Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért van az, hogy sokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy sokkal jobban előtérbe helyezik manapság az emberek a vágyat, mint régebben?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy manapság a legtöbb ember úgy gondolkodik, hogy ha nincs mittudomén milyen nagy szexuális vágyuk a másik iránt, akkor biztosan nem működhet a kapcsolat. Ez szerintem gyakorlatilag azt jelenti, hogy ma az emberek jobban átadják magukat az ösztöneiknek, amikor erről van szó, ami a természetben lehet jó volt, de egy viszonylag fejlett civilizációban már vitatható, hogy olyan jó-e. Nem tudom ez mennyire jó dolog igazából, mert szerintem ha az van, hogy nagy a vágy de amúgy ezen kívül szinte semmi más közös dolog nincs, akkor az alapján amit láttam ritkán fog kialakulni belőle egy hosszú távú kapcsolat. Nyilván valamennyi vágynak kell lennie, de nekem úgy tűnik mintha ma (a kapcsolat elején legalábbis) úgy gondolnák az emberek, hogy ha erős a vágy a másik iránt, akkor biztos jó lesz a kapcsolat, tök mindegy mennyi minden nem stimmel amúgy a vágyon kívül.

2019. nov. 15. 07:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
A kölcsönös vágy önmagában kevés egy kapcsolathoz, de olyan emberrel nem tudnék hosszútávú dolgot elképzelni, akihez nem vonzódok szexuálisan is, mert különben csak barátként tekintek rá.
2019. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy látom, hogy emberek képesek eldobni kapát, kaszát, boldog párkapcsolatot, mert jön egy kísértés. Teszik ezt "önmegvalósítás" címszóval, meg hogy egyszer élünk, és hasonló közhelyek. A mai világ valamiért nagyon központba helyezi a szexet, mindenhonnan ez árad felénk. Ezért van, hogy emberek két kézzel túrnak egymás magánéletében, és megbélyegeznek mindenkit, aki nem ugyanígy áll a dolgokhoz, és pl. 25 évesen még szűz.
2019. nov. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1:


Ezért írtam, hogy "nyilván valamennyi vágynak kell lennie"


#2:


Egyetértek.

2019. nov. 15. 08:33
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Ezt csinálják a gyerekvállalással is. Régebben azért jobban megtervezték. Ma meg azt sem tudják, kitől és miből, de gyerek az kell, általában csak a saját szórakoztatásukra...
2019. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nincs következmény, csak az élvezet.

Kicsit másképp néztek erre egy olyan világban, ahol muszáj volt elvenni a lányt, ha kiderült, hogy megdugtad, a prostik 99%-a meg minimum vérbajos volt.

2019. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Miért ne helyezném előtérbe?

Fiatal vagyok, egy életem van. Nem vagyok a teljes yolo híve, de nehogy már egy társ mellett ne legyek boldog. És akármennyire is állatiasan hangzik, a szexuális ösztön egy alapvető dolog, ami kell a boldogsághoz. Ha ez éveken át valakinél nem stimmel, akkor frusztrált lesz.

2019. nov. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5:


Hát szerintem azérz gyakran van annak rossz következménye, hogyha csak a vágyat tartja szem előtt az ember hogyha nem egyéjszakás kalandról van szó


#6:


Lásd a választ amit az egyesnek írtam. Elég idegesítő, hogy egyes kérdéstémáknál szinte mindig papagájt kell játszanom. De amúgy mint írtam az ötösnek, csak a vágyat szem előtt tartani rendeben van, hogyha egyéjszakás kalandról van szó.

2019. nov. 15. 13:07
 8/14 anonim ***** válasza:

#7: Nem kell papagájkodnod, de most akkor miről beszélünk? Valamennyi vágy alatt mit értesz? Havi egy szexet? Heti egyet? Napi egyet?

Jól hangzik ez a "nyilván legyen valamennyi vágy", de ez csak egy kényelmes kibúvó szöveg.

2019. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát ha már így kérdezed, akkor a kapcsolat elején kb. heti egy, aztán később lemehat havi egyre is.
2019. nov. 15. 20:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát heti egy, havi egy szex az már nem valamennyi, hanem szinte semmi vonzalom. Még nem 80 éves vagyok.
2019. nov. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!