Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet ilyen?

Figyelt kérdés

Röviden az a sztori, hogy van egy srác, aki tetszik, én is neki. Én hívő életet élek, ez a fiú viszont nem. Na most az én életmódom és a fiú életmódja eléggé különböző és a vilaglatasunk is. Én próbálok mindent keresztény szemmel látni (és nem, nem vagyok bigott). Most senkinek a szokásait és életszemleletet nem kívánom becsmerelni, ha esetleg valaki magára venne amit olvas. Szóval visszaterve, ez a fiú nem hívő életet él, dohányzik, iszik, szeret azért benne lenni egy két izgalmasan "rossz" dologba. Az előző kapcsolata 5 évig tartott, aminek most vége lett. A volt barátnője is hasonló világnézetu. Nem egy finom lélek.. Persze nem azért, mert dohányzik, vagy mert iszik. Mert ugye attól mert dohányzik valaki, meg lehet jó ember, ne értse félre senki. Viszont most, hogy vége lett ennek a kapcsolatának, elkezdett felém közeledni, és azt mondta, azért vagyok vonzó neki, mert a tarsasagomban egy jobb embernek érzi magát, hogy motivációt érez arra, hogy helyesebb útra térjen, amit az előző lánynál sosem érzett és szükségét sem érezte, hogy más legyen. És hogy úgymond "felnyitottam a szemét, mert mutattam neki valami újat, hogy máshogy is lehet" élni, és tetszik neki a hívő életem.


A kérdésem az lenne, hogy létezhet ilyen, hogy valakire tényleg ennyire hatással lennék, vagy hogy valaki tényleg úgy érzi, hogy 180 fokot fordult az élete miattam, amire korábban igénye sem volt?

Vagy lehet, hogy csak hulyit engem? :/


Nem akarok naiv lenni.. Persze lenne egy romantikus oldala is a sztorinak ha igaz lenne..

😅



2019. dec. 4. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak akar egy-két “rossz” dolgot veled művelni... felejtős.
2019. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék bele, de nem ismerem őt, így nem lehet ítéletet mondani. Bár ha hívő vagy, érdemesebb lenne egy hívő srácot keresned.
2019. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most így gondolja és így érzi a szakítás után, de egy idő után hiányozni fog neki a régi élete.
2019. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet ilyen, bármi lehet, nem ítélkezek látatlanban, de azért csak óvatosan..


"szeret azért benne lenni egy két izgalmasan "rossz" dologba"


Nehogy csak eddig tartson az a 180 fokos fordulat :)

2019. dec. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És miért hiányzik valakinek egy olyan élet, ami egyébként káros neki? Egyszerűen abban érzi jól magát?

Vagy lehet, hogy velem úgy érezné, hogy túl sok a korlát, az eddig megszokott "szabadsága" mellett. Elvégre akinek nincs kapcsolata Istennel, az inkább fojtogatonak érezheti ezt a hívő életet. Valószínűleg ha nincs valós meggyőződése az Istennel való kapcsolatról valakinek, tényleg menekülhet az ilyen fajta élet elől vissza oda amiből jött.. Meg akkor is, ha nem a legjobb utat járja.

2019. dec. 5. 00:35
 6/11 anonim ***** válasza:
"Szakmailag" nézve egyszerű a dolog. Szeretne veled 1-2 "izgi" estét eltölteni és a hívő léted felől próbál a közeledbe férkőzni. Tudja, hogy ez a téma fontos neked és könnyebben nyitsz felé, ha ez a csali. Sajnos, amint elég önbizalmat szerez tőled és jobb lesz a kedve, akkor visszavedlik és keres egy olyat, mint az exe, és lehet, hogy téged közben is talonban tart majd. Szerintem hagyd őt. Ha pusztán azt nézzük, hogy nem zárta le az exét, már az is elegendő, hogy ne akarj tőle semmi komolyat.
2019. dec. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Az kimaradt, hogy ahhoz mindkettőtöknek valtoznia kéne, hogy egy ideig működjön a dolog, de akkor hosszú távon nem lennétek boldogok. A puszta testi kapcsolat még működhetne, de több nem, mert ahogy te is leírtad a kérdésed első pár mondatában, egyszerűen nem illetek össze, tök mások vagytok, amiről nem tehettek.
2019. dec. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért fog hiányozni neki a régi élete, mert nem egy finom, tudatos lélek. Az emberek ideig-óráig megváltoznak vagy késztetést éreznek rá, bekapcsol a lelkiismeretük, aztán idővel visszatérnek az eredeti viselkedes, attitűd, életforma...
2019. dec. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És arra esély sincs, hogy megterjen és hívő legyen, vagy túl naiv vagyok? Mi van ha tényleg annyira megerintette vmi, hogy azt gondolja, "elég volt ebből a sok sz*rsagbol..

Persze most elfantazialgatok, lehet semmi ilyen nincs benne, nemtudom, nem látok a fejébe.

2019. dec. 5. 09:21
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok ismét. Mindenre van esély, de miért pazarolnál olyan emberre időt, akitől azt kérnéd, hogy 180 fokot fordítson az életén? Mivel vallásos körökben mozogsz, biztos ismersz olyat, aki megtért és megváltoztatta az életét, olyat is hallani, hogy a sitten gyilkosok fordultak a vallás felé...stb., ez nem teljesen kizárt, de a te eseted más. A helyedben én nem várnék túl sokat ettől az egésztől. Az a bizonyos "az ellentétek vonzzák egymást" frázis sem igaz. Szükség van közös érdeklődési körre, világnézetre, sajnos nálatok ez nincs meg, csak akkor, ha valamelyikőtök 180 fokot fordulna, de ennek meg mi értelme van, ha nem lennétek boldogok? A pasi is kérhetné, hogy fordulj el a vallástól és legyél olyan, mint az exe. Azt gondolom tudod, hogy valamennyire minden új kapcsolatában változik az ember, mert alkalmazkodik az új párjához, de ez a 180 fok baromi sok. Olyat keress, hogy csdak pár fokot kelljen változni mindkettőtöknek, ha azt szeretnéd, hogy működjön. Szerintem ez csak egy menekülés a pasi részéről az exe emlékétől, búfelejtőnek kellesz neki és a vallás a csali, de ne legyen igazam.
2019. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!