Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Most hova menjek lakni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most hova menjek lakni?

Figyelt kérdés
18 évesen kiraktak otthonról, így a páromhoz költöztem. Még két félévem lenne az egyetemből, az egyik ezek közül gyakorlat. Szakított velem és nyáron el kell mennem, de hova mehetnék? Nem tudok annyit dolgozni, hogy eltarthassam magamat, az egyetemen pedig nem azért szenvedtem eddig, hogy utána csak úgy abbahagyjam, és állami ösztöndíjas is vagyok.
2019. márc. 15. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Albérlet + levelező.
2019. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy albérlet, meg levelező... Állami ösztöndíjas vagy, akkor elméletileg kaphatsz szociális ösztöndíjat, tanulmányi ösztöndíjat (mondjuk azért virítani kell, már mint tanulmányilag), kollégiumi lehelyezést és ha minden kötél szakad, ott a diák hitel (amit 40 éves korodig, ha szülsz 3 gyereket elengednek).
2019. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kollégiumi lehelyezés... hát így is felfoghatjuk, de elhelyezés akart lenni :)
2019. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A diák hitel elengedés meg még folyamatban van, majd meglátjuk mi lesz belőle, mindenesetre van lehetőség diák hitelre, ez a lényeg.
2019. márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Elméletileg... Gyakorlatilag azért nem ilyen egyszerű. Tényleg szegény csoporttársaim nem kaptak szociálist, miközben gazdagok igen, akik 1 helyre jelentették be az amúgy különélő családtagokat. Plusz jó páran lekenték azokat, akik a szoctámot intézték vagy szimplán haveri alapon egyesektől nem kérték az igazolásokat pl. a családi háttérről és keresetről.

Tanulmányihoz tényleg virítani kell, de az sem túl sok.

Kollégiumnál szintén rengetegszer sunyiban megy a dolog.

Sajnos ez ilyen :/

2019. márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos, nekem is van negatív tapasztalatom, de ne riogassuk előre a Kérdezőt.
2019. márc. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szobabérlés olcsóbb. Sok diák lakik együtt több fiatallal egy albérletben.

Mellé keresni kell diákmunkát.

Vagy halasztasz egy évet, és addig külföldön szedsz össze annyi pénzt, hogy a diplomáig kihúzd vele.

2019. márc. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!