Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Túl nagy a korkülömbség?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagy a korkülömbség?

Figyelt kérdés
18éves vagyok, és nagyon tetszik egy 11évvel idősebb férfi. Már-már kezdem úgy érezni, hogy szerelmes vagyok. Két éve ismerem, mindig is tetszett, de az utóbbi fél évben egyre inkább foglalkoztat, hogy szeretnék összejönni vele, nagyon sokat gondolok rá. Tudom, hogy egyedülálló, és úgy vettem észre, hogy talán én is tetszem neki, de konkrétan nem mutatta jelét...lehet tévedek. Esetleg csak a korkülömbség miatt nem mer közeledni? Próbáljam én megtenni az első lépést? Vagy felejtsem el, mert az ilyen kapcsolatok halálra vannak ítélve?

#szerelem #kapcsolat #korkülmbség
2020. máj. 10. 01:39
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Mi ugyanilyen korban jöttünk össze (18-29), 15 éve, most pedig boldog házasok vagyunk 2 kislánnyal. 😊 Szóval maga a korkülönbség nem gáz, nekünk legalábbis bejött. Viszont bennünk sosem merült fel, hogy bármi probléma lenne emiatt. Szépen haladunk a kapcsolatunkban és az életünkben is, fel sem merült a korunk problémaként, semmilyen helyzetben. Egy percre sem bántam meg, hogy vele vagyok.
2020. máj. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bunkó módon több helyesírási hibát is ejtettem, sőt, ugyanazt többször is. Kérlek tekintsetek tőlük.
2020. máj. 10. 01:48
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

A 11 év alapvetően nem nagy korkülönbség.

Sokkal inkább azért lenne fontos rendesen meggondolnod, mibe is vágsz, mert te vagy nagyon fiatal még egy komoly elköteleződéshez. És azért, mert csak remélhető, hogy a srác nem használja ki a fiatalságodat és kapcsolati tapasztalatlanságodat, emberismereted esetleges hiányát, nem hencegésből akar veled lenni (ha akar).

Ha akar, a másik, amit meg kellene gondolnod, hogy egy ilyen korú srác (férfi) esetleg tervez... te pedig talán még nem. A srácnál esetleg felmerülnek olyan kérdések, mint összeköltözni, gyereket vállalni. Készen állnál egy olyan kapcsolatra, ahol felmerülnek ilyen kérdések? Kitomboltad már magad, vagy később százszor visszasírod a kapcsolat miatt elvesztett lehetőségeidet?

Szóval, ez egy nagyon kényes terület.

Nem kell, hogy elfelejtsd a kapcsolat lehetőségét, de érdemes mindjárt tisztázni, hogy mit akartok egymástól, kölcsönösen.

2020. máj. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Ekkora korkülönbség nem lehet akadály, hiszen én jó néhány tartósan sikeres, ennél nagyobb korkülönbségű kapcsolatról is tudok a környezetemben. Egyébként pedig az, hogy a férfi nem kezdeményez, bátortalanság vagy visszautasítástól való félelem következménye is lehet. Én férfiként nyugodtan mondhatom neked, hogy az ember az ismeretségi körében való kezdeményezések esetén hatványozottan félhet a visszautasítástól, hiszen későbbi elkerülhetetlen találkozások újra és újra emlékeztethetik a kellemetlen emlékre.


Szerintem nyugodtan kezdeményezhetsz nála. Találj ki valamilyen rövid, nem adott időponthoz köthető programot (pl. múzeumlátogatás vagy erdei séta bármikor a jövő héten), és hívd el, hogy volna-e kedve veled tartani. Semmi ciki nincs ebben. Ha tetszel neki, igent fog mondani. Ha pedig nemet mond egy ilyen, nem időhöz kötött programra, az egyértelmű jelzés lesz arra, hogy nem kíván ismerkedni veled. Ezzel a lépéssel tiszta vizet önthetsz a pohárba.

2020. máj. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem túl nagy. Ebből lehet egy izgalmas kapcsolat
2020. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Maga a különbség nem nagy...inkább az érettség kérdése az ami más lehet. Kalandnak jó, de hosszabb távon mérlegelni kell, mert neked most indul a karrier az élet ő meg benne van bizonyos korokban amikben nem egyformák a hozzáállások...persze ezeket is lehet egyeztetni de ehhez is kell érettség.

Az én férjem 12 évvel idősebb, szerelem volt első pillanatra. Én 25 voltam ő 37. Most 30 vagyok ő 42, mindig is érettebb voltam a koromnál, alapjáraton úgy gondoltam, hogy korombelivel nem is érdemes kezdeni, mert linkek. Mire odajut az ember hogy lehiggadnak " kiöregszik" a nő és amíg egy férfi ha úgy van sármosodik idővel addig a nő csak öregszik.

Házasok vagyunk, van 2 szép gyerekünk.

2020. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is volt olyan párom, aki 9 évvel idősebb volt, 25 éves voltam, amikor összejöttünk. Jó volt minden 5 évig, aztán szétmentünk, de nem a kor miatt. Kicsit ideges természete volt és betelt a pohár:)
2020. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!