Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért hisznek ennyien abban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hisznek ennyien abban a hülyeségben, hogy létezik igazi?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a predesztinált "van másik feled, akit meg kell találnod" hozzáállás nemhogy káros, hanem röhejes is. És akkor kérdezgetik a párjukról, hogy most akkor ő az igazi? A francokat... Szerintem csak megfelelő létezik, akikkel potenciálisan működhet egy kapcsolat akár egy életen át is, amennyiben találkoznak és összedolgoznak egy kapcsolatban. Ez az igazi hajkurászás meg pont azt sugallja, hogy dobd ki, amint hibát látsz benne, mert valahol Az Igazi vár rád... Mi ez az idióta lányregényes kifejezés, amit felnőtt nők is használnak véresen komolyan? Mármint, én is romantikus vagyok meg hiszek abban, hogy valaki mellett megtalálom a helyem, de ez a túlidealizálás, meg hogy problémákat gyártsak magamnak a férfi mellett, akivel jól érzem magam, hogy vajon ő-e az igazi... Egyszerűen felbosszant, hogy vannak ilyen ostoba nők.
2020. febr. 13. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Az emberek egy része szeret abban hinni, ami kényelmes. A "van másik feled" szöveg pedig nagyon az, az egész társkeresést leegyszerűsíti egy tőle független, fenti erőre és kész. Sok ember egyszerűen nem szeret gondolkozni. :/
2020. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen egyetértek, én is hajszálra ugyanígy gondolom. De az emberek nagy százaléka szereti a meséket. Elég megnézni, h milyen sok ember hisz istenben, az ufókban, és efféle marhaságokban. Az igazi is az ezotéria kategóriába tartozik.
2020. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Könyvek, filmek napjainkn meg social media...
2020. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Mert létezik.

Nyilván nem úgy, hogy "na, most valaki megírta nekem, hogy XY-nal majd összejövök, és vele minden 100%-ig tökéletes lesz"; de reális korlátok között bizony létezhet az, aki mellett igazán boldognak, és teljesnek érezzük magunkat.

Viszont te borzasztó módon túlreagálod, és torzítod a dolgokat.

2020. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

"Ez az igazi hajkurászás meg pont azt sugallja, hogy dobd ki, amint hibát látsz benne"

Ez azon múlik, hogy az ember mit akar belelátni. Neked lehet, hogy azt sugallja. Másnak meg nem. Bennem például fel sem merült ilyen gondolat, pedig én aztán szeretek hinni a "mesékben". Bízni és hinni valamiben nem egyenlő sekélyesnek lenni.

Te pedig minden vagy, csak romantikus nem. Sokkal inkább arrogáns, frusztrált, és kötözködő.

2020. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

A kérdező feltett egy kérdést. Az álomvilágban élők egyből betámadták és olyanokat láttak a kérdésébe, ami nincs is ott.

Azt hiszem, ez mindent elmond a témáról és azokat igazolja, akik a kérdezővel értettek egyet. Valahogy ők nem beszéltek mellé.

2020. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Nagyjából egyetértek veled. Ugyan létezhet igazi, meg (közel) tökéletes partner, de szerintem is fölösleges csak erre várni, mindenáron ezt keresni, mert lehet, hogy sose fog eljönni. Vagy akkor fog eljönni, amikor párkapcsolatban vagy egy "csak" közel tökéletes partnerrel.


Van/lehet rengeteg olyan, akivel boldogan, harmonikus párkapcsolatban lehet élni, akár holtomiglan-holtodiglan. Ezeket fölösleges lenne "kihagyni", csak mert az ember éppen a tökéletes várja. Továbbá párkapcsolatban se tisztességes dolog tovább keresgélni, nyitottnak lenni arra, hogy hátha jön egy jobb, vagy inkább elsőre jobbnak tűnő. A partner nem egy telefon vagy autó, amit kidob az ember, ha elromlik vagy kijön egy jobb modell. Legalábbis nem annak kéne lennie.

2020. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
mert az ember mindig hiú ábrándokba kergeti magát olyan hogy igazi meg tökéletes nem létezik erre én is rá jöttem
2020. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj, ebbe a sz@ros hugy@s életbe bele kell megyarázni néha dolgokat nehogy rájöjjünk hogy az egésznek semmi értelme.
2020. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem arról van szó, hogy bármilyen hibája van dobd ki. De ha valakinek olyan hibája van amit nem tudsz és nem akarsz elnézni egy kapcsolatban akkor minek vele kínlódni? Sokkal nagyobb problémának látom azt a mentalitást, hogy "jajj hát úgy sem lenne jobb mással sem, előbb-utóbb úgy is minden kapcsolat langyos szar lesz, biztos megcsalna másik pasi is". Ez sokkal sokkal károsabb mint kidobni valakit akinek vannak neked nagyon nem tetsző tulajdonságai. Pont azért vannak ennyire szar kapcsolatok mert azzal nyugtatják magukat az emberek, hogy úgy se lenne senkivel tökéletes. Pedig ez nagyon nem igaz, simán lehet olyan embert találni akivel ha 100%-ban nem is de legalább 95%-ban passzoltok. De ahelyett, hogy megkeresnék ezt az embert inkább belenyugszanak egy 60%-os egyezésbe olyan dolgokkal amik mindig rohadtul zavarni fogják őket a párjukban. Annyira nagyon kevés, hogy valakivel úgy nagyjából jól érzed magad. Ebből sosem lesz tartós kapcsolat. Ahhoz, hogy valaki életre szóló partnert találjon akivel tényleg szuper lesz a kapcsolat igen is kell az, hogy az "igazit" keresse. Aki nem csak megfelel hanem tényleg szinte tökéletes. És aki belenyugszik egy "végül is megfelel" kapcsolatba az sosem fogja ezt az embert megtalálni.

Teljesen mindegy, hogy igazinak hívjuk-e vagy a számodra tökéletes embernek. De akkor is meg kell ahhoz találni, hogy egy életen át jó kapcsolatod legyen.

2020. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!