Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek könnyebb úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek könnyebb úgy túllépni az első szerelmen, ha valamikor még megpróbáljuk még egyszer?

Figyelt kérdés

Elsők voltunk egymásnak mindketten, nemcsak fizikai tekintetben, sokéves kapcsolat volt, nagyon összefonódtak a szálak. Én még nagyon élném vele, őt sajnos hajtotta a vágy és elhagyott. Információim szerint az új partnerét nem tudja úgy, olyan tisztán szeretni mint anno engem, "csak" megvannak.

Elképzelhető, hogy valamikor még találkozni fogunk. Szerintetek érdemes lenne azzal érvelnem, hogy a múltat csak úgy tudjuk egymásban végleg lezárni, ha egy esélyadás keretében megbizonyosodunk róla, hogy most sem működne köztünk? Ha meg esetleg igen, akkor persze annál jobb.

A femina.hu-t idézve:

" Lehet, hogy furcsának tűnik, ám olykor éppen azért kell újra összejönni az exszel, hogy végre megszabaduljatok egymástól. Honnan tudhatod, hogy egy ilyen átmeneti, lélekgyógyító viszonyra van szükséged a továbblépéshez? Képtelen vagy elengedni őt, ugyanakkor kettősek az érzéseid, hiszen megbocsátani sem vagy hajlandó? Ez a se veled, se nélküled eset.


Inkább adj még egy esélyt kettőtöknek, hogy nyitott szemmel mérhesd fel, lehet-e közös jövőtök. Különben a fantáziádban csak egyre szépül a kapcsolatotok, és mivel nem tapasztalod meg nap mint nap a valódi viselkedését, mind erősebben fogsz kötődni a képzeletedben idealizált volt partneredhez."


2019. márc. 5. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges megoldás talán. Bár nekem nem jött be. Az kellett hogy végérvényesen meg gyűlöljem. Tudom hogy visszafordìthatatlan és ez ìgy jó. Én az a típus vagyok aki egyszer zár le valamit, de akkor végérvényesen.


F

2019. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ebben a "mégegyszer összejönni hogy szétmehessünk" dolognak meg nem látom sok rációját. A szarból nem úgy mászol ki, hogy lemerülsz benne. Vagy mi lesz, évente összejöttök 1-2 hétre hogy legyen alkalmatok felidézni mennyire szar alak a másik? 😀

Pont ìgy alakulnak ki a se veled se nélküled témák.

A legjobb ha megkeresés magadban a lezárást és kész

2019. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*megkeresed
2019. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Látom nem érted a lényeget. Békével váltunk el, egyikünk sem szar alak. A szarból pedig - csak hogy a stílusoddal válaszoljak - nem úgy kívánok kimászni, hogy elmerülök benne, hanem úgy, hogy megbizonyosodok róla, hogy valóban az emberrel van a gond és nem az idővel.
2019. márc. 5. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:
"hiszen megbocsátani sem vagy hajlandó" Erre érttem. A második kommentem a cikkre irányul.
2019. márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel megpróbálhatnád azért is hogy kiderüljön mennyit változtatok,és jobb,és még tartósabb legyen a kapcsolat.Nem pedig azért,hogy kiderüljön nem is kell.
2019. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A környezetemben több olyan pár is volt, akik szakítottak, majd megint összejöttek évekkel később. Egyik sem maradt együtt, és nagyon csúnyán váltak el egymástól másodszorra. Szerintem nem érte meg a második stressz, láttam, hogy nagyon kicsinálta őket. Ha egyszer lefőtt a dolog, el kell engedni és kész.
2019. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom, a bökkenő csak az, hogy bár én még mindig szerelmes vagyok belé, ő már rég nem. De persze lehet, hogy a pozitív hozzáállással többet érnék el, lényegében ezért is írtam ki ezt a kérdést, hogy ezt megvitassuk. :)
2019. márc. 5. 21:05
 9/9 A kérdező kommentje:

Illetve eléggé bennem van az a mondás is, hogy "ha megpróbálod veszíthetsz, ha nem próbálod meg vesztettél."

Azaz elsősorban tényleg arról szólna ez az egész, hogy ne úgy haljon meg egyikünk se, hogy vissza-visszatérő kérdés bennünk, hogy "mi lett volna, ha?"

2019. márc. 5. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!