Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség, mit tegyek! Hova...

Segítség, mit tegyek! Hova menjek lakni? Kitettek otthonról! Esetleg hogy tudnám visszakönyörögni magamat?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy gondban vagyok, nincs hová mennem lakni!! 18 éves fiú vagyok. Ma reggel kitettek itthonról. Én nem tehetek semmiről, jól viselkedtem, jól tanultam, már leérettségiztem, tovább akartam tanulni, de a szüleim sosem szerettek, mindig azt mondták, hogy csak becsúszott gyerek voltam, mindig csak verést meg lecseszést kaptam tőlük. Csak azért neveltek fel, mert ez jó keresztény kötelesség. Amióta megszületett 2 éve a kistesóm, azóta nagyon bedurvult a helyzet, ő lett az a gyerek, aki előre meg lett napra pontosan tervezve, engem meg csak házasságrombolónak hívtak mindig. Utáltak mióta élek. 3 hónapja lettem 18 és úgy döntöttek, hogy már eddig is sok voltam a háznál, oda megyek, ahová akarok, és csak akadályozom őket a kistestvérem nevelésében, és egy akadály voltam az ő életükben, menjek el. Annyit engedtek meg, hogy egy szemeteszsákba bepakoljam a ruháimat, abból se az összeset, egy utazótáskában elvihettem a tankönyveimet, egy hátizsákban még egy két személyes holmim, a régi mobilom, a fogkefémet, de a fogkrémet már nem, a kabátomat meg a két öltönyömet se hozhattam magammal, azt apám megtartja. Meg semmit ezeken kívül. Anyám meg volt, olyan "rendes", hogy adott kétezer forintot. Ez nagyon hirtelen jött, ma reggel egyszerűen felköltött anyám, és mondta, hogy tegnap este apámmal így döntöttek, azonnla szedjem össze a cuccaimat, amiket megengednek elvinni és menjek amerre akarok. Én könyörögtem, kiabáltam, megfenegettek, ha kiabálok, kihívják a rendőröket. Én mst komolyan hajléktalan lettem? Egész nap csak járkáltam meg gondolkodtam, beültem egy plázába, bámultam az embereket, aztán most eljöttem egy netkávézóba, és kerestem egy helyet, ahol esetleg tudnának segíteni. Hol aludjak? Nincs senki, akihez mehetek, kevés ember van, akivel jóban vagyok, van egy-két barátom, felhívtam őket, de nem is érdekele őket, csak kiröhögtek. Komolyan mit csináljak, hajléktalan lettem mától és vége az életemnek! A 2000 forintból már elment 1500 a netezésre! Enni se ettem ma még semmit, gondoltam rá, hogy koldulok, de nem merem.
2015. júl. 31. 20:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
16%
Szép estimese. :D
2015. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkát, mosogatás, takarítás, találni fogsz, csak ne mondd meg, hogy hajléktalan vagy. Most nyár van, az utcán is eltölthetsz egy hónapot, amíg lesz fizetés, de vannak hajléktalan szállók is. A csomagodat be kéne tenni egy olyan megörzőbe, ahol 100 Ft-ot kell bedobni és ott lehet benne bármeddig. Ha mosogatós állást találnál, az lenne jó, mert ott általában enni is adnak ingyen.
2015. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%
Hajlèktalanszálló. Jobb ötletem nincs.
2015. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
0%
2-es, ez egy menekült szerintem :D
2015. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
19%
Ilyenkor azt csinálnak amit akarnak, elmúltál 18
2015. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

szia!

ha vallásos családban nőttél fel, a gyülekezetedtől nem tudsz segítséget kérni? legalább egyszer meg is mutathatnák, hogy nem csak prédikálnak a jócselekedetekről.

2015. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj majd minél több időt a melóhelyen tölteni és minél kevesebbet az utcán. Ha lesz fizu, akkor ki tudsz bérelni egy szobát vagy legalább egy felet. Ha ügyesen és okosan csinálod csak pár hónap lesz nehéz,
2015. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
94%
Nagyszülők ha vannak, biztos befogadnak.Gondolkozz hogy hol van rád nagy szükség.Ismersz-e olyan személyt akinek jól jön a ház körüli munka és cserébe lakhatsz nála.Unokatestvérék esetleg?Amíg munkát találsz és lesz fizetésed.
2015. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz munkaügyi központba, bár ott lassan akad meló, de a lassú is jobb, mint a semmi.

Amit lehet, próbálj meg eladni, úgyse tudod magaddal cipelni.

Nagyszülők, egyéb rokonok, haverok nincsenek akik befogadhatnának?

Családsegítőben is érdeklődhetsz esetleg.

Helyedben bentlakásos munkát keresnek, vagy olyat ahol a szállás is biztosítva van. Ez legyen a fő cél!

Ha jól tanultál, idegen nyelveket beszélsz? Jelentkezhetnél külföldre házi ápolónak. Nem vmi jó munka, de legalább lenne hol laknod és normál fizetésed.

Az iskolában nem volt senki aki segíteni tudna? Tanár, aki kedvelt vagy esetleg osztályfőnököd?

2015. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
10%

Ha már reggeltől estik netezél, akkor megnézhetted volna a hajléktalanszállókat, ételosztásokat.


"Egész nap csak járkáltam meg gondolkodtam, beültem egy plázába,"


AKkor hogy neteztél el 1500 Forintot, mikor 1 óra általában egy 100-as?

2015. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!