged, és hogy változtasson rajta, mert pl. számodra égő, ahogy viselkedik.


És máskor nyisd ki a szád és mondd el neki a problémádat. Fél év alatt nem jutottatok arra a szintre, hogy őszintén mindenről nyíltan tudjatok beszélgetni bármiről?

Ismerős az a mondás, hogy "Néma gyereknek anyja se érti a szavát."

Ő honnan fogja azt tudni, hogy téged mi zavar, ha te azt nem közlöd vele?


Javaslom, olvasd el Allan és Barbara Pease: Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő? című könyvét. Nagyon sokat fogsz belőle tanulni és hasznodra fog válni a párkapcsolataidban!


1. kommentelő voltam

2015. jún. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

-Az ember alapvető természete nem változik.

-Ezért nem kell összejönni olyannak, akinek zavar a viselkedése, mert nem fogod megszokni, bármennyire is szeretnéd.

-Ha menet közben van problémád, azt igenis ki kell mondani, de nem nevelni kell a másikat, a senkinek nem feladata. Vagyis: ha velem szemben valaki bántó, azt jelzem neki, mert felnőtt emberek vagyunk, az ilyesmit meg lehet beszélni. De hogy másokkal hogy viselkedik, abba egy felnőtt ember esetében teljesen felesleges beleszólni. Ez az anyukák dolga 3-4 éves korban, nem a társé.

2015. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha szakítani akarsz, akkor azt személyesen közöld vele, minél hamarabb. Ne rabold az idejét, neki is csak 1 élete van.
2015. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

"Elmondod neki, hogy mik azok, amik zavarnak téged, és hogy változtasson rajta"


Naja, és egy felnőtt ember majd egyszer csak megváltozik. És lehet, hogy a kérdező nem anyuci szeretne lenni a kapcsolatban, hanem társ... én sem szívesen lennék olyannal, akit még "nevelni" kell...

2015. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A nevelés és hogy felhívod a másik figyelmét arra, hogy rosszul csinál valamit, az két külön dolog!

Ha a kérdező elmondja a párjának, hogy rosszul esik neki, ahogyan ő viselkedik vele, és megkéri szépen, hogy változtasson rajta (nem a kérdező fog a pasija felett állni fakanállal, hogy nézze, hogy tényleg változik-e). Ő csupán egy lehetőséget kínál neki, hogy jobbra forduljon a saját helyzetük és kapcsolatuk. Ha ezzel a lehetőséggel a pasi nem él, az már nem a kérdező hibája! Ő megtette a szükséges intézkedést, felhívta a párja figyelmét arra, hogy valamit rosszul csinál, változtasson rajta!

Ez nem nevelés!

2015. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!