Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a garancia arra, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a garancia arra, hogy sosem fognak elhagyni?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy önbizalom hiányom van. Már gyermekkorom óta mélyen azt érzem, hogy engem nem lehet szeretni. Nem merek ismerkedni, nem merek párkapcsolatot kezdeni senkivel, mert ahogy belep valaki az életembe, bekapcsol az az érzés, hogy el fog hagyni, mert nem vagyok szerethető. Úgy érzem mindig lesz nálam okosabb, szebb, dogosebb, szexibb és nem hiszem el, hogy ennek ellenére bárki is azt tudna mondani hogy "igen, nekem ő kell, bármilyen bomba nő jöhet, nem érdekel, akkor is ő kell". Én az ellenkezőjét érzem, azt, hogy annyira nem vagyok jó, nem vagyok elég jó ahhoz, hogy bárkit megtartsak. Meg meghoditani megtudom, szépen letudok nyugozni embereket, de ahogy arról lenne szó, hogy közelebb kerüljön, már rettegek és ez beteges szintig tud menni nálam. Olyannyira, hogy a végén elmarom magam mellől az embereket és a végén azt érem el, hogy tényleg elhagynak. Nemtudok megvaltozni, nemtudom ezt lekuzdeni magamban, nemtudom elhinni, hogy valaki tényleg szerethet engem, és igen, csak engem, olyannyira, hogy a sírig is kitartana mellettem. És mindig felteszem a kérdést.. Már mégis miért maradna velem? Mégis miért nem csalna meg? Mintha szinte már az lenne a természetes és magától erthetodo, hogy elhagyjanak.

Tisztában vagyok vele, hogy amíg ennyire azt sugarzom magamból, hogy nem lehet engem szeretni, akkor nem is fognak, de nemtudom hogyan valtozzak meg.

Zárójelben megjegyzem, hogy borderline vagyok, és ebből fakad ez a mély fájdalom, hogy nem vagyok elég jó és szerethető. Nem látom a kiutat ebből az egészből. Hiába küzdök, csak idő kérdése és megint a padlón leszek. Nemtudom egyben tartani magam. Foggalmam sincs, hogy jöjjek rendbe, leszek e még boldog, fogok e még örülni, leszek e szerelmes és viszont szeretve..



2019. dec. 7. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Menjél pszichoterápiára.
2019. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Járok, de nem sok értelmét látom. Egy pszichológus nem tudja kiirtani belőlem azt az érzést, ami szinte belém van kódolva.
2019. dec. 7. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Te nagyon el vagy tévedve. Az nem az ő dolga. Neked kell megtenned (vagy eljutnod odáig, hogy meg tudd tenni), ő csak azért van, hogy megmutassa a lehetséges módjait a dolognak. Fordítva ülsz a lovon.
2019. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De igen tisztában vagyok vele, hogy nem ez a dolga. Ezért is mondtam, hogy nem tudja kiirtani belőlem. Pont azért, mert ez nem az ő dolga és nem várható el tőle. Lehet rosszul fejeztem akkor ki magam.
2019. dec. 7. 19:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van jó tulajdonságod!

Ezeket kellene összeszedned, írd egy cetlire, tűzd ki valahová! Mindne reggel n~zz rá a cetlidre, és mondd is ki! Hogy te egy... Kedves ember vagy, vagyis "én egy kedves ember vagyok", ragaszkodó vagyok, segítőkész vagyok, és amit érzel, jót! Ne rosszat! El kell hinned, hogy valóban jó vagy! Neked kell elsősorban elfogadnod magad! Amíg nem szereted magad, nem hiszed el, hogy más is szererhet! Pedif biztos szeretnek

2019. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
+ aki megfutamodik, nem is érdemel meg, tégy bármi rosszat is, aki szeret, az tudja, hogy nem a rossz magatartásoddal vagy egyenlő! A téveszméddel! Kitartás! :)
2019. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) kipróbálom amit mondtal, pont ma jutott eszembe, hogy kellene írnom egy listát a jó tulajdonsagaimrol.
2019. dec. 7. 21:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs ra garancia. Valts taktikat! Ne azt akard magaddal elhitetetni, hogy nem fognak elhagyni, mert az eleve hazugsag, mindenki "elhagyhato, te is". Inkabb elj a jelennek. Mindig csak az adott nappal foglalkozz, hogy az jo, ne gondolj arra, hogy kesobb mi lesz. Aztan, ha igy eltelik sok nap, honap ev, akkor az lesz a termeszetes, hogy nem hagynak el, tehat kisebb esellyel fogsz azon szorongani. Persze, ha borderline vagy, akkor mondhatom...Pszichoterapia nelkul lehetetlen, de azzal egyutt se könnyű talalni valakit, aki elfogadja ezt.

Aki azt irta, meg se erdemel, meg biztos nem volt egyutt borderline emberrel. Nagyon durvan meg tudjatok mergezni a parotok életét es magat a kapcsolatot is🙁Vagy az van, hogy addig magyarazzatok, hogy milyen szörnyű emberek vagytok, amig a masik be nem latja, mert mar belebeszeltetek es tenyleg elhagy.(Ilyenkor persze a borderline fel is megerositest kap, hogy lam igazam lett), vagy inkabb elhagyjatok, nehogy o tegye meg. Nekem az utobbihoz volt "szerencsem". (Soha nem akartam elhagyni egyébként.)Azota meg zaklat, de igy jart. Ha jozan esszel belegondolsz, ilyen kapcsolatot nyilvan nem szeretne senki. Vagy valtoztass, vagy kimeld meg a ferfiakat es magad is, es ne kezd parkapcsolatba.

No vagyok.

2019. dec. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak mivel én is ember vagyok és szeretetre vagyom, így ez nem ilyen egyszerű, hogy "akkor ne kezdj párkapcsolatot". A megoldás nem ez kellene legyen, mert mint minden ember, én is vágyom rá. Csak még nemtudom, hogyan fogok tudni végre normális lenni. Vagy egy életen át így kellene élnem? Remetekent?
2019. dec. 8. 01:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!