Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Sohasem fogom visszakapni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sohasem fogom visszakapni egy kapcsolatból, azt amit én adok bele?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, egy kezemen meg tudom számolni hány kapcsolatom volt eddig, kizárólag komoly kapcsolatot kerestem mindig, nem érdekeltek a futó kalandok.


Ahogy csináltam eddigi kapcsolataimban:

Érte megyek ha tudok, hazakísérem. Főzés, takarítás egyenlően megosztva. Meghallgatom milyen napja volt, hogy érzi magát, ezeket kérdezem is, szeretem megbeszélni, hogy érez, mi van vele/velünk. Hetente, kéthetente elmegyünk valahova, nem nagy dolog, csak egy kis valami, hogy kizökkenjünk a hétköznapokból (vacsora, mozi, wellnesselés). Odafigyelek az apróságokra, kérésekre (pl. párba teregessem ki a zoknikat). Lelkileg támogatom; jóban, rosszban mellette állok. Kérés nélkül megmasszírozom a lábát, hátát egy hosszú nap után.

Szexben nem önzőzöm, figyelem mi, hogyan jó neki, az okoz örömet nekem is, ha ő is teljesen élvezi.

Veszekedésbe nem vagyok hajlandó belemenni, ha fel is húzom magam, pár másodperc alatt lenyugszom, és próbálom csendesen, csitítóan lenyugtatni, megnyugtatni, és mindig mondom, hogy beszéljük meg inkább szépen mi a baj. Vagy ha az kell, hagyom, hagy nyugodjon le a másik egy fél óra alatt.

Elismerem, ha hibázok, rengeteget kell fejlődnöm nekem is, és ezt mondom is - szerintem élete végéig fejlődhet egy ember, nincs olyan, hogy eléri tökélyt.


Szeretem a rendezett életet, a tiszta környezetet, odafigyelek a személyes higiéniámra is, igenylem is, hogy pl. fürdés, fogmosás meglegyen lefekvés előtt.


A jövőképem tiszta, határozott: feleség, gyerekek, rendes környezet (ha lehet kertesház), szerető család.

Rendesen dolgozom gépészmérnökként, építem karrierem, de mindig a család lesz számomra az első, nem fogom hajszolni a pénzt, és közben elhanyagolni a feleségem, gyerekeim. Bár ezzel a szakmával nem hiszem, hogy ilyen dilemma elé állnék.


Eddigi barátnőimnek megadtam a tiszteletet, a becsületet, ugyanakkor nem engedtem a hisztinek, vagy, hogy belekényelmesedjen a kapcsolatba. Szerintem egy jól működő kapcsolatért mindkét félnek minden nap tennie kell.


Mégis eddig mindig otthagytak, és mindig azt kaptam meg, hogy "egyszer valaki nagyon jól fog járni velem".


Miért nem akarja senki viszonozni ezeket a dolgokat? Úgy érzem ez lenne egy normális, felnőtt kapcsolat lényege...


2019. dec. 27. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a leírásod alapján is "soknak" tűnsz. Úgy tűnik, minden szép és jó, de valójában egy álcázott elvárás tsunamit zúdítasz rájuk. Megkérdezed, milyen napja volt de közben már belül azt kalkulálod, vissza kérdezi-e....Nekem nem kellenél.
2019. dec. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Borzasztónak találják a lényedet, az elvárásrendszeredet, a gondolkodásbeli kérlelhetetlen merevségedet. Teljesen jogosan. (Mondjuk én mérnökkel alapból nem is kezdenék. Öcsém mérnök, tudom, miről beszélek.)
2019. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen veled semmi baj a leírás alapján, csak nem találtad még meg a hozzád illőt, akinek szintén ezek a fontosak és hasonlóan áll egy párkapcsolathoz, mint te.
2019. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak: teljesen igazatok van a leírás alapján, most egy kicsit rossz passzban vagyok, próbáltam leírni a lényeget, de persze nem lehet egy pár sorban összefoglalni.

Egyébként nem vagyok merev, teljesen rugalmas vagyok, iszonyatosan sokat tolerálok a mostani kapcsolatomban is.

2019. dec. 27. 16:52
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked se az a bajod, hogy nem kapsz vissza valamit, hanem hogy elvárod, hogy visszakapj. Próbálj meg egyszer feltétel nélkül adni valakinek valamit.
2019. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az első kettő nagyon negatívan áll hozzád és nincs is igazuk. Ezek a dolgok, amiket írtál, teljesen rendben vannak. Te ilyen vagy. Viszont azt nem várhatod el a másiktól, hogy ő is olyan legyen, mint te. Nehéz dolgod van, mert kevesen tudnak figyelni és adni a másiknak, főleg önzetlenül, de az önzetlenség is csak addig jó, amíg egyensúlyban marad a mérleg,vagy amíg nem élnek vissza vele. És igen, egészséges nézet, gondolat (szándékosan nem elvárást írtam), hogy akunek adunk (figyelmet, szeretetet, tetteket), az egy kicsit viszonozza is. Ezt hívják kölcsönösségnek. De a viszonzást mindenki a maga módján tudja csak eszközölni.

Nem lehet, hogy a párjaid is viszonozták a törődésedet, csak esetleg más módon, mint ahogy szeretted volna?


Amúgy érdemes megfigyelni, hogy ez a kölcsönös adok-kapok is csak fejlett érzelmi intelligenciájú embereknél műkodik. Tök mindegy, hogy barátságról vagy szerelemről van szó.

2019. dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen férfival voltam kapcsolatban. 2 baj volt vele - borzasztóan unalmas volt és ezt az elvárást nem lehetett bírni, amit a tökéletes életével rámterhelt.31n
2019. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ment mindenkinek a zöld pacsi.
2019. dec. 27. 17:06
 9/17 anonim ***** válasza:
Kikkel voltál eddig?
2019. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, ebből a leírásból úgy tűnik, hogy "tökéletes vagyok" és hogy ezt várom vissza. Nem erről van szó. Én csak erre törekszem, és igazából azt "várom el", hogy értékeljék azzal, hogy szeretnek, rám is odafigyelnek - az érzéseimre, őszinték velem mindig stb. Ilyen általános dolgokra gondolok.
2019. dec. 27. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!