Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért dob el valaki egy több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért dob el valaki egy több éves kapcsolatot egy hirtelen jött szerelem és kaland miatt?

Figyelt kérdés
2019. júl. 14. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Azért, mert több éves, a másik meg "kaland", új és izgalmas.

Ez sokaknak elég is, hogy kilépjenek.

2019. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az újonnan ráhulló rózsaszín köd elborítja az agya helyét, ill. a meglévő kapcsolatában már nem érzi jól magát.
2019. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Pillanatnyi elmezavar. Azt ember azt hiszi, hogy az új láng konstans, örök életű lesz. De hamar téved majd mint mindenki más.

Ne aggódj 🙃


Nem volt még szellemileg elég érett.

27f

2019. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Mert a harmadik megjelenése soha nem ok, hanem okozat! A harmadikra terhelni a hibákat: a legkönnyebb.
2019. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a több éves kapcsolatban a másik fél már nem izgatja,beleunt,már nincs rózsaszín köd.

Hiába próbálod erőszakkal megtartani a lángot a kapcsolatban,ha valaki megunt akkor meg leszel unva és kész.

A hűség nem attól függ hogy milyeneket újítasz meg feldobod e szexuális életeteket ezzel azzal.

A hűség fejben dől el,ha eldönti az ember hogy én xy-nal akarom leélni az életem/összeházasodni akkor nem tud elvakítani egy új szerelem,mert nem a rövidke szex miatt jöttél össze a pároddal hanem mert tudod milyen ember,mit tud,mire képes stb. És ezt jónak ítéled.

Én mindig azt kérem a páromtól hogy maradjon olyan amilyen. Csináljuk azt amit mindig. Ez alatt azt értem hogy ha mondjuk a rózsaszín köd alatt jártatok sörözni mindig akkor ezután is folyamatosan járjatok sörözni. Ilyen egyszerű. A párkapcsolat nem küzdelem.

2019. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Azèrt mert a règi több ève tart, nem biztos, hogy èrdemes abban maradni. Ha egy 3. fel tudott bukkanni, annak oka volt, nem működött már jól a kapcsolat, kihült, kiábrándult, már csak a megszokás volt stb. Ès ilyenkor az új szerelem már a vègső löket.
2019. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is fülig fellángoltam valaki iránt 7 éves kapcsolatban... Nem dobtam el a kapcsolatomat. rettenetesen xar volt, de túl lettem rajta- senki sem tudtam mi zajlott bennem.


Már túl vagyok rajta: azt hogy nem volt semmi az újjal, így egy idő után nem bántam meg, sőt, hálát adok az égnek, hogy MIATTA nem dobtam el a kapcsolatomat. A párom ezerszer többet ér.


Másrészt, csak hogy teljes legyen a kép: valóban az új csak akkor tud ilyen szinten befurakodni, ha a kapcsolatban valami már nem jó. Az új sokszor pont erre a hiányra hívja fel a figyelmet. Pont azt látod benne, ami hiányzik. Én is félreismertem azt a másikat és a saját épemet szerettem benne.


Valaki ilyenkor szakít, valaki leül a másikkal és a felmerült problémákat megpróbálja orvosolni, de így is lehet, hogy szakítás lesz a vége.


Szóval végső soron a te szemszögedből nézve kvázi tök mindegy, hogy a "3. miatt" szakított veled, mert ilyenkor a köd miatt az is könnyen félremehet, ugyanis nem lát most tisztán. De attól az alap probléma, hiány a kapcsolatotokban ott volt- nála legalábbis biztosan, maximum nem közölte veled. De ott volt. ÉS ezért furakodott be a 3.


Tapasztalatból mondom. Ha a kapcsolat harmonikus és minden happy, akkor nem fog szakítani senki más miatt, mert nem szenved semmiben hiányt. ha meg csal úgy eldobja- legalábbis kívülről történik ez "csak úgy" akkor ott már egy ideje van valami, csak nem mondta neked.

2019. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy a több éves kapcsolat már eleve nem működött jól. Csak a másik fél megvárta a szakítással azt, hogy legyen egy újabb ág, amibe tud kapaszkodni.


Ahol a 3. fel tud bukkanni, ott valami nincs rendben.

2019. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 creativus ***** válasza:
100%

A hormonkutatások az utóbbi 20 évben hatalmasat fejlődtek, s rávilágítottak az emberi szexualitás valódi lényegére, így pl. a szerelem állapotára is.


Mivel az ember értelmes lény, az ösztönein hamar felülkerekedik, ezért az emberi faj fennmaradása elleni cselekedeteik egy részét olyan hormonok befolyásolják, amelyek hatásaiban az értelem fölé kerekednek. Amit ilyenkor tesz, arról azt hiszi, hogy értelmes érzései állnak mögötte, pedig csak evolúciósan kialakult biokémiai hatások működnek benne.


Ilyen pl. a szerelem is, amely nem tévesztendő össze a szexuális vonzalommal (az a tesztoszteronoz kötődik), de egy másik személyhez való ragaszkodással sem (utóbbit az oxitocin váltja ki).


A szerelemben a PhenilEtilAmin nevű vegyület a döntő, amelyet PEA-nak rövidítenek. Hasonló az Amfetaminhoz (speedy), de ez egy könnyen lebomló és az agyban állandóan újratermelődő hormon, amely a szerelem érzését okozza (csak aki már volt szerelmes, az tudja milyen is azt). A PEA hatása kb. 1.5-2 évig tart, mire maga az agy legyőzi ezt a számára is megterhelő stresszes állapotot. A meghülyülést (rózsaszín szemüveg, lila köd, stb) az okozza, hogy közben egy másik anyagnak - a szerotoninnak - a termelődését gátolja, amely egyfajta "normálissági hormon", s ha alacsony a szintje, attól depressziósak lennénk, és negatív irányú hülyeségek jutnak az eszünkbe, ám a PEA éppen ezt ellensúlyozza hatásával, így a hülyeségeink számunkra élvezetesek.


A szerelem - ne kerteljünk - egy valóságos drogos állapot, s az érintett személy irányában az ítéleteink, a döntéseink hamisak. Azért alakult ki évmilliókkal ezelőtt, hogy olyan egyedek is párt találjanak, amelyek nem rendelkeznek jól látható előnyös tulajdonságokkal, s ezáltal növekedjen a népszaporulat. A szerelemtől teljesen nyitottá válunk, és olyan tulajdonságok is "cukinak" tűnnek számunkra, amelyek azelőtt taszítottak, sőt ez a beállítódásunk később is megmaradhat azzal kapcsolatban.


A szexualitással kapcsolatos hormonrendszerünk ennél jóval összetettebb, melyből említésre méltó pl. az oxitocin és endorfin páros, s valójában ez a leglényegesebb. Az endorfin az, amelytől a szexben az orgazmust érezzük, ami szintén valóságos droghatású, s függőséget vált ki a szex iránt (s ez a célja is!). Az oxitocint nem vesszük észre pedig a hatása igen jelentős! Megdőlt az a téveszme, hogy a szexnek nincsen semmi mellékhatása, és csak örömszerzésre szolgál! Az oxitocin az agyban egy kötődési hálózat kialakítását indítja el az adott személy iránt, amely az időnként egymást követő szextől csak erősödik, de sohasem múlik el. Ez okozza azt a megmagyarázhatatlan érzést a párok között, hogy "egymáshoz tartozunk", "ő az igazi", és ez az érzés is - el nem múló droghatásként - próbál összetartani minket, egyes esetekben téves illúziót okozva. Sajnos ezzel gyakran ellentétben állnak a másik félnél tapasztalt olyan tulajdonságok, amelyeket - ha nincs szerelem, nincs PEA - negatívként élünk meg. "Az eszemmel szakítanék, de a szívem visszahúz" - szokás a szerelmi csalódásban ezt mondogatni, és éppen az oxitocin összetartó hatását tapasztaljuk ilyenkor. Ha mégis szakítunk, akkor rendkívüli fájdalommal jár és az önértékelésünk elvesztésével, melyet túl lehet élni, de örök sérülésként megmarad bennünk, akkor is ha tagadjuk. Ugyanez az érzés lep el, ha a társunk megcsal minket.


Súlyos, leküzdhetetlen probléma, hogy az oxitocin okozta kötődés csak egy személlyel működik helyesen, s ha csak az első és egyetlen partnerünk volna, akkor automatikusan megvédene a félrelépésünktől, ám több partner után a kötődésünk megmarad ugyan vele is (bár feldarabolódik), és a szakítás/megcsalás fáj, de poligámmá válunk, a másikat sokkal könnyebben csaljuk meg, s ezzel arra kényszerítjük, hogy keressen mást, azaz ő is poligámmá váljon (olyan ez mint egy fertőzés, mely terjed).


Nagyjából 20 éven belül robban ki az a válság az egész világ fejlett társadalmaiban, amelyet az 50 évvel ezelőtt lezajlott szexforradalom hatása okoz, s amely hatás - a történelmi adatok szerint is - csak 3 nemzedék múltán válik nyilvánvalóvá. A fokozatosan fogyó civilizált népességben felhalmozódnak az idősek (kevés gyerek születik), s a magas szintű ellátásokat, az anyagi forrásokat semmilyen civilizálatlan népesség nem tudja pótolni, hanem civilizálatlanul elszaporodik a fejünk felett, s mi fiatalként felnőve - már mint felnőttek - kisebbségként idegen világban érezzük majd magunkat.

2019. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9


90%-ban nem volt új abban, amit írtál, de az utolsó bekezdés nekem az, és nem is értelmezhető:


"Súlyos, leküzdhetetlen probléma, hogy az oxitocin okozta kötődés csak egy személlyel működik helyesen,"... rész.

- Itt nem az elsőre "egyetlenre" gondolnak, hanem az aktuális "egyre", a párjára valakinek, akivel kialakult a kötődés.


"ám több partner után a kötődésünk megmarad ugyan vele is (bár feldarabolódik), és a szakítás/megcsalás fáj, de poligámmá válunk, a másikat sokkal könnyebben csaljuk meg, s ezzel arra kényszerítjük, hogy keressen mást, azaz ő is poligámmá váljon (olyan ez mint egy fertőzés, mely terjed)."

- ? Ez meg totál katyvasz. Mi az, hogy "feldarabolódik?" ÉS akkor most feldarabolódik, vagy csak eggyel működik helyesen? Azt kötve hiszem, hogy mindenki csak az első párjával tudna igazán erős kötődést kialakítani, mert ott működik igazán az oxitocin...


Utóbbi részt te tetted már hozzá, vagy hol a forrás?

2019. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!