Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti hogy viszonyultok a mentáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy viszonyultok a mentális betegekhez?

Figyelt kérdés

Én is az vagyok.. Depressziós, néha panikrohamaim vannak, szorongok folyton, borderline vagyok, korábban vagdostam is magam. Manapság meg félek, nehogy észre vegyek a hegeket, mert akkor kitudja mit gondolnak rolam. Annak ellenére, hogy tényleg labilis vagyok, nem akarom hogy ilyen legyek és ilyennek lássanak mások. Próbálok is ellene tenni, terápiára járni, gyógyszert szedek, de félek ez mind nem ér semmit, ha mások szemében egy labilis elmebeteg vagyok..

Már eléggé el vagyok keseredve, úgy érzem nem érek semmit és nem vagyok jó semmire és csak egy ketlabon járó probléma és teher vagyok mindenkinek. Úgy érzem így soha nem akar majd senki ismerkedni velem, egy fiúnak sem kellenek hiszen ki akarna egy mentális zavarokkal küzdő lány barátja lenni..

Nemtudom, hogy tudnék megint pozitív lenni és máshogy látni magam, ha közben ezek a tények.


23L



2019. nov. 14. 16:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Én jól elvagyok velük. Evégre ők is emberek. Csak más megközelítést kell alkalmazni. De ez igaz bármilyen emberre.
2019. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Őszinte leszek. Nekem 2 ilyen kapcsolatom is volt, és mindegyikben borzasztó problémák voltak.

Lehet beszélgetni az elfogadásról, a kitartásról stb.

De a valóságban nem működnek ezek.

Egyetlen stabil mentalitású ember sem akar mentálisan instabil partnert.

Ha tetszik ha nem ez így van.

Persze persze... jönnek most olyan válaszok is majd, hogy őt nem érdekli szívesen ismerkedne...

De ott szintén probléma van, vagy "megmentő" akar lenni.

Hozzáteszem sikertelenül.

Mint mondtam, nekem kétszer volt részem ilyesmiben, soha többé nem szeretnék hasonlót sem.

Egyébként sokat tehetsz azért, hogy elfogadjanak.

De ebbe most nem megyek bele mert nem ez volt a kérdés.

Azt is tudom, hogy le leszek ezért pontozva.

De a tény tény marad.

2019. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Ők is emberek, elfogadom, hogy ez betegség, de társnak nem akarok mentális beteget.
2019. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
39%

Ez az elkövető is mentálisan beteg:

[link]

2019. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Már sok embernek javasoltam Tündérhegyet. Néhány borderlineos ismerősöm hatékonynak találta a terápiát. Ott sok sorstársaddal találkozhatsz.
2019. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ég és föld különbség van az egyes mentális betegek között, így én abszolút nem általánosítanék. Szóval ha az illető szimpatikus, akkor csak annyi hogy igyekeznék nem felidegesíteni, és valami rosszra emlékeztetni. De én amúgyse nagyon tudok igazán kiakasztani másokat. Az inkább taszító ha valaki folyamatosan hangoztatja hogy ő hú de stabil, meg hú de nyugodt, mert ilyennel már volt rossz tapasztalatom hogy kiderült exről hogy igazából egy agresszív állat. Fő kiszólása ez volt: "én nyugodt békés ember vagyok, DE.." Na az ilyentől ma már menekülnék. De ha valaki kicsit meg van zuhanva, rossz időszakai voltak, és bizonytalan, idióta néha, az nekem abszolút nem kizáró ok. A párom is téli depressziós, de már megszoktuk:)
2019. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
4-es valaszolonak : ez most sokat segít, hogy bemasolsz ide egy ilyen horror cikket komolyan..
2019. nov. 14. 17:56
 8/24 A kérdező kommentje:
2-es : értem a te allaspontodat is, meg is értem.. Viszont akkor nem tudom hogy nekünk mentális betegeknek mennyi esélyünk van arra, hogy szeretve legyünk és parkapcsolatra találjunk, ha így állnak hozzánk az emberek.
2019. nov. 14. 17:57
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Főleg azok nem alkalmasak arra hogy kicsit is "instabil" emberrel legyenek, akiknek a stablitása eléggé megjátszott, és küzdenek is hogy fennmaradjon a stabilitásuk, nem érzik hogy kibírják ha valaki mellettük nem teljesen stabil. Így velük nem érdemes kezdeni és vitatkozni sem, mert aztán ők is leépülnek. Igazából őket azzal lehet segíteni ha valaki szépen lassan kiegyensúlyozottan beszél hozzájuk, hogy ne ijedjenek meg. Ajánlott szavak: "megoldjuk" :), "nincs is ezzel semmi baj", "ez nem probléma", "ráérünk" :). De erről nem tehetnek ők sem. Szóval mindenkinek más a mentalitása, és van akinek egyszerűen túl nagy falat ha túl sok mindennel kell foglalkoznia, pl hogy kinek mi a betegsége vagy baja, mert ők keveset bírnak ilyen szinten.
2019. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
56%
Én nem akarok kockáztatni. Éltem együtt mentális beteg családtaggal, hullámzó volt az állapota, volt, hogy kenyérre lehetett kenni, de olyan is, amikor féltem tőle, vagy attól, hogy kárt tesz magában. Nehéz, akkor is, ha tudom, hogy beteg. Baj, ha társkeresésnél ennek csökkenteni akarom a kockázatát? Nem érdekel, vállalom a véleményemet, és az okát is.
2019. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!