Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » "Kirakhatom-e"a páromat az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Kirakhatom-e"a páromat az albérletből?

Figyelt kérdés
Inkább ennek a jogi háttere érdekel, együtt élünk albérletben, kauciót én fizettem, valamint az első havi lakbért is, azóta felesben mindent. Voltak nagyobb gondjaink, konkrétan megütött, de nem is ez az alap kérdés, nem kérdéses, hogy nem folytatom vele tovább. A bérleti szerződésen ő is szerepel, mint bérlő, elhagyni nem akarja a lakást, mondani nem is merem neki többször, hogy őszinte legyek, félek tőle. Elköltözni nem tudok, kauciót nem tudnék kifizetni, ha ő maradna az albérletben gondolom a kauciót én magam nem kapnám vissza.Őt hogyan lehetne "kitenni"? Tulajdonos kérheti? Kihez forduljak?
2019. febr. 6. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Beszélj a tulajjal kérd vissza a kauciót ha nem adja ne fizess amíg le nem lakos aztán Viszlát.
2019. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Jogszeruen tartozkodik ott.
2019. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Te sehogyan, hiszen o is bérlő.

A tulajdonos mondhatja fel a bérleti szerződést a jogszabályoknak és szerzodesnek megfeleloen.

2019. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a tulajjal, ha jó fej segiteni fog. Vannak ötleteim, jó magam is tulajdonos vagyok.

N

2019. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a neve rajta van a szerződésen sajnos nem tehetsz semmit. Ha határozatlan idejű a szerződés akkor szólhatsz a tulajnak, hogy felmondanád, ha viszont határozott idejú akkor meg azon múlik, hogy milyen a viszony a tulajjal, maximum meg tudod kérni, hogy mondja fel a szerződést és kössön veled újat. Ezt viszont nem érzem túl esélyesnek. A legtöbb tulajdonos szeret kimaradni abból, hogy mi zajlik a lakáson belül, neki csak az számít, hogy a bérlő fizessen és ha hamarabb akarod felmondani a szerződést akkor általában benne an a szerződésben, hogy akkor a kaució nem jár vissza. Ebben az esetben elköltöznék, megbeszélném a tulajjal, hogy mi a szituáció és megkérném, hogy ha lejár a szerződés akkor nekem adja vissza a kauciót ha már én fizettem.
2019. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, sajnálom :(

Tulajt kérdezd meg, mi a véleménye, segítsen megoldást találni, mert szükséged van a kaucióra, hiszen menekülnöd kell az állat pasidtol.

2019. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!