Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ti ezt mire vélnétek? Mire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ezt mire vélnétek? Mire gondoljak?

Figyelt kérdés

5 év után két hónapja szakított velem a barátom,mert már nem úgy érez irántam mint rég és nem tudja velem elképzelni a jövőt. Én összetortem, mert én viszont vele igen, és nagyon szeretem őt, még most is. Pár naponta keresett, hogy vagyok, anyáék hogy vannak, tudok e tanulni, stb. Én meg ugye mindig arra asszocialtam hogy közeledik felém. Amikor felvetettem hogy megihatnank egy kávét együtt és kicsit atbeszelhetnenk a dolgokat, akkor viszont azt mondta h nem kéne, mert attól fél hogy azt fogom hinni hogy még lehet köztünk valami és nem akarja hogy csalódjak megint. Hát ez megint nagy pofon volt. Utána ugyanúgy keresett néha, kevesebbet, de érdeklődött, nőnapon felköszöntött. Most két napja viszont így a semmiből írt egy uzit, hogy lesz egy rendezvény, ahova mi sokat jártunk együtt, és ha elmegyek, és véletlenül összefutok vele, ő nem egyedül megy, ne érjen váratlanul. Nagyon kiakadtam, mert ilyet szerintem nem mondunk az exnek, két hónap után még végképp, főleg ha a másik, jelen esetben én, még nem tette túl magát a szakításon. Mondtam hogy jobb lenne minden kapcsolatot megszakítani, mert én így nem tudom őt elfelejteni, és az új kapcsolatárol sem akartam tudni, mert iszonyatosan meggyötör ez az egész. Ekkor azt válaszolta hogy "nincs mit megtudni", de muszáj találkoznunk emberekkel. Ezt mire értette? Hiába kerdeztem rá, azt mondta mindegy. Én egyből arra gondoltam hogy neki ez egy randi, de azt mondta h ő csak elkiserte azt a vkit, és el akarta mondani h ha látom őket együtt, ne kombináljak... De én úgy érzem, akkor sem kellett volna ezt elmondania mert ez mindenkit beforgatna 😔 Amikor pár hete rakerdeztem hogy mégis miért keres ennyit, azt mondta h ő a barátom szeretne lenni, és úgy érzi gondoskodnia kell rólam, ez a feladata.


Mire véljem ezt? Vajon csak nem tudja h mit akar tőlem azert nem tud elszakadni? Vagy csak sajnal mert tudja h én még szeretem, és nem akar eltűnni az életemből? Mit tegyek? 😔



2019. márc. 11. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Azt gondolom,hogy végtelenül önző.Mert bár tudja,hogy szenvedsz miatta továbbra is keres,mert barátod akar maradni.Holott,ha lenne egy csöpp esze,és szorult volna belé valami jó érzés,plusz magán kívül képes lenne Rád is gondolni,akkor nem lenne nehéz felérnie ésszel,hogy békén kellene hagynia.
2019. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Én a helyedbe megmondanám neki hogy itt a vége ne keressen soha többet semmilyen okból mert neked minden egyes felkeresése egy döfés a szívedbe. Ez után tiltsd le mindenhonnan. Fogja fel hogy neked ez így szenvedés.
2019. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Itthon is mindneki ezt mondja 😔 persze hogy én abban reménykedem hogy megváltozik a véleménye, pedig az agyam tudja hogy nem. Főleg ha már valakit kísérget... Ha nem randi, akkor is. Azt hittem o is egy kicsit egyedül akar lenni egy ilyen hosszú kapcsolat után 😔
2019. márc. 11. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így semmire se fogtok jutni, te csak folyton őrlődni fogsz, míg ő mással találkozik.


Ha szakítottatok, akkor szakítsatok is - minden kapcsolatot el kell vágni egy időre, amíg kitisztul az előző kapcsolat.

2019. márc. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szörnyű a tudat hogy amíg én szenvedek, addig ő már mással van 😔vagy ha nem is komoly, de már ismerkedik... És ezt közli is velem. Sőt, nekem is ezt tanácsolja... Hogyne. Nem tudom hogy dolgozzam ezt fel.
2019. márc. 11. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bűntudata van, mert ennyire még vagy zuhanva. Pedig nem kéne beszélnetek éppen ezért.

32/f

2019. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van... De azért nincs hogy engem ezzel is gyötör? Amikor mondtam már neki, tudja jól hogy nem tudom őt elengedni.
2019. márc. 11. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:

A szakítás miatt bűntudata van és azért hívogat, mert szeretne róla megbizonyosodni, hogy nem csinálsz hülyeséget és lábra tudsz állni a szakítás után.

Ha nem igényled a hangját,a beszélgetéseket, akkor szakíts meg vele minden kapcsolatot és lépj tovább, ezt javasolom neked.

Ami a kérdésben leírt esetet illeti, azt azért mondta el, mert nem akart kellemetlen helyzetbe kerülni ha véletlenül összefutnátok és ezért próbálta elkerülni a kényes szituációt. Mondjuk lehetne annyi esze, hogy az új nőjét nem olyan helyre viszi ahol borítékolható, hogy összetalálkoztok, de ez csak mellékes dolog.

Ami a gondoskodást illeti, ha valakit szerettem, az soha nem lesz közömbös a számomra, én is így működök. Sokkal könnyebben feldolgozom a szakításunkat, ha tudom, hogy a szeretett nő talált valakit maga mellé és boldog vele. Ilyenkor megnyugszom és tovább lépek. Persze lehet azt mondani, hogy ez a gondviselő szerep csak a saját Egojáról szól, de ha ténylegesen segíteni akar neked a tovább lépésben akkor azt nem rosszindulatból teszi, hanem kompenzálni akar. Ha te ezt visszautasítod, akkor talán eltűnik az életedből, bár valószínűleg sértett lesz miatta.

Nekem van olyan barátom, aki a volt barátnőjének keresett új albérletet, új munkahelyet mikor szétmentek, úgy érezte ennyivel tartozik neki, majd ha újra egyenesbe kerül az élete akkor szívódott fel.

40F

2019. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a kommented, sokat segített megérteni. Tudom hogy nem akar rosszat nekem, meg azt szeretné ha továbblépnék és kötetlenül tudnánk később beszélni, de őszintén, nem tusom ez mennyire kivitelezheto, főleg úgy hogy egyoldalú volt a szakítás, csak ő akarta, én nem. Lehet hogy ha majd én is kapcsolatban leszek, esetleg már feleség, és már elszakadtam tőle, akkor fogunk tudni úgy beszélgetni hogy senkit nem kavar fel, de az nem most lesz. Maga a tudat is bánt hogy én hiába tettem meg érte mindnent, nem voltam elég, és már mást keres, persze hogy bántja az egómat. Főleg hogy így tudatta, hogy ha nem is komoly, de ő már ismerkedik. Jobb lett volna nekem a "boldog tudatlanság". Sejtem én hogy csak egy kellemetlen szituációt akart megelőzni, de istenem, akkor miért viszi oda ahol hatvanyozottan nagy az esélye az osszefutasnak mint mondjuk egy étteremben vagy kiállításon, utcán, vagy miért nem kérdezett rá először h jössz az eseményre? Azt mondtam volna h nem, ő pedig megnyugodott volna és engem sem kavar fel. Nem sokkal volt jobb érzés így megtudni mint ha látom őket, mert így meg az esemény időpontjaban végig azon kattogtam hogy ők most együtt vannak. Olyan könnyen ki lehet ezt szűrni, hogy minél kisebb esély legyen összefutni. De hát ő "nem akar bujkalni"... Így én fogok még kínosabban ügyelni arra hogy kerüljem ezeket a helyeket. Érzem én hogy nem direktben akart rosszat, de annyira rosszul csinálja hogy az hihetetlen. Azóta egyébként mondtam neki hogy tenyleg ne keressen, én sem fogom őt, csak akkor ha már túljutottam ezen. Bár nem tudom lesz e értelme, hogy tenyleg a barátom akar e lenni vagy csak sajnalt. Mert én szeretnék később jóban lenni vele, nem rendszeresen találkozni, csak hogy ha úgy hozza a helyzet, tudjunk pár szót normálisan beszélni, mert mint ember, hiányzik. Ha nem lett volna köztunk kémia, mi biztos jó barátok lettünk volna, és ezt mondtam neki én is régebben, többször.
2019. márc. 12. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!