Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy életetek szerelme mentális beteg?

Figyelt kérdés

2 éve ismerem a férfit lassan. Én 26 nő vagyok, ő 28 éves férfi.

2 évvel ezelőtt együtt voltunk úgymond 1 hónapot kb, de azt mondta nincsenek érzései. Vége lett a randizásnak.

Lett párom, de én folyamatosan őt kerestem... nem tudtam nem rá gondolni.

Aztán, mint megtudtam ő is így van ezzel. Ismét elkezdtünk találkozgatni, otthagytam az 1 éves kapcsolatomat miatta.

Iszonyatosan szerelmes vagyok belé, és ő is belém.

Feltűnt, hogy másképp gondolkodik, emiatt is szeretem, nekem ez nem is jelent problémát, de félek tőle.

Olyan dolgokat csinál, és néha úgy beszél, mint egy skizofrén...állandó jelleggel levert, elzárkózik.

Egyik éjjel arra ébredtem, hogy rángatózik, kaparja a falat és beszél.

Azóta nem merek vele aludni.

Mit tennétek a helyemben? Szerintem ő nincs tudatában azzal, hogy beteg...


2018. aug. 6. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Mit tennek? Beszelnek vele errol! Meghozza baromi surgosen!
2018. aug. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ezt biztosan megemlítem neki, de hogyan vezessem rá arra, hogy ezek nem normális dolgok, anélkül, hogy ellenségeskedésnek venné?
2018. aug. 6. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha neki az normális hogy éjjel álmában, rángatózva, falat kaparva beszél, akkor ott tényleg baj van... Persze lehetett egy ritka rossz álom is. Én biztos felébresztettem volna, hogy mi történt?


Egyébként miben nyilvánul ez meg? Mert a levertség lehet egy depresszió is (az sem jó, de még mindig jobb mint a skrizo), vagy csak valami nagyon nincs rendben az életében, pl család, munka. Erről nem szoktatok beszélni?

2018. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, hogy pontosan mit tennék. Ez nagyban függ attól, hogy mennyire "tartható kordában" és pontosan milyen betegsége van. Én is beteg vagyok mentálisan, de általában nem észrevehető.


Pontosan miért félsz tőle? Úgy gondolod, hogy bántani fog, vagy miért?


"Egyik éjjel arra ébredtem, hogy rángatózik, kaparja a falat és beszél."


Ez elég durván hangzik, de a legjobb amit tehetsz, hogy beszélsz vele erről nyugodtan és megkéred, hogy menjen el pszichológushoz. (Akár kísérd is el, ha neki így jobb lenne.) Mást nem igazán tudsz tenni így, hogy fogalmad sincs és nagy valószínűséggel neki sem, hogy beteg-e és, ha beteg akkor pontosan mi a baja.

2018. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szép finoman kell terelgetni a tudatát abba az irányba, hogy ezek nem normális dolgok, és rá kell venni, szintén finoman arra, hogy forduljon orvoshoz.
2018. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elhagynám és el is hagytam.


Azóta van normális párom, akit szeretek, szeret és nem kell az Ő démonjaival megküzdenem.

2018. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!