Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Igaz az, hogy a pároknál az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az, hogy a pároknál az egyik fél kicsit mindig jobban szereti a másikat?

Figyelt kérdés
Valahol itt olvastam hogy egy párkapcsolat sosem teljesen kiegyensúlyozott/egyenlő, mert az egyik fél kicsit jobban odavan a másikért mint fordítva. írták, hogy ez változhat idővel, hogy ki van épp jobban oda a másikért, de nem lehet az, hogy mindketten egyformán nagyon szeretik egymást? mert engem most elszoorít, hogy akkor mi van, ha a párom nem szeret annyira mint én őt :(
2020. ápr. 27. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ne így fogd fel. Folyamatosan változunk, különböző életszakaszokban is lehettek, épp ezért az érzelmi szintek is folyamatosan is változnak. Az ideális, ha ezek valtozasok vagy stagnálnak egy ideig, vagy icipicit lengenek ki. De ezt nem igazán lehet befolyásolni. Attól, hogy az egyensúly nem all fent, nem jelenti, hogy az egyik a másikat nem szereti.
2020. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és meg valami. Nagyon ritka az olyan pár, ahol a szeretnyelvuk ugyanaz a két felnek. Nagyon sokszor előfordul, hogy azt gondolja valaki, hogy nem szereti a párja, közben lehet, hogy az a másik teljes szívéből szereti a másikat, egyszerűen másképp tudjak ezt kinyilvánítani.
2020. ápr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember más és más, ebből kifolyólag minden kapcsolat is más és más. A szerelmet/szeretetet sem lehet mérni, ebből fakadóan összehasonlítani sem. De valamilyen szinten szerintem mégis igaz, hogy különböző okok miatt - még ha egyébként mérni is lehetne és össze is lehetne hasonlítani - sem szeretheti egymást tökéletesen azonos mértékben két ember, viszont ez nem jelenti azt, hogy emiatt bárkit is bírálni kellene. Egyszerűen csak arról van szó, hogy ezt nem lehet patikamérlegen kiadagolni.
2020. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg igen. De szerintem ebben benne van az ember múltja, a szeretetnyelve, személyisége is. De nyilván, 2 különböző ember teljesen máshogyan él meg egy kapcsolatot, más szinteken vannak benne, ha nem is beszélik meg. Valószínűleg én is jobban szeretem a párom, mint ő engem. A szeretetnyelvünk hasonló de mégis másabb típus mint én, egy kapcsolatot is máshogyan fog fel. Tudom, hogy ragaszkodik hozzám stb. de érzem benne féket, a tudatosságot.
2020. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaz sajnos.
2020. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is igaz, megtapasztaltam ezt mind a két félről: akit jobban szerettek és aki jobban szeret. Exem sokkal jobban szeretett mint én őt, jelenleg pedig én sokkal jobban szeretem a párom, mint ő engem. Igazából ezt az odaadásból, gesztusokból veszem észre. Ettől függetlenül mind a két kapcsolatom kiegyensúlyozott, harmonikus mederben folyt/fokyik. Nem érzem és éreztem ennek semni hátrányát, így működünk. Szerintem nagyon ritka, ha két ember ugyanolyan mértékben szereti a másikat és azt megfelelő módon, teljes mértékben át tudja adni. Az első hozzászóló nagyon szépen fogalmazta meg!
2020. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

En ebben hiszek es ezt tapasztalom a hazassagomban, felvaltva:


“A nagymamám egyszer azt mondta nekem: a párkapcsolatok, édesem, nem 50-50%-osak. Vannak napok, amikor felébredek, és úgy érzem, hogy csak 10%-ot tudok nyújtani. Aznap a papának kell beletenni 90%-ot. De az eredmény mindig 100% szerelem!”

2020. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez önismeretben nem túl magas szinten levő emberek kapcsolataira jellemző, náluk viszont tényleg gyakori.
2020. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Nagyon tetszik a nagymamás válasz, nem túl rózsaszín, de bíztató!:)
2020. ápr. 27. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!