Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 20 év korkülönbség, de Ő az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 év korkülönbség, de Ő az igazi? Gyerek kérdés.

Figyelt kérdés

Még az egyetemen ismerkedtem meg a párommal. Több hónapig csak randiztunk, a korkülönbség mindkettőnknek ismeretlen terep. Végül úgy döntöttünk, hogy mivel ez mindkettőnknek szerelem első látásra, belevágunk. Az én családom támogatta is, az övé inkább semleges. Az első év után összeköltöztünk, és minden egyre jobb lett. Mintha minden sinre kerükt volna az életünkben. Stabil, szerető párkapcsolat, és szuper munkát kaptam.

Most 5 év telt el, és elérkeztünk oda, hogy esetleg gyerekben gondolkozunk. Én 28 vagyok, ő 49. Ez lett az első dolog, amiben zavar a kora... 50 lesz mire megszületik a gyermek, 68 mire felnő, sőt, még több év is lesz. A gyereknek apa kell. Férfi példa. Gyakorlatilag inkább nagypapának kéne lennie.

Anno ezen azért nem gondolkoztam, mert ez elején megbeszéltük, hogy egyikünk sem akar gyereket. Az évek alatt viszont valahogy mégis vágyni kezdtünk rá. Szerelem ez, ebben biztos vagyok. Ha csak kettőnkről lenne szó, végig együtt maradnánk. De a gyerekre is gondolnom kell, fiatalon elveszíteni egy szülőt szörnyű lehet. :(

Ti mit tennétek?



2020. jún. 5. 09:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Budán élek, itt sok elvált/özvegy 50+ -os férfit látok fiatalabb, olyan 30-as nőkkel és kisgyerekkel.


Alapvetően nem mindegy hogy valaki hogyan él, azaz egy lelakott, alkesz, dohányos, dagadt stresszes melós, vagy minőségi életet élő ember.


De a ti esetetekben ne kezdjetek bele! Nem a kor, hanem a te hozzáállásod miatt.

Őszintén, milyen ember az, aki a kapcsolata jövőjét, idegenekkel szavaztatja meg a neten?


Hagyd el! Jobbat érdemel, mint te!

2020. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem a szavazás fog dönteni. Tapasztalatok érdekelnének. Ha valaki késői gyerek volt, hogy élte meg, vagy aki ismer ilyen párt, milyennek látja? Ettől még a kérdést a párommal fogom eldönteni, közösen.
2020. jún. 5. 11:12
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem lelakott melós. Mint említettem, sportoló, ahogy én is, ebbe nem fér bele a piázgatás és a bagó. Stabil anyagi hátterünk van, minket a vírus-helyzet sem érintett.
2020. jún. 5. 11:15
 14/18 anonim ***** válasza:
15%

13.-ra, a kérdezőnek.


Ha ennyire álla lóvé, és sportos, meg egészséges, akkor már tényleg csak veled van a baj.

TE vagy aki nem bízol benne és a jövőben, ezért írtam: HAGYD EL!

Inkább most, mint gyerekkel, 4-6 év múlva, mert nagypapinak nézed.


40 vagyok, szoktak lenni gimis és fősulis csajaim is, ők is elfogadják a helyzetet és érettebbek, mint te.

2020. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Éljen egészségesen és használja a fejét, ne butúljon el, és akkor nem lesz hülye 90 évesen sem. Akkor a gyerek már majdnem 40 lesz, ami nem fiatal, még az unoka is fog eá emlékezni egész életében.

Am meg 18 évesen elveszteni apádat, mert öreg, sem baj. Nem gyerek. Egy veszteség pedig minden korban veszteség.


Szerintem erősen túlaggódod. Nem az a fontos, hogy két ember, akik társak és szerelmesek neveljenek gyereket?

2020. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

Én bevállalnám a helyedben, ha szeretitek egymást, a kor csak egy szám, nem ezen fog a gyermeked boldogsága múlni.

Gondolj bele: Dobod ezt a férfit, összejössz egy 32 éves férfival, akivel annyira nem is szeretitek egymást, majd néhány év után elhidegültök, jönnek a félrelépések veszekedések. A gyerek boldog lenne ebben?! Rengeteg ilyen házasság van!

Ne féljetek kilógni a sorból, meg tartani attól mit szólnak mások, az emberek ezekkel a félelmekkel cseszik el az életüket.

A másik, lehet te hamarabb meghalsz mint a párod, ilyenen hülyeség előre gondolkozni, ne vegyük természetesnek, hogy a kor egyenesen arányos a halállal.

2020. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Komolyan, 12-15 és az utolsó rávilágitott a lényegre. Szeretjük egymást. Szerelemmel. Sokkal jobb élete lesz a gyermekünknek, mint az átlag párok 90%-ának. És itt nem csak a pénzre gondolok, hanem a szülői magatartásra, és a családminta, amit látni fog. :)

Nagyon köszönöm mindenkinek, ment a zöld.

2020. jún. 5. 12:02
 18/18 anonim ***** válasza:

Az idősebb szülő tapsztalata előny a gyermeknevelésben. Az öregapák (nagyszülők) jó közvetlen, bensőséges kapcsolatnan tudnak lenni az unokákkal. Tehát nem gondolom hátránynak az apa korát.

Azért kár, hogy nagyapjával kevesebb ideig lesz módja a kapcsolatra.

2020. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!