Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Bipoláris zavarral küzdő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bipoláris zavarral küzdő emberrel esélytelen a normális kapcsolat? Mindenképpen tönkremennék benne? Nehezítheti a dolgot, hogy a munkám miatt én is stresszes vagyok sokszor?

Figyelt kérdés
2019. aug. 18. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet minden bipolarist egy kalap ala venni.

En is bipolaris vagyok (papiron ciklotimias- ami a bipol. egy nagyon gyenge valtozata) nalam a betegseg foleg engem visel meg.


A kornyezetemben van, aki nem is tudja- csak annyit latnak pl a munkahelyen, hogy par hetig ezerrel porgok, a projektekkel nagyon gyorsan haladok, feldobott hangulatban vagyok.

Otthon is porgok, nagyon keveset alszom.


Aztan egy nap kb letargikus hangulatban megyek be, nem beszelgetek a munkatarsaimmal, jobb beken hagyni es ez kitart par napig.


Nalam a manias/feldobott szakasz joval hosszabb, de a depresszios melyebb.


Nagyon kimerito a ket szakasz kozti valtas. Erzelmileg es fizikailag is faraszto.


Szoval, nalam es nagy atlagban a betegseg foleg engem/a bipolarist visel/i meg- de ahany bipolaris annyi valtozata van.



Azt sokszor tapasztalom amugy, hogy a bipolaris zavart sokan keverik a borderline szemelyisegekkel.


Egy bipol nem erzelmi vampir, nincs kettos szemelyisege, nem feltetlenul tarsul szociopatoid manipulativ viselkedessel egy parkapcsolatban.

2019. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Én azért úgy éreztem, hogy az ismerkedésünk során engem is igénybe vett a másik fél betegsége. Volt, hogy tök lelkes volt az irányomba, előfordult, hogy teljesen eltűnt.


Most nagyot léptünk előre! De nem tudom, mi legyen. További tapasztalata bárkinek esetleg?

2019. aug. 19. 08:48
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

A párom bipoláris, lassan két éve vagyunk együtt, és ebből 4 hónapja együtt is élünk. Az eleje káosz volt. Mániás szakaszban volt, konkrétan miattam. Én rengeteget olvastam. Könyveket, itt és különböző oldalakat. Így sokkal jobban meg lehet érteni mi zajlik mániás szakaszban. Ha lecsitulnak a dolgok, akkor minden rendben lesz. A lényeg a türelem, és éreznie kell a biztonságot, hogy te mellette állsz, bármi történjen.

A gyógyszer elengedhetetlen, meg persze a rendszeres orvosi felügyelet.

Én vagyok a nő 30. Párom 31 éves.

2019. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért arra érdemes figyelni, ha egyedül akar lenni, hagyni kell. Sokkal roszabb ha az ember rá erölteti magát a másikra.

Hány évesek vagytok?

Szedi a gyógyszereit? Jár orvoshoz?

Mióta tudja, hogy bipoláris?

Ezek fontosak, mert orvosi kezelés nélkül nagyon rossz állapotba kerülhet.

2019. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!