Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Melyek hiánya esetén mondhatju...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyek hiánya esetén mondhatjuk ki két felnőtt ember kapcsolatáról, hogy nincs benne szerelem?

Figyelt kérdés
A felsoroltakra való törekvést is beleértem, tehát ha még nincs házasság, gyerek, lakás, de tervezik.

2020. jún. 23. 10:51
A kérdező szavazást indított:
Házasság, közös gyerek, közös lakás, monogámia
Közös gyerek, közös lakás, monogámia
Közös lakás, monogámia
Monogámia
Egyik sem nélkülözhetetlen
25 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Számomra a szerelemhez egyértelműen tartozik a monogámia, el se tudom képzelni másként, de elfogadom, hogy más nem így működik. Sokfélén éljük meg a szerelmet és nem akarok mindenkit magamhoz, vagy egy adott normához méricskélni.
2020. jún. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Pontosan erre vagyok kíváncsi, ki szerint mennyire kötöttek a szerelem szabályai.
2020. jún. 23. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Én ezt a kérdést abszolút nem értem. Akkor nincs szerelem ha nem szerelmesek... Ezt nem tudod más külső tényezőkből leszűrni. Ha csak nem abból, hogy hogy néznek egymásra, mennyi energiát fektetnek a kapcsolatba, hogy bánnak egymással.

Kismillió pár vállal gyereket és házasodik úgy, hogy sose voltak szerelmesek és a kapcsolat se jó. Kismillió ember él monogám kapcsolatban pedig nem szereti a párját csak éppen nincs lehetőségük megcsalni. A gyerekvállalásnak vagy közös háznak semmi köze a szerelemhez. Rengeteg olyan párt ismerek akik megőrülnek egymásért de nincs az az isten, hogy gyereket vállaljanak mert nem vágynak rá.

Én talán egyedül a monogámia hiányára tudnám azt mondani, hogy nincs szerelem. Aki volt már valóban szerelmes az tudja, hogy olyankor kicsit sem érdekel más, a párod minden gondolatod, rá se nézel másra. Nem láttam még olyan nem monogám kapcsolatot ahol lettek volna valódi érzelmek.

2020. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

A monogámia. Ha én szerelmes vagyok, rá sem nézek másra.

Elképzelhetetlennek tartom a monogámia hiányát. A többi nélkülözhető akár.


22L

2020. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdés ott bukik el igazából, hogy rá akarsz húzni egy skatulyát minden egyes emberre. Az életet nemcsak egyféle módon lehet megélni, így a szerelmet sem, ebből pedig egyenesen következik, hogy az élet egyetlen elfogadható rendje nem csak a kapcsolat, házasság, gyerek, unoka út.

Én pl sose akarok gyereket, van aki a házasság intézményét tartja hülyeségnek, van aki poliamor beállítottságú stb stb. És mégis mind képesek szerelemre.

És emiatt annak az indikátora, hogy már nincs szerelem egy kapcsolatban, ugyanúgy mindenkinél más.


Csak hogy "megfelelő" választ is adjak: számomra ott jön el a pont, hogy elmúlt a szerelem, ha már nem élvezem a másik társaságát és nem akarok időt tölteni vele.

2020. jún. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves #5-ös válaszoló, én nem akarok ráhúzni senkire semmit. Abból, hogy beleírtam ezeket a kérdésembe, sehogyan sem következik, hogy ezen az állásponton lennék. Nem is értem, miből vontad ezt le. Érdekelnek a különböző emberek gondolkodásmódjai, amikkel megközelítik a témát. Ha ez szerinted annyira rossz dolog, nem vagy köteles válaszolni a kérdésre.
2020. jún. 23. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normálisan válaszoltam a kérdésre tekintve, hogy a saját álláspontomat írtam le
2020. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az igaz szerelem a legfontosabb mert ha az megvan nincs olyan probléma amit 2 ember meg ne tudna oldani.
2020. jún. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!