Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lányok! Ti hogyan vennétek ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti hogyan vennétek ha a pasitok kiosztaná a szüleiteket mert azok rá akarnak bírni titeket, hogy nézzetek másik fiú után?

Figyelt kérdés

A kérdés nem objektív indíttatású.


Ha nem tudjátok még hogy milyen távra tervezitek a kapcsolatot, de a szüleitek semmilyen távra nem fogadná el ezt.


És ha azt sulykolnák, hogy túl jók vagytok ehhez a pasihoz, még ha szeretitek is őt, és a pasinál betelne a pohár és közölné, hogy márpedig marad minden ahogy van, amíg ti nem akarjátok másképp. Ez túlzás vagy értékelnétek?



2019. nov. 23. 18:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Esetleg egy idő után hallgatnátok a szüleitekre?
2019. nov. 23. 18:24
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az én dolgom lenne kiállni a barátom mellett, nem akarnám, hogy neki legyen konfliktusa az én szüleimmel. Elmúltam már 14, hogy a szüleim mondják meg, hogy kivel lehetek együtt és kivel nem. Elfogadnám, ha ellene lennének (de ha ugyanaz a kérdező vagy, akkor a másik kérdésnél írtam is, hogy hálistennek eszükbe sem jut belepofázni a magánéletembe), nem nekik kell együtt élni vele, hanem nekem, vállalom a felelősséget a döntéseimért. Nem állok gondnokság alatt és nem vagyok felelőtlen hülyegyerek, hogy mindenféle alja alakokkal álljak össze.
2019. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallgatnék az őseimre. Később x év múlva úgy is hibáztatnád őket érte. Természetesen kivétel ha minden jól alakul a későbbiekben. De ezt előre nem tudhatod.
2019. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kettes de ha csak 14 felett de 18 alatt vagy akkor inkább ne szolalj meg amíg nem tudod magadnak megteremteni az életben maradáshoz szükséges alap javakat....! + nem vagy teljesen önellátó! Ez nem ellened megy de amíg ez a kettő nincs meg addig kivagy szolgáltatva a szüleidnek ergo amit mondanak neked azt kell megtenned...

Az viszont a másik hogy igen ebben a csajnak kell megmondania a szülőknek ha csak a pasi tényleg nem életképtelen az megint más hogy tanul és azért nincsenek neki milliói de később keresni fog annyit hogy eltartson 1 egész családot és az megint más hogy ha nem bánik veled jól és nem életképes! Ekkor a szüleidnek igaza van de ha csak annyi a bajuk hogy pl nem magyar hanem nemet vagy horvát vagy afrikai zulu harcos esetleg ázsiai rizszabáló vagy cigány akkor neked kell meg mondanod hogy ezt fejezzék be!

2019. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi négyes, de felnőtt nő vagyok, nem értem ezt a számon kérő hangnemet. Szerintem attól, hogy valaki nem önellátó vagy ne adj' isten kiskorú, még joga van a magánélethez és nem feltétlenül KELL azt tennie, amit a szülei mondanak neki. Ez az "amíg az én kenyeremet eszed" gondolkodás csak itt gyakorin és a nagyon primitív családokban tartja magát, normális emberek képesek megbeszélni dolgokat, logikus érvekkel előállni és magánéletet hagyni még a kiskorú gyerekeiknek is. Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy csak éljenek egymás mellett a családtagok és nézzék szó nélkül, ha valamelyikük hülyeséget csinál. Mindennek megvan a határa, pl természetes, hogy a 16 éves lányodat nem engeded el otthonról hajnalig szórakozni, de azt már nem szabhatod meg, hogy kivel barátkozzon vagy kivel legyen párkapcsolatban. Ellenezni lehet, lehet rossz véleményed a dohányzó, suttyó, tetovált, szakmunkásképzős kis barátjáról, de eltiltani úgysem tudod, nem vagy mellette 0-24-ben. Ha tényleg nem megfelelő a kapcsolat, akkor idővel úgyis szétmennek, és akkor mi van? Nem lehet burokban nevelni egy gyereket, mindenkinek szüksége van csalódásokra, negatív tapasztalatokra ahhoz, hogy kialakítson egy értékrendet. Ha sikerült minimálisan értelmessé nevelni a lányt, akkor levonja a következtetéseket és legközelebb normálisabb fiúval kezd. Ha pedig az a problémája egy szülőnek, hogy a gyereke utált párja "beleviszi" a bulizásba, ivásba, szexbe, bármi szülő által elítélt dologba, akkor nem szabad elfelejteni, hogy abban azért a gyereke is vastagon benne volt, mert csak azt lehet "belevinni" ilyesmibe, aki maga is erősen hajlik rá.

Itt gyakorin sűrűn elfelejtik, hogy létezik olyan, hogy normális, egészséges szülő-gyerek kapcsolat, a szülő nem a kegyes gazda, aki bizonyos szívességekért (jó jegyek, megfelelően visszafogott, esetleg prűd viselkedés, olyan karrier, amit a szülő kitalált) hajlandó fizetni ezt-azt a büdös, erőszakos, ingyenélő kölkének, aki csak egy teher a nyakában, hanem szereti a gyerekét és teljesen természetesnek veszi, hogy erkölcsi és szerencsére törvényi kötelezettsége is, hogy lelkileg és amennyire a lehetőségei engedik, anyagilag is támogassa, mellette álljon, támogassa a saját(!) céljai kitűzésében és elérésében, hagyja meghozni a saját felelős döntéseit és ne próbálja minden erejével akadályozni, hogy kudarcok érjék, mert ez az élet elkerülhetetlen része, hanem simán fejezze ki egyértelműen, ha nem ért egyet valamivel és maradjon ki belőle, de legyen ott, ha a gyereke rájönne, hogy rossz döntést hozott.

2019. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Latom a helyesírás az nagyon megy... 😅😂🧐 de nem ettől leszel felnőtt nő és bocs de 16 évesen nagyon nem vagy még az! ezt fogadd el én sem tartom magam teljesen érett férfinak és pedig a tapasztalataim és a szüleim neveltetése miatt nagyon érett voltam a koromhoz képest mindig! De akkor sem voltam olyan mentális állapotban mint most! És ez a kirohanás bizonyítja hogy nagyon nem vagy még felnőtt...

És a felnőtt egyik definíciója az önellátás! A másik pedig a testi és mentális érettség nyilván ez 16 évesen nagyon messze van még...

és kapcsolatok.... persze nyugodtan tapasztald meg azokat a kapcsolatokat amik úgyis szét fognak menni! Az a lényege hogy minél több férfival alakits ki olyan kapcsolatot amik úgysem fognak működni (habár ettől nem érett leszel hanem könnyűvérű K...) egy érett felnőtt tudja hogy kit akar mit akar tudja jól hogy kivel működik és ha valami probléma van akkor megoldja nem pedig egyik rossz kapcsolatból a másikba ugrik..... (gondolom a barátod sokkal idősebb mint te... ezért is vannak egyrészt kiakadva a szakmunka miatt...) (amúgy azzal is lehet már egész jól keresni de persze van egy erősen érezhető határ... amikor valaki több erőfeszítést tesz az életébe...) de annyi mentség hogy a hasonló értékű emberek hasonlót vonzanak...

2019. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Az én szüleim sosem tiltották az italt mert megtanították a mértéket és emiatt egyszersem történt meg hogy le iszom magam a sárga földig...
2019. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
És utólag ha nem tudod milyen érzés hogyha egy ember aggódik a másik iránt mert az valamilyen olyan dolgok fog csinálni amit nagyon meg fog bánni akkor sajnos az érettséged kevesebb mint 16! Egy érett ember és gondoskodó szülő nem azt fogja megvárni hogy elronts valamit ami után évekig is marcalni fogod magad hanem inkább megakadályoz benne ha majd el érsz egy kort vagy szülő leszel akkor meg fogod érteni hogy mi is ez!
2019. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De honnan veszed, hogy nem vagyok magykorú? 😂😂 Szó nem volt ilyesmiről...
2019. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az vagy? Mert kihangsúlyoztad a 14 év felett + 16 éves “felnőtt nőt”
2019. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!