Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 20 év korkülönbség, de Ő az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 év korkülönbség, de Ő az igazi? Gyerek kérdés.

Figyelt kérdés

Még az egyetemen ismerkedtem meg a párommal. Több hónapig csak randiztunk, a korkülönbség mindkettőnknek ismeretlen terep. Végül úgy döntöttünk, hogy mivel ez mindkettőnknek szerelem első látásra, belevágunk. Az én családom támogatta is, az övé inkább semleges. Az első év után összeköltöztünk, és minden egyre jobb lett. Mintha minden sinre kerükt volna az életünkben. Stabil, szerető párkapcsolat, és szuper munkát kaptam.

Most 5 év telt el, és elérkeztünk oda, hogy esetleg gyerekben gondolkozunk. Én 28 vagyok, ő 49. Ez lett az első dolog, amiben zavar a kora... 50 lesz mire megszületik a gyermek, 68 mire felnő, sőt, még több év is lesz. A gyereknek apa kell. Férfi példa. Gyakorlatilag inkább nagypapának kéne lennie.

Anno ezen azért nem gondolkoztam, mert ez elején megbeszéltük, hogy egyikünk sem akar gyereket. Az évek alatt viszont valahogy mégis vágyni kezdtünk rá. Szerelem ez, ebben biztos vagyok. Ha csak kettőnkről lenne szó, végig együtt maradnánk. De a gyerekre is gondolnom kell, fiatalon elveszíteni egy szülőt szörnyű lehet. :(

Ti mit tennétek?



2020. jún. 5. 09:19
A kérdező szavazást indított:
Vágjatok bele!
Maradjatok együtt, de gyerek nélkül.
Ígyis-úgyis véget kellene ennek vetni.
43 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Gyereket szerintem max 15 év korkülönbséggel lehet vállalni, és akkor is iszonyat húzós. 15+-al nem. Jó van, aki csinálja, de azok elég gazdagok, aki tudja, hogy milliókat hagy a gyerekre (dollárban/euróban, nem forintban) ha meghal, az nyugodtan vállalhat. De egy átlagember nem.
2020. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

O az igazi? Meddig? Amíg nyugdíjas papa nem lesz vagy nem kell pelenkaznod? Jó eséllyel meg sem éli a gyerek diplomaosztóját.

Szép dolog a szerelem, de a 21 év az rengeteg. Neki unoka kéne, nem gyerek.

2020. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy a 20+ év azzal is jár, hogy a boldog időszakért cserébe felelősséggel és gondoskodással tartozom neki később. Ez nekem nem probléma. Egyébként sportoló, jó fizikummal, nem mostamában fog leépülni. Az édesapja 70+os, és még túrázni jár velünk. :)

A gyerek jó anyagi háttérrel nőne fel. Nem azt mondom, hogy Rózsadomb, de jól állunk.

2020. jún. 5. 09:37
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem várjatok bele ha mindketten úgy érzitek hogy tisztességgel fel tudnátok nevelni egy gyereket. Én ismerek olyat aki olyan későn becsúszott gyerek volt hogy a srác most 18, a szülei 60 körül. Szóval én azt gondolom hogy persze, nem szokványos szitu, de ha erre vágytok, miért ne?

(Persze lehet hogy a véleményem nem releváns, mert csak 18 vagyok és nincs gyerekem. Ezt mérlegeld kedves kérdező.)

2020. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha mindketten szeretnétek, akkor semmi akadálya. A gyereknek az a fontos, hogy szerető családban nőjön fel, ráadásul a párodnak még biztos van jó 10 éve, amikor bírja azt, hogy futkosni kell a gyerek után. Nem érdemes az elmúlásban gondolkozni, fiatalon is jöhet súlyos betegség, baleset, de lehet megadatik még 40 boldog év.
2020. jún. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire szeretnétek, akkor szerintem vágjatok bele. De az anyagi oldalát is előre nézzétek, hogy pl nyugdíjból hogy fog tudni segíteni az egyetemista gyerekének. Illetve kössetek rá már most egy nagyobb összegű életbiztosítást. Az nagyon fontos!
2020. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Miért kell lepontozni azért mert támogató kommentet írunk (a #4 és a #5)?

Mármint, én a négyes vagyok és még oda is írtam direkt hogy nem akarok okoskodni, mert nincs tapasztalatom csak véleményem. Szerintem teljesen kulturáltan fejeztem ki magam és korrekt voltam. Nem tartom jogosnak a lepontozást.

2020. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
A testvéremék bevállalták 20 év korkülönbséggel a gyereket. A gyerek 16 éves korában a tesóm egyedül maradt. Persze ez bárkivel előfordulhat, de az esély jóval nagyobb ilyenkor. Egyedül maradni egy kamasszal anyagilag és érzelmileg borzasztó.
2020. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Nekem apám 55 éves korában halt meg, a kor önmagában semmire sem garancia. Én amondó vagyok, vágjatok bele, ha mindketten vágytok rá, szerintem még mindig jobb a párodnak is megélnie az apaságot, még ha későn is, mintha ez a dolog teljesen kimarad az életéből. Neked nőként meg főleg erős lenne csak a párod kora miatt lemondani erről az élményről. A gyereknek persze fáj elveszítenie az apját és borzasztó érzés lehet életed nagy szerelmétől örökre elbúcsúzni és fiatalon özvegyen maradni, de igazából miután ez a pillanat eljön, ott lesz neked a közös gyereketek, akiben vigaszt találsz és egy kis darabja a párodnak tovább él benne. Ha nincs gyerek, csak a gyász marad, azért az sem jobb.
2020. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom esetleg az örökbefogadáshoz hogy álltok. Idősebb gyereket aki után már nem kell annyit futkosni és nyilván nem 70 éves lesz a párod mire felnő simán fel tudnátok nevelni. Én ezt látom a legjobb opciónak. De ha mindenképp sajátot akartok akkor nekem ez az a kor ami még a pont belefér kategória. 50 évesen azért bőven lehet még a gyerek után rohangálni.
2020. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!